Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie średnie spalanie silników 2.0 TDI z DPF i bez


antonio

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik BPW z DPF-em skrzynia manual:

miasto 7,8-8,2

trasa 7,4-8,2

min jakie udalo mi sie osiagnac to 6,8 a max to 8,4

FIS pokazuje srednio 0,6l wicej niz w rzeczywistosci...

Tez zastanawialem sie nad usunieciem DPF-a ale wielu mechanikow mi powiedzialo,ze dopoki sie nie odzywa to go nie uraszac :mysli:

czyli praktycznie tak jak u mnie

co do usuwania to wczoraj konsultowałem się też w tej kwestii i to samo mi kolega doradził (mój DPF miał 11% zapełnienia i go wypaliłem VAGiem = teraz mam "0")

czyli wychodzi na to, "że ten typ tak ma :polew:" swoje musi wciągnąć :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,0TDI BRD z DPF- seria

Wieszosc z was pisze jakie spalanie wam na kompie pokazuje, a ja zawsze zeruje licznik i tankuje pod korek na tej samej stacji. Cykl mam zawsze mieszany (do pracy 9km- pare swiatel- wiekszosc 70km/h, jeden do dwoch wypadow do kumpla-100km autosrada w jedna strone- 120- 180km/h i czasami po miescie w wiekszym ruchu posmigam) przy tankowaniu zawsze mi wychodzi srednia 8,7- czasami sie do 9,2 podniesie jak wieszosc butuje 180km/h po autostradzie.

Minimalne spalanie jakie mialem to bylo w drodze do chorwacji - bez DPF-a i na sofcie 193KM- z predkoscia stala 120km/h przy tankowaniu wyszlo 5,9litra na setke, dodatkowo mialem wrazenie ze silnik bral mniej oleju, ale mimo tego ja nie wywale DPF-a, bo zawsze wychodza jakies kwiatki, lapie notlaufa czesto, albo MIL sie zalancza- pozniej gasnie, a jak mam serie to jest tyle co nic tych problemow.

Moje zdanie- wiem ze naleze do mniejszosci- ale zamiast softowac, to wole mocniejsze auto kupic, albo dopasowac styl jazdy do tego silnika co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,0TDI BRD z DPF - mam to i bardzo sie Ciesze ze ktos założył taki topic :D bo juz myslalem ze moje srednie 8.5l/100 to jest duzo :D ale widze ze to normalka :) , a co do tematu , da sie wyzerowac jakos to srednie spalanie ? od jakiego czasu to liczy? z gory dzieki za odp :)

pozdrowionka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się - musisz przytrzymać wciśnięty ok. 2 sekundy przycisk RESET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik BPW 2.0TDI 140PS mutitronic+DPF

Latem śr.spalanie 7,6-7,8

Trasa Wałbrzych-Stuttgart ok 760km 7,6

Ostatnio jeżdżę raz w tygodniu do Kłodzka nie za szybko bo dziury 6,3 na fisie :good: Aha DPF od kupna tj.9miesięcy nie zapalił się :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLB bez DPF :cool1:

srednie poza maistem ok 6,5

srednie maisto -trudno ocenic korki

trasa-5.3-6.2

kapcie 16 205/55

(jak dla mnie silnik bardziej oszczedny niz benzyna 1.6 100kucy :decayed)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rano traską pozamiejską przejechałem 19km lansując tak między 70-100km/h (5 i 6 bieg) bez butowania przy rozpędzaniu auta i wynik po dojechaniu do celu: 6,8 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRD + DPF + quattro

trasa -raczej spokojnie -7.5

cykl mieszany z przewagą miasta, krótkich odcinków i korków - 9,5 (jazda spokojna, raz na jakiś czas ostro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRD + DPF + quattro

trasa -raczej spokojnie -7.5

cykl mieszany z przewagą miasta, krótkich odcinków i korków - 9,5 (jazda spokojna, raz na jakiś czas ostro)

dokładnie takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa[/b] -raczej spokojnie -7.5

cykl mieszany z przewagą miasta, krótkich odcinków i korków - 9,5 (jazda spokojna, raz na jakiś czas ostro)

