Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Trojmiejska Scena Tuningowa...AFN 260KM .... the besciaki z mojej okolicy


rob555

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie...opowiesc nadaje sie na ta wieczorowa pora przy wodeczce

Moze to pozwoli niektorym zaoszczedzic nerwów i kasy...

Generalnie zajezdza do mnie powazny Pan ze starym paskiem AFN na pomiar.

Mowi ze ma 260KM...

Mysle sobie ze albo wariat... albo "Turbokamera" wiec zapraszam grzecznie na pomiar.

Chlop robil w firmie w 3miescie wogule mi nie znanej co jeszcze bardziej mnie zadziwilo ( w koncu z chlopakami z konkurencji sie znamy).

W skrocie bo to opowiesc na 2 dlugie wieczory :

zaplacil 7000zl za ta usluge, dostal certyfikat i zapewnienie o 260KM bo te motory na ostro 300KM przyjmuja.

201102152127.jpg

U mnie na rolkach wyszlo to:

bbaadd39dea2fcb5med.jpg

Smiac mi sie chcialo ale kolesiowi do smiechu nie bylo bo nim auto ostawil do roboty mial program na ok 135KM juz zrobiony,

Szybkie podlaczenie VAGa i wyszlo ze soft delikatny siedzi (doladowanie 1.05 dawka 48mg).

Gdyby mial cokolwiek zamontowane co mialo byc (duze wtryski, pompa, turbo) na tych dawkach ze 160-180KM by peklo.

Pojechal na inna hamownie bo moja podobno gowno warta (tak twierdzi wlasciciel DIGIFANT) wiec na Vtechowej wyszlo nawet ciut mniej....

Poniewaz sprawa skonczy sie w sadzie poprosil o fakture za usluge to dostal info ze nie dostanie dopuki VATu nie doplaci...czyli prawie 10tys zl kosztowal go FMIC + gumeczki w zawieszenie i za***isty certyfikat...

Pikanterii dodaje fakt iz wlasciciel nieszczesnego passata ma kolege ktory ma tez AFN ale w pasku B5. No i ten AFN cos byl zmulony wiec trafil rownolegle do ww serwisu.

Mechanik zalozyl chipa :!: :roll: i stwierdzil ze teraz bedzie lepiej.

Poniewaz nadal auto mulilo a tutaj wyszly takie kwiatki i ten B5 zajechal do mnie na rolki.

WYNIK

75KM i 160Nm.... :twisted:

Na dzien dobry blad przeplywki (zwarcie) i sztywne 550mg. Nie trzeba bylo byc wybitnym diagnosta - wystarczylo bledy odczytac....

Po wymianie przeplywki i paru dupereli 112KM i 250Nm czyli seria.

Oczywiscie chipsa, boxa, rezystorka BRAK.

Ja nie mam slow... na takich druciazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana turbosprężarki o wydajności większej niż poprzednia

:blink:

:nabijasie:

Full profeska, ja ostatnio lałem paliwo do "zbiornika, który wcześniej był puściejszy, niż przed tankowaniem"

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

certfikat :good::polew:

A tak na poważnie za takie coś zaraz powinni zamykać takie zakłady.

Większość ludzi nie zna się na mechanice na tyle by nie ładować się w takie bagno i takie historie niestety czesto pewnie się zdarzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak swoją drogą, to ostatnio rozmawiałem z jakimś sprzedawca w sklepie motoryzacyjnym o podniesieniu mocy...(tak jakoś wyszedł taki temat bo zakładam większe hamulce i się pytał po co mi one) i wspomniałem, że na wiosnę chce się przejechać do tune up, zeby zrobić lekki program. Gość powiedział, że ma znajomego w Gd, który sie tym zajmuje i z mojego AWX lekko zrobi 220KM. I że jest dużo tańszy bo dopiero się rozkręca. Hehh może tez miał na mysli digifant auto. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;( dla mnie to aż przerażające, raz że mozna tak kogoś nabić w butelkę a dwa że można uwierzyć w takie coś

zaplacil 7000zl za ta usluge

za tą kwotę to już można nadłubać w tym silniku :)

DIGIFANT

powinni się nazywać DIGIFUCK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boszszsz.... za 7 tysi to ja bym z mojej Ady zrobił "cukiereczka".... :slina: :slina: :slina: :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pier***ę :facepalm:

MA SA KRA :gwizdanie:

Nie gadaj :naughty: :naughty: :naughty:

Profeska jak ch... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale musiało to latać... :kox::decayed:

A teraz serio. Pewnie nie czuł różnicy i chciał to sprawdzić? :mysli: Szkoda gościa! Teraz sąd i pewnie kilka miesięcy to potrwa! A z tą firmą to ja nie wiem co powinni zrobić! Przecież to jest rozbój w biały dzień! :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po moich pomiarar wlasciciel wrocil do tjunera ten zwymyslal mnie, stwierdzil ze wykres mozna namalowac i takie tam.

Pokazal wykres z hamowni MAHA na ok 190KM odbity na ksero bez nazwy firmy bez nr rejestracyjnego. Gdy wlasciciel poprosil o jego udostepnienie ten odmowil twierdzac ze to ... jego wlasnosc.

Widzac co sie swieci (koles idzie w zaparte) zadzwonilem do wszystkich co maja hamownie w 3miescie. Strefa, Vtech Pomorze, David a nawet LP gaz.

Nikt rzekomego passata na prawie 200KM nie widzial....

No i wlasciciel pojechal (za moja namowa) do chlopakow ze Strefy Tuningu by miec porownanie kto klamie.

Tam mieli z tego taki polew ze dwa dni dochodzili do siebie... najlepsze jest utwardzenie stabilizatora .. chyba dospawali cos do niego :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po moich pomiarar wlasciciel wrocil do tjunera ten zwymyslal mnie, stwierdzil ze wykres mozna namalowac i takie tam.

Pokazal wykres z hamowni MAHA na ok 190KM odbity na ksero bez nazwy firmy bez nr rejestracyjnego. Gdy wlasciciel poprosil o jego udostepnienie ten odmowil twierdzac ze to ... jego wlasnosc.

Widzac co sie swieci (koles idzie w zaparte) zadzwonilem do wszystkich co maja hamownie w 3miescie. Strefa, Vtech Pomorze, David a nawet LP gaz.

Nikt rzekomego passata na prawie 200KM nie widzial....

No i wlasciciel pojechal (za moja namowa) do chlopakow ze Strefy Tuningu by miec porownanie kto klamie.

Tam mieli z tego taki polew ze dwa dni dochodzili do siebie... najlepsze jest utwardzenie stabilizatora .. chyba dospawali cos do niego :kox:

ten certyfikat na demotywatorach byłby no. 1

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pytań ....... :shocked: :shocked: :shocked::facepalm: :facepalm: Polska to naprawde chory kraj.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...