Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Mapa do nawigacji - jaka najlepsza?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Jakich map w swoich nawigacjach używacie? Jakie polecacie, a jakie odradzacie? :)

W dalekiej i nieznanej trasie będę miał okazję jakąś mapę wypróbować dopiero w marcu i chciałbym poznać Wasze opinie.

I tak na marginesie... czy policja ma prawo sprawdzić legalność używanych przez nas map w prywatnych samochodach?

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą policją to trudny temat

z tego co czytałem i pamiętam, to zależy gdzie, w jakim rejonie kraju

podobno w łódzkim kiedyś była ostra jazda z kontrolą map w gps

jak jest teraz to nie wiem

ja osobiście jeżdżę na IGO 8

jak na moje potrzeby się sprawdza, chociaż przyznam, że raz to nas we Francji zdrowo do hotelu wykierowała

puste pole - Jesteś u celu

a na budziku 1:30 w nocy

były emocje, i to bez Lecha :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za granicę nie potrzebuje, raczej tylko Polska. bo z tego co widziałem, np. Automapa jest podobno bardzo dobra, ale ja używałbym może 30% fukcji jakie oferuje ;) może MapaMap :mysli:

raz to nie wiem

ja osobiście jeżdżę na IGO 8

jak na moje potrzeby się sprawdza, chociaż przyznam, że raz to nas we Francji zdrowo do hotelu wykierowała

puste pole - Jesteś u celu

może dobrze Cie zaprowadziła - na Pola Elizejskie - w ramach opcji "najciekawsze miejsca Paryża" :decayed:

no bo tak sie zastanawiam czy nabyć mapę w drodze zakupu, czy nabyć mapę w drodze... download :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za granicę nie potrzebuje, raczej tylko Polska. bo z tego co widziałem, np. Automapa jest podobno bardzo dobra, ale ja używałbym może 30% fukcji jakie oferuje ;) może MapaMap :mysli:

raz to nie wiem

ja osobiście jeżdżę na IGO 8

jak na moje potrzeby się sprawdza, chociaż przyznam, że raz to nas we Francji zdrowo do hotelu wykierowała

puste pole - Jesteś u celu

może dobrze Cie zaprowadziła - na Pola Elizejskie - w ramach opcji "najciekawsze miejsca Paryża" :decayed:

no bo tak sie zastanawiam czy nabyć mapę w drodze zakupu, czy nabyć mapę w drodze... download :rolleyes:

hmmm,

skoro jeszcze nie jesteś zdecydowany to może spróbuj pożyczyć od znajomych i się trochę ze sprzętem pokręcić po okolicach

druga opcja jest taka jak napisałeś

nie żebym coś sugerował :gwizdanie:

ps - i to nie były Pola, tam łatwo trafić i bez gps

gdzieś południe Langwedocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś "pożyczę od wujka Google" :wink4: automapę, mapęmap i igo i faktycznie potestuje w okolicy.

biorąc pod uwage, że mam GoClever5040, to gdyby blueboys mnie zatrzymali i chcieli sprawdzić legalność oprogramowania, to pewnie z tego stresu nawigacja wypadłaby mi z rąk i sie zniszczyła UPS :naughty: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pożycz, pożycz

i tak za bardzo to wiesz, się nie stresuj

tak od razu to cię nie zatrzymają, więc po prostu spokojnego testowania życzę

preferencje ma każdy inne, więc chyba będziesz musiał sam dojść do tego co ci pasuje a co nie

niemniej jednak pisz, jakie spostrzeżenia itd itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko takie szczęście... nie mają się do czego przypierdzielić, to szukają, cokolwiek.. jak mnie kiedyś zatrzymali, to sprawdzali mi IMEI telefonu, miałem laptopa, więc kazali włączyć, włączyłem, ale jakoś zapomniałem hasła :wink4: to sie panowie milicjanci zapienili i kazali wyjąć CD z radia, wyjąłem, a oni taki triumf: "HA! ta płyta jest przegrywana! to piractwo i paserstwo!" - ich mina bezcenna gdy uświadomiłem im, że to muzyka zespołu mojego kolegi nagrywana w "garażu" :polew: to tylko jedno z takich zatrzymać, których miałem już sporo, nie mam pojęcia czemu ja ich tak przyciągam :blink: a że samochód 100% sprawny, ja zawsze z dokumentami, trzeźwy, to czegoś trzeba poszukać,a noż znajdą coś za co będą chcieli w łapsko :)

mi chyba najbardziej podchodzi MapaMap, szczególnie ze względu na interfejs, ma w sam raz tyle funkcji ile mi osobiście potrzeba ;) zostawie sobie też jako alternatywe igo, na wszelki wypadek. automapa jest fajna, ale tak naprawdę wykorzystywałbym może 30% wszystkich jej funkcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty no zabrzmiało tak nieprawdopodobnie że aż młodej przeczytałem ....

