Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie średnie spalanie silników 2.0 TDI z DPF i bez


antonio

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio po zmianie opon na zimowe, rozmiar taki sam jak lato, spalanie spadło śreno o 1L : 225/40/18 Kleber Krisalp Hp2

Autosrada 140 - 6,2 / 6,8

Autostrada 130 - 5,6 / 5,9

Miasto do 7L bez butowania. I auto lepiej się zbiera, chodź przyczepność jest gorsza. No ale coś za coś,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez dpf'a 235/18 trasa do 140 5.5l bez tempomatu.
W Trójmieście jeżdżąc normalnie koło 7.5-8l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bpw 140km quattro z dpf, samochód mam od niedawna myślałem że spalanie będzie w granicach 6l a tu zaskoczenie zejście poniżej 7 nie do zrobienia, myślałem że przez uszkodzony termostat więcej palił, jednak po wymianie nic się nie zmieniło, mam porównanie do tiguana 140km cr i pali ok. 6,5 l i dynamika wydaję się lepsza,czy to przez to że mam stały napęd a w tiguanie jest dołączany? co może mi pomóc obniżyć spalanie?

Edytowane przez lolq1660
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa auta + stały napęd quattro robią swoje.

Możesz jeździć wolniej w trasie, spalanie spadnie.

Po wycięciu DPF'a też spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie patrzyłem w żadne tabliczki ale czy naprawdę kombi tyle waży? W trasie jeżdżę ok 100-120km także chyba bez przesady, planuje wywalić dpf i zrobic jakiś soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa do 130km/h około 6.5 litra, miasto około 9.0 litrów

DPF out

Poprzednio miałem B6 1.9 AVF'a to była ośka, paliła sporo mniej.

Edytowane przez TomekTdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy czy z DPF czy bez ... brat wywalił DPFa i nic się w spalaniu nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie lubie jak mam za dużo nie potrzebnych rzeczy w aucie i chcę "poprawić fabrykę :decayed: "zastanawiam się dosyć poważnie się nad wyrzuceniem DPF i wgraniem softu od motorowni bez niego. Póki co DPF w moim BPW nie dał o sobie znać (sprawdzałem na VAGu ostatnio % jego zapełnienia) i jest OK.

Proszę użytkowników silników tylko 2.0 TDI z DPF i bez o wpisywanie tutaj średniego spalania waszych aut w warunkach miejskich, pozamiejskich i trasie. No i jeszcze jaki macie styl jazdy (zawsze but, czy w miarę zrównoważony etc) i status DPF (czy go posiadacie czy nie).

Nie wklejacie mi tutaj linków do tematów np. [ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ? bo to nie o to chodzi

----------------------------------------------------------------------------------------

a więc tak:

cykl pozamiejski - (dojazd do pracy itd) ze średnim spalaniem ciężko zejść poniżej 7,5 l , przeważnie jest to coś w granicach 8 l/100km / jazda można powiedzieć normalna - dosyć dynamiczne przyspieszenia i prędkość w granicach 80-120 km/h /

miasto - od czasu zakupu auta jeszcze konkretnie nie pojeździłem po Gdańskich korkach bo naszczęście prawie wszystko mogę kupić w mniejszym mieście do którego mam 6km i nie jest zakorkowane :)

trasa - nie zbadane spalanie gdyż jeszcze dłuższa trasa się nie trafiła

czekam na wasze wypowiedzi :hi:

moja bez dpfa pali srednio 6,5 na trasie przy spokojnej jezdze 5,5-7 apo miescie 7.5l a tak ogulem to tyle ile jej wleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bpw 140km quattro z dpf, samochód mam od niedawna myślałem że spalanie będzie w granicach 6l a tu zaskoczenie zejście poniżej 7 nie do zrobienia, myślałem że przez uszkodzony termostat więcej palił, jednak po wymianie nic się nie zmieniło, mam porównanie do tiguana 140km cr i pali ok. 6,5 l i dynamika wydaję się lepsza,czy to przez to że mam stały napęd a w tiguanie jest dołączany? co może mi pomóc obniżyć spalanie?

ZMIEŃ OPONY, NA IDEKS MNIEJSEJ PRZYCZEPNOŚCI, BEDZIE MNIEJ PALIĆ

Nie ma różnicy czy z DPF czy bez ... brat wywalił DPFa i nic się w spalaniu nie zmieniło.

może po prostu nie umie jeździć? :) albo tak mu wycieli, że się nic nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 6.5

Ale żeby zejść w miescie w okolice 7.0-7.5 jak tu większość pisze to nie realna. Miasto 9.0- 10 przy normalnej jeździe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 6.5

Ale żeby zejść w miescie w okolice 7.0-7.5 jak tu większość pisze to nie realna. Miasto 9.0- 10 przy normalnej jeździe..

Zgadzam się z tobą.

Żeby zejść ze spaleniem w mieście do 7-7,5l to trzeba mieć miasto bez świateł, skrzyżowań i przejść dla pieszych co 50m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,0 TDI BPW z DPF

trasa do 120 km/h - 6,2 litra

miasto -7,4 litra

Laczki standard 16''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 BLB FWD bez dpf

Niewiem czemu ale mi jest ciężko uzyskać wynik powyżej 7.5 l w mieście a nie którzy mają po 9 może mam coś zepsute :decayed:

Miasto - 6.5 l

Trasa - 150 - 6.8 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...