Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie


sirlesek

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej (Endrio) wczoraj mi dopiero Rafał (nik23) napisał, że da się VAGiem - kanał 035 potem Basic Settings - załączyć na 30s pompę paliwową by pompowała paliwo. Najlepiej chyba ściągnąć wąż z powrotu przy filtrze, załączyć tą funkcję i czekać, aż zacznie lecieć paliwo. Mi osobiście też prawie padł aku i musiałem bardzo długo kręcić. Na dniach przetestuje tą funkcję w praktyce. Bo, czy w VAGu jest dostępna to dziś sprawdzałem i jest !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko AJMa ustawia się na 220, resztę na 180

hmm tylko dlaczego w każdej literaturze VW w tym serwisówce ELSAWin jest jak byk napisane, że w 1.9PD 130PS regulujemy na 225st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś ta ELSA przestarzała Artur...Było tak kiedyś, teraz wszędzie jest, że na 180 stopni ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś ta ELSA przestarzała Artur...Było tak kiedyś, teraz wszędzie jest, że na 180 stopni ma być.

Wklejam to co mam w mojej ELSIE, widocznie nie jest najnowsza....

xzt2aDn.jpg

Wymieniałem pompki na te z końcówką 073BJ (jeździły seryjnie w 1.9 TDI 160KM) i na 180st silnik chodził tak twardo, że plomby leciały z zębów.. Po ust na 225st duuużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to do AVF ETKA podaje wtryski 073 AR,BJ,Q i 079FX... Ja mam ELSA 5.2 z bazą danych z 01.2015r

sult479k.png

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeważnie na 180 ustawiam i chodzi ładnie, chociaż raz wymieniłem uszczelnienia tylko na cylindrze 3 i 4 i tam wyregulowałem na 180 a na 1i2 zostały fabryczne. Przed wymianą były na 3i4 po 0,8 na plus korekty a na 1 i 2 po minus. Usczelnienia oczywiście na tych co wymieniałem zjechane na maxa pd otarte. I po wymianie na tym 3 i 4 korekcje wzrosły do 1,5 na plus po przeregulowaniu 1i 2 na 180 wróciły do stanu sprzed regulacji.

Ktoś wyjaśni czemu nowe uszczelnienia wypadły gorzej jak stare na fabrycznej regulacji?

Aż z ciekawości jak bede następnym razem grzebał w pd to sprawdze ile jest fabrycznie o ile ktoś znajomy kupi jakiegoś pd w którym nikt jeszcze niegrzebał,

EDIT

Wracając do tematu, wczoraj wymieniałem uszczelnienia w avf 2002r i z ciekawości sprawdziłem na ile były ustawione i wyszło mi ze deczko więcej jak 225 to "więcej" wynika chyba z zużycia sworznia kulistego i śruby regulacyjnej.

Pacjent trafił do mnie bo rezonował wydech i telepał sie na jałowym, na dwóch pd korekcje po +1,3mg(3i4) i na pozostałych dwóch to samo z minus. Pd numer 4 i gniazdo zjechane na max zażuciłem komplet uszczelnień na wszystki i cylinder 3 na - ale 4dalej na +1.zostaje tylko albo gniazdo tulejować albo pd szukać innego.

Edytowane przez nik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mam pytanie jak obrócić górny wałek aby maksymalnie naciskał na pompowtryskiwacz podczas regulacji?

a: podnosząc jedno koło i kręcąc nim? (chyba mało precyzyjne rozwiązanie?)

b: kręcąc śrubą (o ile jest dojście) na dolnym kole (od paska wielorowkowego) zlokalizowanym na wale korbowym?

c: kręcąc śrubą na górnym kole zębatym od wałka zaworowego?

Jakiej metody używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kręcić wałem korbowym, ale kręcenie kołem po wrzuceniu 5/6 biegu też nie jest złe, i wcale nie jest nieprecyzyjne... Jak ma się czujnik zegarowy to pięknie widać, kiedy dźwigienka jest w dolnym położeniu (krzywka wałka rozrządu w górnym). O kręceniu za koło wałka rozrządu zapomnij...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może do wypożyczenia na weekend lub wie gdzie można w Warszawie wypożyczyć długą suwmiarkę i czujnik zegarowy? Kupno by raz użyć jest nie rozsądne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja suwmiarkę kupiłem :decayed: ,ustawiałem bez czujnika,potrzebny jeszcze klucz dynamometryczny 6-30Nm,co do kręcenia wałem ,ja kręciłem prawym kołem na 6 biegu

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja suwmiarkę kupiłem :decayed: ,ustawiałem bez czujnika,potrzebny jeszcze klucz dynamometryczny 6-30Nm,co do kręcenia wałem ,ja kręciłem prawym kołem na 6 biegu

Klucz mam, ale ten czujnik zegarowy jednak przydałby się do regulacji.

Edytowane przez zeptersuperb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam czujnik ale koledzy którzy to robili potwierdza ze przez ponad 70stopni obrotu wałem zegar stoi w miejscu,wiec można by to zrobić na "oko"

ale oczywiscie nie polecam tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta zasada - krzywka wałka rozrządu ma być max w górze - wtedy dźwigienka jest max w dole :P Ale i tak wolę to robić z czujnikiem - kręcę za koło na 6b - ustawiam czujnik tak, żeby go widzieć i widać dokładnie kiedy wskazówka staje... We dwóch, raczej da radę bez czujnika, jeden kręci - drugi obserwuje :P

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli krzywka nie bedzie w górze to jakie mogą być tego skutki ? pytam z czystej ciekawości aby wiedzieć na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo będzie za słabo naciskać na pompkę (mniejsze ciśnienie, duże korekcje itd), albo za mocno i ją rozwali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil-vag,

czy w takim razie z własnego doswiadczenia, potwierdzisz padające tu słowa, że w "około 70 st." obrotu wału, czujnik nie drgnie? Czy faktycznie tak jest z tym maksymalnym wychyleniem popychacza, że przez pewien czas nie obserwuje się zmiany wartości czujnika zegarowego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przez pewien czas wskazówka czujnika staje w miejscu ;) pokręć trochę na sucho i poobserwuj co się dzieje z krzywkami wałka i jak przekłada się to na docisk dźwigienki na pompkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ustawiałem na oko,tylko dobrze mieć drugą osobę do kręcenia kołem,wszystko śmiga już parę tysięcy i korekcje bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...