Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie średnie spalanie silników 2.0 TDI z DPF i bez


antonio

Rekomendowane odpowiedzi

A4 B7 BLB 175KM

Spalanie wg FIS-u:

Miasto 6,5-8L

Trasa: jazda emeryt do 80-100km/h 4,5-5,5L, normalna jazda 6,5L, butowanie 7,5-8L

Srednia z 8000km 6,5L

Na baku robie 1000-1100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B7 Avant BRD z DPf seria

cykl mieszany,koróków mało styl jazdy zazwyczaj NIE emerycki lubie szybko startowac-spalanie- 8L/100km. w/g FIS2 - 7,8L/100km

od zatankowania po korek do zapalenia sie rezerwy i ciut -750km zazwyczaj zalewam 62L po korek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda 55 km dziennie do pracy Wieliczka-Kraków-Wieliczka spalanie w zależności od korków 7-7.5 litra.

a teraz ciekawostka :)

trasa ze średnią z fis ok. 70km/h (nie autostradą)

Kraków-Rzeszów - 4,6 litra

Rzeszów-Kraków - 5,6 litra czyli bardziej pod górkę :)

wszystkie obliczenia z tankowania,a wyjeżdżam do końca prawie,wchodzi ok 67 litrów

jednak są plusy multitronica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z programem i po wycieciu dpf fis oszukuje ;-)

Ostatnio tak trasa noworoczna 3800 km polska niemcy holandia i powrot autostrada na tempomacie 150-160 czasami 200 w tym w miescie okolo 300 km ( amsterdam roterdam haga) i srednie spalanie 5,6 a na fisie pokazywalo 7,4

Autko bez dpf oraz turbo brd ;-)

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BPW avant, DPF wycięty, skrzynia manual, jeździ najczęściej w trybie mieszanym (14 km do pracy z czego 10 trasa i 4 miasto/miejscowości): 7,3 - 7,8 ltr/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik BRE multitronik + DPF

miasto 7,5-8

trasa 5,5- 6,3

Kiedyś jak jechałem komp pokazywal mi średnie spalanie 3.6. To było tępo jak żółw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłe BLB, trasa z fantazja ok 5,5-6; trasa spokojna 4,8; miasto, 6,5-7,5 w zaleznosci od korkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłe BLB, trasa z fantazja ok 5,5-6; trasa spokojna 4,8; miasto, 6,5-7,5 w zaleznosci od korkow.

Właśnie kolego u mnie też byłe BLB

widzę żę masz takie samo spalanko jak moje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam audi a4 b7 BPW + DPF Quattro i jak narazie spalanie przy mojej jezdzie na miejscu to 10l w zimie w lacie troszke mniej

na trasie samochód pali tyle samo. tylko odczuwam troszke niedosytu z mocy tego samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a długo masz auto... na jakich rpm jezdzisz bo mulenie motro nie wpływa na jego małe spalanie lecz na jego zwiekszenie spalania. pojezdzij w zakresie 1800-2300rpm zoacz jak bedzie ci na takich obrotach palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam audi a4 b7 BPW + DPF Quattro i jak narazie spalanie przy mojej jezdzie na miejscu to 10l w zimie w lacie troszke mniej

na trasie samochód pali tyle samo. tylko odczuwam troszke niedosytu z mocy tego samochodu

Przy ciężkiej nodze i Q, BPW tak pije :decayed:

A jak mu dasz wirusa i będziesz wszystkie koniki zaprzęgał do pracy, to wcale nie będzie palił mniej :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;-)

dzisiaj mój pierwszy wpis, i czytając to co piszecie cierki h przechodzą ;-( moje audii , jeżeli chodzi o spalanie:

- miasto ( krótkie odcinki 1-2km) spalanie z komputera około 13l

- cykl mieszany ( na 200km - 50km poza miastem ) rzeczywiste spalanie 9,5l...

- nie testowa\lem jeszcze autostrady....jeżdżę nią dopiero miesiąc.

po Waszych pisach trochę się niepokoje! co zauważyłem na komputerze....start na światłach...kilkaset metrów i znowu stop i na postoju spalanie pokazuje raz 2,3 l , raz 8,8 l, dzisiaj jak parkowałem na podjazd pokazywał 44l :slina: ....f*ck o co chodzi?! macie może jakiś pomysł co zrobić?!

średnio rozkminiłem to auto , raz że krótko nim jeżdżę, dwa brak czasu.

co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;-)

dzisiaj mój pierwszy wpis, i czytając to co piszecie cierki h przechodzą ;-( moje audii , jeżeli chodzi o spalanie:

- miasto ( krótkie odcinki 1-2km) spalanie z komputera około 13l

- cykl mieszany ( na 200km - 50km poza miastem ) rzeczywiste spalanie 9,5l...

- nie testowa\lem jeszcze autostrady....jeżdżę nią dopiero miesiąc.

po Waszych pisach trochę się niepokoje! co zauważyłem na komputerze....start na światłach...kilkaset metrów i znowu stop i na postoju spalanie pokazuje raz 2,3 l , raz 8,8 l, dzisiaj jak parkowałem na podjazd pokazywał 44l :slina: ....f*ck o co chodzi?! macie może jakiś pomysł co zrobić?!

średnio rozkminiłem to auto , raz że krótko nim jeżdżę, dwa brak czasu.

co wy na to?

ja mam podobną sytuację jak u Ciebie na postoju bądź jak puszczę na luz to pokazuje różne odczyty raz 7.5l/h innym razem 1l/h a jescze innym 5l/h nie ma reguły

w trasie od 5.3l do 6.9l prędkość od 120Km/h do 220km/h na codzień cykl mieszany ok 20km w jedną stronę od 6.3l do 8.5l mam DPF-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0TDI BLB Multitronic 95% miasto 5% przelotówki podmiejskie (but dosyc ciezki)

Od 8.5l/100km (cieply silnik) do 12.5l/100km (silnik zimny oraz korki).

Duzo to czy malo ?

PS. Z FIS2 (ostatnie 47:30mth) srednia 9.1l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...