Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Kodowanie sterownika ABS/ESP


marcin207

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem w mojej A4 B6 padł sterownik ABS ,zakupilem drugi uzywkę i mam teraz problem z zakodowaniem tego sterownika czy może ktoś mi wytłumaczyć jak to zrobić krok po kroku jakich kodów użyć :wallbash: :wallbash:

za pomoc z góry dziekuję

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jakie masz błędy w układzie hamulcowym 03. Prawdopodobnie będziesz musiał jeszcze raz wszystko zakodować jak przy wymianie kierownicy mulit której procedura wymiany jest opisana w dziale zrób to sam. Pokaż błędy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam jaki był symbol tych błedów ale wiem ze chodziło o brak kodowania sterownika oraz bład związany z kalibracja kąta skrętu

dzięki za odpowiedzi sprawdze i jak coś bedę dalej pytał

:hi:[br]Dopisany: 14 Luty 2011, 20:45_________________________________________________po czym poznać czy jest BOSCH 5,7 CZY MOŻE 8,O ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wrzuc scan z ABS-u

Buba tez miał jakos niedawno taki problem ja Ty

oznaczenie ABS-u bedzie jak bedzie scan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwykłych A4 B6 nie było ESP 8.0 tylko 5.7. Masz łatwiej, bo to jest ładnie opisane w linku powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne za pomoc będę próbował :myśli:[br]Dopisany: 15 Luty 2011, 16:34_________________________________________________ :bry:już mam te kody błędów są takie 01044 00778 próbowałem zakodować jak jest to opisane w dziale zrób to sam wprowadziłem login i kod wszystko szlo dobrze do momentu gdy sie okazalo ze mój vag-com 311-2N ma zablokowaną funkcję Basic Settings - 04 dałem powrót i lipa wszystko znów sie wysypalo . :wallbash:

Prawdopodobnie będzie mi do tego potrzebny pełny vag .proszę o pomoc i z góry dziękuję :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten nowy sterownik abs/esp ma taki sam nr jak stary ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem razem z pompą pompa miała identyczy w sterownik te górne symbole były identyczne reszta nie, nie mam pewności czy powinno tak być, i które nr powinny sie zgadzać? mam nadzieję że mi pomożecie sie z tym uporac jeszcze raz z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,kolegę marcin207 czy poradziłeś sobie z tym sterownikiem bo też mam podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:, początkowo nie mogłem przeprowadzić kodowania z powodu braku pełnego oprogramowania, po tym jak załatwiłem pełny program też nie szło tak jak trzeba instrukcje Ross-tech były w 100% ok. Parę dni temu doszedłem do tego że w moim przypadku powodem mógł być słaby akumulator gdyż robiłem to w czasie najsilniejszych mrozów, naładowałem aku i zrobiłem to zgodnie z instrukcją w 5 min banalnie proste. Z mojej strony temat uważam za zamknięty dzięki za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wiele razy powielany ale pogubilem sie troche w kolejności. 

Kupilem "świadomie" auto z niedzialajacym sterownikiem ABS Bosch 5.7. 

Kupilem druga pompe o tych samych numerach. Mam B6 3.0 ASN manual- druga pompa z automata. 

Próbowałem zalogować sie i zakodowac sterownik ABS. Niby login zatwierdzilo, kodowanie zatwierdziło. Błąd z diagnostyki zniknął o błednym kodowaniu ale... Mam szereg innych błędów: Czujnik skretu, czujnik obrotu osi pionowej, czujnik ciśnienia ukladu (290,22bar), czujnik dzwigni regulacyjnej, czujnik przyspieszenia 

Rozumiem ze powinienem skalibrowac czujnik skretu (pokazuje 0,0 stopnia) oraz zrobić procedure startowa dla ESP. 

W jakiej kolejności to sie robi? Jak zapisać kodowanie ponieważ co kilka podłączeń diagnostyki wywala mi ponownie błąd - Błędne kodowanie ABS. 

Niestety używam Delphie. Nie mam chwilowo dostepu do VCDSa. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Żeby zakodować sterownik ABS muszę podać 5-cyfrowy kod, który znam.

Z tego co wyczytałem muszę się najpierw zalogować żeby go zakodować. 

Kiedy wchodzę w opcję "03 ABS/ESP" na tym testerze diagnostycznym mam opcję kodowania, ale nie widzę opcji logowania.

Wnioskuję, że da się to zrobić tym urządzeniem. Czy mógłby ktoś podać mi procedurę zakodowania sterownika ABS?

Pozdrawiam.

pol_pl_VAG-MINI-V-SCAN-tester-diagnostyczny-VW-SKODA-SEAT-AUDI-151_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2019 o 19:21, bratek1 napisał:

Witam!

Żeby zakodować sterownik ABS muszę podać 5-cyfrowy kod, który znam.

Z tego co wyczytałem muszę się najpierw zalogować żeby go zakodować. 

Kiedy wchodzę w opcję "03 ABS/ESP" na tym testerze diagnostycznym mam opcję kodowania, ale nie widzę opcji logowania.

Wnioskuję, że da się to zrobić tym urządzeniem. Czy mógłby ktoś podać mi procedurę zakodowania sterownika ABS?

Pozdrawiam.

pol_pl_VAG-MINI-V-SCAN-tester-diagnostyczny-VW-SKODA-SEAT-AUDI-151_1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...