może ty jesteś jakiś bin laden, albo cóś ???? :tongue4:

niemniej jednak testuj testuj, coś na pewno pod siebie dobierzesz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja na prawie sie nie znam, w sumie nie wiem co im wolno a czego nie, więc dobrowolnie poddawałem się zawsze tego rodzaju inwigilacjom i zawsze fajnie popatrzeć jak im ręce opadają i nie mają sie juz do czego przyczepić :decayed: a zapomniałem wspomnieć, że w w/w przypadku była też sprawdzana legalizacja gaśnicy :polew:

jutro przetestuje mapy na dystansie 350 km, mam nadzieje, ze bedzie ok ;)

miłego weekendu, pozdro! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter

no i co tam powiesz

jak wyniki

(mam nadzieję że cię do pierdla za to nie wsadzili :polew: :polew: :polew:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ciesze sie wolnością :decayed:

co do mapy, to najbardziej pasuje mi MapaMap, mam tą najnowszą 672 2010Q4 - łatwe, intuicyjne menu, fajny interfejs, prostota i na moje potrzeby w zupełności wystarczy :) trasy aktualne, nawet w mojej mieścinie wszystko gra i buczy po ostatnich remontach w zeszłym roku, co pozytywnie mnie zaskoczyło :) mojej piękniejszej połówce szczególnie spodobało się, że tło/tapetę można sobie ustawić wrzucając zdjęcie z komputera ;)

teraz tylko muszę potestować jaki port i prędkość będą optymalnie najlepsze. najpierw maiłem Port GPS COM1: Prędkość GPS 57600 było ok, teraz sprawdzę COM7 i 38400 bo ktoś mi tam polecił. no zobaczymy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wyrośniesz nam tu na experta od navi :cool1:

skąd ją, że tak powiem, nabyłeś ?

peb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za granicę nie potrzebuje, raczej tylko Polska. bo z tego co widziałem, np. Automapa jest podobno bardzo dobra, ale ja używałbym może 30% fukcji jakie oferuje ;) może MapaMap :mysli:

No to teraz pojechałes po całości :kox:

A jakież to funkcje których nie będziesz używał, które są Ci zbędne :naughty:

Dla mnie głównym wyznacznikiem w mapie jest jakość jej bazy danych, a na Polskę AutoMapa ma najlepszą. Punkty POI - to można sobie uzupełnić http://www.poipoint.pl/

Ale do rzeczy.

Automapa w wersji min. 6.6.0, a nawet polecam 6.6.1.

Pomijając już fakt bardzo dobrej bazy danych to dodatkowo mamy asystenta pasów - w obcych terenach przydatna opcja.

Jedyne co mi się nie podoba to obsługa POI - jest kiepska w porównaniu z tym co w TomTom'ie widziałem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakież to funkcje których nie będziesz używał, które są Ci zbędne :naughty:

nie no z 30% przesadziłem :) ale np jakieś tam opcje wyznaczania trasy dla tira są mi zbędne. Ja nie twierdzę, że MapaMap jest najlepsza, tylko że MI najbardziej odpowiada. Na czarny punkt wolę usłyszeć "dzyń dzyń" niż Krzysztofa eurodeputowanego Hołowczyca "niebezpieczne miejsce za...". No ale to wszystko rzecz gustu i potrzeb - dlatego na mojej navi mam i MapęMap i Automapę i IGO i w każdej chwili mogę się z jednej mapy przełączyć na drugą :>

ale wielkie dzięki za Wasze opinie, przynajmniej wiem, ze mam na pokładzie (karcie pamięci) dobry soft :)

Kamyk raczej peb, ale w dobie http://10minutemail.com to żeby coś pobrać to wszędzie można założyć na chwilę konto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakież to funkcje których nie będziesz używał, które są Ci zbędne :naughty:

nie no z 30% przesadziłem :) ale np jakieś tam opcje wyznaczania trasy dla tira są mi zbędne.

Takie opcje ma przecież większość map :gwizdanie:

Poza tym ustawiasz raz osobowe i masz spokój.

Na czarny punkt wolę usłyszeć "dzyń dzyń" niż Krzysztofa eurodeputowanego Hołowczyca "niebezpieczne miejsce za...".

No widzisz, ja mam AutoMapę i nawiguje mnie Czesio...

Wszystko to kwestia chęci :wink4:

Pytasz która najlepsza to Ci odpowiadam, wybierzesz oczywiście którą chcesz :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz która najlepsza to Ci odpowiadam, wybierzesz oczywiście którą chcesz :cool1:

no i o to mi chodziło, dzięki :)

chociaż właśnie wróciłem do domu i niby z MM wszystko ok, ale jak używałem AM to odnosiłem wrażenie jakby było płynniej, np. SKRĘĆ W PRAWO... i ja już w to prawo skręciłem, a na nawigacji jakby było opóźnienie delikatne i jakbym właśnie był w momencie łamania się w ten zakręt... chociaż to może kwestia portu i szybkości :mysli: dlatego jeszcze pokombinuje.

jarko jakie AM używasz? której wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko jakie AM używasz? której wersji?

Z firmy mam przykaz i używam 6.6.0, ale przez chwilę miałem 6.6.1 i tam już znacznie lepiej działał asystent pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej jeździłem na AM 5.0 teraz na AM 6.6.1 - trochę za dużo pierdół i Martyna za dużo gada tak to ok :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...