Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Jaką opcję wybrać -> TURBO


dogasso

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego piszę, albo iść grubo, albo zostać przy seryjnej

Albo zmienić auto na seryjnie mocniejsze.

wystarczy zmienić silnik :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak zawsze to samo, olej k03s, olej k04, wsadz eliminatora albo gt28 albo najlepiej gt30 albo wielką lochę garreta wytnij dziure w masce zeby się zmieściło, wrzuc podtlenek żeby miało co napędzać dmuchawę, metanol i rób srylion koni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak zawsze to samo, olej k03s, olej k04, wsadz eliminatora albo gt28 albo najlepiej gt30 albo wielką lochę garreta wytnij dziure w masce zeby się zmieściło, wrzuc podtlenek żeby miało co napędzać dmuchawę, metanol i rób srylion koni...

sam wybrałeś serię, po prostu zmieniłeś na mocniejszy silnik :decayed:

rozjemca wszystko fajnie, ale nikt nie wie ile km zrobisz na tej turbinie od karambola

wolał bym coś bardziej pewnego, k03/k03s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak zawsze to samo, olej k03s, olej k04, wsadz eliminatora albo gt28 albo najlepiej gt30 albo wielką lochę garreta wytnij dziure w masce zeby się zmieściło, wrzuc podtlenek żeby miało co napędzać dmuchawę, metanol i rób srylion koni...

sam wybrałeś serię, po prostu zmieniłeś na mocniejszy silnik :decayed:

rozjemca wszystko fajnie, ale nikt nie wie ile km zrobisz na tej turbinie od karambola

wolał bym coś bardziej pewnego, k03/k03s

no to zostań przy k03, 200 kucy wyciśniesz. Ładować kilka tysi by mieć 10-15 więcej ?? jak dla mnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde te ceny faktycznie zupelnie inaczej przedstawiaja sytuacje...

I tu pojawia sie cała seria kolejnych pytań/problemów:

1. Jak k04-015 to czy kolektor i przepływke trzeba zmieniać?Bo podobno pasuje P&P...

2. Jak gt2xx - niech bedzie ze samo turbo wyjdzie 4000zl a co dalej i za ile?

3. Eliminator chyba tez P&P?

Cały problem polega na tym że turbo siada i coś muszę wrzucić. A nie chce wydawać 1000zl za regeneracje tylko po to zeby na jesień wsadzać coś większego... Generalnie auto poki co mam jedno i ma być wilozadaniowe :tongue4: tj do pracy, do szkoły, w trase i po bułki :decayed: a jak skończą się wydatki z domem ( powinno być do jesieni) to wtedy bedzie drugi dupowóz a CCCO zostanie na specjalne okazje :gwizdanie:

I tu pewnie pojawi się komentarz pt: "poczekaj do jesieni i wsadz coś większego" co od razu musze skomentować. Turbo mi siada i na czymś musze jeżdzic!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo k03 zrób chipa i tyle albo idź od razu w większą moc, decyzja należy do Ciebie i nie ma co dłużej ciągnąć tematu bo to nie ma sensu, wszystko zależy czego chcesz, sporo już masz zrobione w aucie i mógłbyś się już pokusić o jakąś większą turbinę i celować w te wieksze moce 280km powiedzmy, ale z tym wiąże się jeszcze większe hamulce, sprzęgło, kolektor itd a więc dalsze koszty, a ty chcesz teraz oszczędnie no to zrób oszczędnie używana turbinka k03 i tyle a jak się odkujesz z kasą to wtedy lecisz kompleksowo ze wszystkim, a tak to trochę podcieranie d*py szkłem, kupisz nowe k03s zrobisz chipa, będziesz miał jakieś 230km, ja byłem wniebowzięty jak mi moc tyle podskoczyła, no ale byłem bo szybko zrobiło się mało, a kasy poszło w ciul,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udy sprzedaj mu swoje K04 i kup coś większego. Na K03s chyba ciężko będzie 230KM zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na K03S bez problemu robisz 230kM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie nie bawię się w te rzeczy, może po wakacjach kto wie że zrobię wydech, sprzęgło, i wtedy wrzucę już coś większego bo audi zaczęło mi służyć jako drugi samochód na codzień ujeżdżam golfa 3 LPGI POWER :)

po co mu k04 ?? tak jak napisałem niech kupi jakąś używkę k03 i pojeździ jakoś na tym a potem niech idzie na grubo jak będzie chciał [br]Dopisany: 23 Luty 2011, 21:13_________________________________________________

na K03S bez problemu robisz 230kM

na K03S bez problemu robisz 230kM

Ale chyba nie na seryjnych gratach?

na fmic, większych wtryskach bez problemu, rogal miał chyba octawkę zrobioną na 240 coś kunia na k03s :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEX na serii idzie w taka moc, no moze 10kM nizej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mrmotors.pl/projekty.php?id=44[br]Dopisany: 23 Luty 2011, 21:16_________________________________________________ale to chyba inne k03s przepraszam :mysli: :mysli: silnik poprzeczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy wzdłuzne czy poprzeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy wzdłuzne czy poprzeczne

a nie trzeba czasami przerabiac ?

Turbo jest inne, wydajność pewnie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy wzdłuzne czy poprzeczne

a nie trzeba czasami przerabiac ?

Turbo jest inne, wydajność pewnie taka sama.

K03s z S3 ma chyba lepszą wydajność jak bazowo jest 225 chyba :mysli:

kwestia że nie pasi do wzdłużnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...