Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku


Marek86232

Rekomendowane odpowiedzi

dodam 3 grosze - jestem po wymianie rozrządu - olejów - napinaczy hydraulicznych itd ... stukot był i jest - bardzo krótko ale słychać go - nie jest mocny - klepiący ale słyszalny, sprawdzony miałem cały silnik - dokładnie, także łańcuch i napinacz z drugiej strony silnika - jest wszystko w porządku - spelcjalnie rozmontowano cały silnik aby być pewnym że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagę Tigy. Czyli to potwierdzałoby hipotezę, że jest to jednak ten rozklekotany moduł nastawczy, a najprawdopodobniej część nr 4 (o ile dobrze patrzę) na rysunku załączonym przez Gregorypecka.

Niejaki Marw napisał:

Witam , z tym stukaniem troszke powalczyłem najpierw myślałem że to napinacz ale wymiana nic nie dała. Dopiero jak dobrałem się do nastawki okazało się że w niej tkwi problem . Jak miałem zdjęte wałki odkręciłem nastawkę i rozebrałem , w środku jest element ruchomy który przy wolnych obrotach blokowany jest bolcem . U mnie otwór w który wchodzi bolec był wyrobiony. Nastawka koszt 1250 zł. tylko oryginał.

Dopisany: 19 Sierpień 2009, 08:32Kilka fotek nastawki http://picasaweb.google.pl/Marw1976/Nastawka1#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dodam - zbyt niski poziom oleju objawiał się takim odgłosem w zakresie 2500 obrotów jakby głuchy - blachy, jakby wpadała w wibrację ... a to były dostające strzały powietrza w układ rozrządu - pojawiało się tylko w tym samym zakresie pracy silnika - ok 2500 i co ciekawe tylko w czasie jazdy - nigdy nie było słychać gdy stał ... :/ trzeba sprawdzać olej 15 min po zatrzymaniu silnika i koniecznie z dwóch stron bagnetu - kilka razy ... potrafi oszukać.[br]Dopisany: 16 Maj 2010, 13:35_________________________________________________aha a odgłos jakby z kolektora dolotowego z tyłu silnika słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dokładnie jest identycznie ....

u mnie dodam - zbyt niski poziom oleju objawiał się takim odgłosem w zakresie 2500 obrotów jakby głuchy - blachy, jakby wpadała w wibrację ... a to były dostające strzały powietrza w układ rozrządu - pojawiało się tylko w tym samym zakresie pracy silnika - ok 2500 i co ciekawe tylko w czasie jazdy - nigdy nie było słychać gdy stał ... :/ trzeba sprawdzać olej 15 min po zatrzymaniu silnika i koniecznie z dwóch stron bagnetu - kilka razy ... potrafi oszukać.[br]Dopisany: 16 Maj 2010, 13:35_________________________________________________aha a odgłos jakby z kolektora dolotowego z tyłu silnika słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z wieloma osobami , które posiadają ta wersje silnika ...

wszyscy to samo ... pali olej , terkocze przy odpalaniu ...

osobiście nie przejmuje sie tym i pilnuje na razie poziomu oleju ....

ciekawy jestem jaka będzie reakcja na wymianę wariatora(cena mnie przeraża) ...

obecnie odma i kierownica powietrza jest u mnie oki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z wieloma osobami , które posiadają ta wersje silnika ...

wszyscy to samo ... pali olej , terkocze przy odpalaniu ...

osobiście nie przejmuje sie tym i pilnuje na razie poziomu oleju ....

ciekawy jestem jaka będzie reakcja na wymianę wariatora(cena mnie przeraża) ...

obecnie odma i kierownica powietrza jest u mnie oki ...

Nie każdy spala olej :cool1: Mój 150k przelotu i dość mocne baty dostaje... Zero pobierania oleju :przebiegly: Latam na motulu 8100 x-cess. A stukanie przy odpalaniu jest ale się tym mało przejmuję :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie właśnie przestało głosniej chodzić z rana - odma, taśmy na krańcach odmy i trójnika - do tego kierownica powietrza - a aramir - sprawdzałeś czy w srodku pracuje przepustnica ? było kilku że kierownica była ok ale w srodku nie działało - ew kierownicy ramie było całe ale nie przekazywała podciśneinia na pracę ramienia i była bezużyteczna ... teraz chodzi jak marzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz trzeba postawic pytanie jaki wplyw moze miec dziura w odmie lub uszkodzona kierownica powietrza na stukot z wariatora.

Moim zdaniem dziura w odmie wplywa niekorzystnie na cisnienie oleju. Jezeli cisnienie jest za male to olej przy rozruchu nie dochodzi do wariatora i stad ten stukot.

Dobrze kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki panowie w takim razie jak dokładnie (100% pewność) sprawdzić działanie kierownicy ...

czy po zdemontowaniu jest możliwość zajrzenia do środka ???

a może jest gdzieś dokładny opis ???

PS. Tutaj kolega testuje właśnie auto po wymianie , ale na razie nie daje odpowiedzi czy wpłynęło to radykalnie na zużycie oleju ....

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_alt_demontaz_kolektora-t132392.0.html

[br]Dopisany: 19 Maj 2010, 13:16_________________________________________________oki tigy właśnie wszystko mi wyjaśnił(tele) ...

postaram się jak najszybciej sprawdzić dodatkowo sprawność mojej kierownicy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie kierownicy , a dokładniej sterowania to tylko 2 torx`y i odchylasz sterowanie ramieniem kierownicy powietrza ...

szczerze myślałem, że wyjdzie również cała ta "listwą" z czterema zaślepkami ....

okazało się, że demontuje sie w ten sposób tylko samo sterowanie listwą...

układ sterowania jest połączony z "listwą" plastikowymi zatrzaskami (u mnie wszystkie całe)....

resztę listwy (uwaga na sprężynkę która się tam znajduje, aby wam nie uciekła ) można obracać o 360 stopni ....

przy obracaniu nie słyszałem trzasków , zupełnie swobodne obracanie ....

przy zakładaniu ponownie sterowania naturalnie dokładnie zwrócić uwagę jak sa ułożone zatrzaski (nic na siłę)...

gregorypeck , a czy jest u ciebie jakakolwiek reakcja jak auto pracuje , a ty w tym czasie poruszasz ręcznie kierownica powietrza ...

czy zmieniają się obroty czy auto pozostaje bez reakcji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak gregorypeck udało się ???...

Jak sprawdzisz, koniecznie daj znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja u siebie mialem podobne dzwieki i okazalo sie ze robil to lancuch uderzajac po odbudowie i za chwile jak pochodzil dostal cisnienia oleju i spokuj ja wyminilem napinacz lancucha i sie uspokoilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szklanki sie odzywają to przez parę sekund po odpaleniu klekocze (metalicznie) szkoda tysiaka :(kto ci to zaproponował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie łańcuch, znajomy miał podobny problem, napinacz, przy okazji łańcuch i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...