Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku


Marek86232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam silnik 2.0 ALT i po odpaleniu silnika przez ok 2 sekundy słychać dość głośny stukot (podejrzewam że zaworów) a po 2 sekundach jest ok i słychać tylko szum. Silnik pracuje ok, nie ma żadnych niepokojących objawów (poza tym stukaniem) martwi mnie to poniewaz wcześniej tak nie miałem, stało się to z dnia na dzień, wcześniej po odpaleniu nie było żadnego stukotania tylko od razu szum. Dodam jeszcze że do inspekcji olejowej zostało mi 100 km ale samochód miał wyciek oleju i dolałem niedawno ze 2 litry świezego oleju (oczywiście stopniowo ubywało i stopniowo dolewałem bo nie mogłem zlokalizować wycieku). I moje pytanie czy ten stukot zaworów po odpaleniu jest normalny w tych silnikach czy coś mam uszkodzone????? z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam silnik 2.0 ALT i po odpaleniu silnika przez ok 2 sekundy słychać dość głośny stukot (podejrzewam że zaworów) a po 2 sekundach jest ok i słychać tylko szum. Silnik pracuje ok, nie ma żadnych niepokojących objawów (poza tym stukaniem) martwi mnie to poniewaz wcześniej tak nie miałem, stało się to z dnia na dzień, wcześniej po odpaleniu nie było żadnego stukotania tylko od razu szum. Dodam jeszcze że do inspekcji olejowej zostało mi 100 km ale samochód miał wyciek oleju i dolałem niedawno ze 2 litry świezego oleju (oczywiście stopniowo ubywało i stopniowo dolewałem bo nie mogłem zlokalizować wycieku). I moje pytanie czy ten stukot zaworów po odpaleniu jest normalny w tych silnikach czy coś mam uszkodzone????? z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam

norma :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma zadnego stukotu.

Ale za to przez pierwsze 20-40 sekund po odpaleniu zimnego silnika jest odglos podobny do kosiarki - potem obroty spadają do okolo 700 i odglos kosiarki zanika.

Nie jest to takie dokuczliwe bo z wnetrza auta tego nie sylachac. Normalne to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam silnik 2.0 ALT i po odpaleniu silnika przez ok 2 sekundy słychać dość głośny stukot (podejrzewam że zaworów) a po 2 sekundach jest ok i słychać tylko szum. Silnik pracuje ok, nie ma żadnych niepokojących objawów (poza tym stukaniem) martwi mnie to poniewaz wcześniej tak nie miałem, stało się to z dnia na dzień, wcześniej po odpaleniu nie było żadnego stukotania tylko od razu szum. Dodam jeszcze że do inspekcji olejowej zostało mi 100 km ale samochód miał wyciek oleju i dolałem niedawno ze 2 litry świezego oleju (oczywiście stopniowo ubywało i stopniowo dolewałem bo nie mogłem zlokalizować wycieku). I moje pytanie czy ten stukot zaworów po odpaleniu jest normalny w tych silnikach czy coś mam uszkodzone????? z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam

Nie masz się czym przejmować,jak zacznie stukać na rozgrzanym wtedy powinieneś się zamartwiać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wymieniłem olej i niestety ale stuka dalej :wallbash: niby wszystko jest ok ale jak odpalam zimny wóz na parkingu to kumple robią tak :shocked: jak na samochód tej klasy z tą marką i za takie pieniądze to MASAKRA. Przejechane mam niby 170tyś i to raczej wiarygodny przebieg bo kupiłem od znajomej pani. Wcześniej latałem Vectrą B 1.6 16v i nie moge złego słowa o niej powiedzieć poza tym że silniczek troche słaby, ale przez 4 lata jazdy zero awarii silnika, teraz jezdzi nią mój ojciec, przebieg 250tyś i hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niby 184tyś. i u mnie też przy odpaleniu przez chwile postuka przestałem się tym przejmować bo póki co dzieje się to tylko na zimnym silniku jak po nocy odpalam, jak jest rozgrzany wszystko OK. Ostatnio jak wymieniłem olej to przez chwilę było niby lepiej ale teraz już tak jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dokładnie taki sam dźwięk, podejrzewam że popychacze siadają no bo co innego? Zaóważyłem także że kedy silnik jest rozgrzany i po zgaszeniu i odczekaniu jakieś 20 minut sprawdzam poziom oleju i jest w połowie bagneta, niędzy min a max. A gdy silnik całkowicie ostygnie nagle na bagnecie robi się max - czyli po mojemu olej z popychaczy spływa i dlatego jest go więcej, wtedy też po odpalenu słychać przez chwile ten "przepiękny" stukot. Ciekawy jestem jaki byłby koszt imprezy gdybym chciał to naprawić? Pewnie kosmos :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U Mnie też tak stukało przy odpalaniu na zimnym silniku, nie był to napinacz . Tylko nastawka bądź też regulator faz rozrządu różnie to nazywają chodzi o koło metalowe na drugim wałku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , z tym stukaniem troszke powalczyłem najpierw myślałem że to napinacz ale wymiana nic nie dała. Dopiero jak dobrałem się do nastawki okazało się że w niej tkwi problem . Jak miałem zdjęte wałki odkręciłem nastawkę i rozebrałem , w środku jest element ruchomy który przy wolnych obrotach blokowany jest bolcem . U mnie otwór w który wchodzi bolec był wyrobiony. Nastawka koszt 1250 zł. tylko oryginał.

[br]Dopisany: 19 Sierpień 2009, 08:32_________________________________________________Kilka fotek nastawki http://picasaweb.google.pl/Marw1976/Nastawka1#

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...