BRD+DPF+Q

mi srednio o 0,5 L mniej i w trasie i w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRD Quattro (170KM) + DPF

Swojemu autku daję trochę popalić, ciągle wyprzedzam więc obroty zawsze w okolicach 2,5-3,5tys(wtedy najlepiej ciągnie)

trasa-8,0-9,5

miasto-jak oszczędnie to 9-10

miasto ostrzej-10,5-11,5

Wiecie może o ile mniej będzie mi paliło autko bez DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam dla was ciekawostke:

Od jakis 10 tankowan stosuje dodatek do czyszczenia wtryskow Liqui Moly. Kosztowal jakies 13 euro za pojemnik i dolewam przed kazdym tankowaniem nakretke na 10L czyli jakies 6 nakretek. Tankuje zwykle ON.

Po tym mam wrazenie jakby spalanie sie unormowalo, ale tez juz nie jezdze tak czesto na autostradzie z predkosciami bliskimi 200km/h z obawy na wtryski. Komputer raczej mi pokazuje to co auto spala ale po cyklu mieszanym to wacha sie cos kolo 7,5l/100km

Ale ostatnio jak jechalem do Polski (auto zaladowane pod sam dach) to postanowilem sie trzymac 120km/h i spalanie wyszlo 6,3L/100km, a w Weekend jak bylem u kumpla w Dortmundzie (100km autostrada) to postanowilem sie do niego przejechac max 100km/h i wyszlo mi 5,6L/100km

Dodam ze te wymniki sa od czasu jak obserwuje regularnie stopien zapelnienia DPF i czyszcze go od czasu do czasu profilaktycznie, no i te wtryski traktuje tym dodatkiem. Caly rok jezdze na kolach 235 szerokich wiec roznic wynikajacych z szerokosci opon nie powinno byc. Predkosc max. zawsze utrzymuje sie na 222km/h (licznikowo), ale i do 230 potrafi sie rozpedzic.

Najlepiej mie sie sprawdza na dluzszych jazdach na autostradzie bo tam mam zawsze zblizone warunki.

Dlaczego pisze? Bo jak mialem wyjety DPF i wgranego softa to wedlug FISa bylo przy max. 120km/h- 6,0L/100km wiec tylko 0,3L mniej, co pokazuje ze w zblizonych warunkach roznica w spalaniu miedzy silnikiem z DPF i bez jest bardzo mala. A o to chyba chodzilo koledze ktory zakladal watek?

Pozdrawiam! :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam średnie spalanie od 2 lat jazdy 7.2 l / 100km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z DPF

trasa hmm no ciężkośc buta była 90 % autosrady w tym predkość nie spadała poniżej 160 8,1 L

trasa umiarkowana z zakopanego, tak do 120 km/h średnio 4.7 L

miasto ciezko mi zbadać ale tak będzie z 7 l

a srednie od 30 tys km jakie mam spalanie to 6.6 L

Jeszcze was zaskocze :evil: :evil:

średnie spalanie seryjnie z audi a6 233 PS to 8,2 L a po chipie na 280 PS 7,4 :hi: :hi: :hi: a tym autem nie jezdzi sie oszczędnie :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde sporo ci powiem, ja zazwyczaj nie zapierniczam gaz do dechy i tyle tylko raczej tak spokojnie, :) np dojeżam do skrzyżowania i widze czerwone swiatło to noga z gazu i dojeżdzam a nie hamuje w ostatnim momencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ingerencja w DPF tylko w celu obniżenia spalania jest niewarta świeczki, a te 7KM w tą czy w tą przy obecnych 170KM jakiejś diametralnej różnicy mi nie zrobią? Początkowo myślałem, że przynajmniej 1litr mniej będzie paliło autko, a tu kolega mówi, że tylko 0,3 :confused4: Poza tym ciekawi mnie czy takie auto bez DPF robi za sobą dużą zasłonę dymną :mysli: Przydałby się jakiś filmik :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że auto z/bez DPF będzie dawało tyle samo dymu- czyli NIC - pod warunkiem, że auto jest rzeczywiście sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest film gdzies na youtube i na forum tez był bmw 335d i a5 3,0 tdi bez dpf z 300 ps j jak ruszył to zasłona dymna :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...