Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SZARPANIE PRZY ZMIANIE BIEGÓW


marcin1852

Rekomendowane odpowiedzi

MAM PYTANIE PODCZAS ZMIANY BIEGÓW PRZEWAŻNIE OD 1 DO 3 WYCZUWALNE JEST LEKKIE SZARPNIECIE, DOPIERO JAK WOLNO PUSZCZAM SPRZęGŁO TO NIE MA TEGO EFEKTU, MOZE TE SPRZEGŁO JEST TAK BARDZO CZUŁE? ALE JEŻDZĄC INNYMI AUTAMI PRZY SZYBKIM PUSZCZENIU SPRZEGŁA NIE CZUŁEM ŻADNEGO SZARPANIA A W TYM PRZYPADKU MUSZę DELIKATNIE ŚCIĄGAć NOGę ZE SPRZęGŁA. NIE WIEM, CZYM JEST TO SPOWODOWANE PODEJRZEWAM, ZE SPRZęGŁO DAJE O SOBIE ZNAć, AUTO KUPIŁEM W NIEMCZECH OD KOBIETY, NA FAKTURACH Z SERWISU W NIEMCZECH WYNIKA, ZE COŚ BYŁO ROBIONE PRZY SPRZęGLE, ALE CO TO NIE WIEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to poduszka skrzyni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie podobno jakby to były poduszki to przy dodawaniu gaz bez zmiany biegów tez powinno szarpać a u mnie wystepuje ten problem tylko przy zmianie biegów. Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANIE b]

Jak piszesz na forum to niepisz dużymi literami bo to uznawane jest za krzyk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANIE b]

Jak piszesz na forum to niepisz dużymi literami bo to uznawane jest za krzyk :D

ale kolega krzyczy z rozpaczy, a tak na poważnie czy masz jakieś problemy z wysprzęglaniem, z wrzucaniem biegów, kolega ma też podobny problem z tym samym silnikiem, ale jak ostanio jechaliśmy jego autem w pięć osób to wszystko było ok, a jak jechał sam to mówił że mu szarpie przy ruszaniu, a czy nie ślizga się sprzęgło czasami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam problemów z wrzucaniem biegów, problem jest w tedy kiedy szybko puszczam sprzegło, musze też zrobić taki test i przejechac się z kilkoma osobami. :wink::wink::wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

u mnie też tak szarpie. Zmieniam bieg, szarpnie z dwa, trzy razy i jadę dalej :D nie przejmuję się. Nie szukam dziury w całym dopóki jeździ auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy podczas jazdy np.na 3 biegu szarpie lewarkiem,jak tak to poduszka pod skrzynią :( pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Sprawdz czy podczas jazdy np.na 3 biegu szarpie lewarkiem,jak tak to poduszka pod skrzynią :( pozdro

u mnie szarpie lewarkiem, tzn nie tak znowu strasznie, po prostu jak położę rękę na nim czuję poszarpywanie w góre i w dół. Ta poduszka to coś poważnego? Jaki byłby koszt naprawy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem jak jade na trzecim biegu i przyloze reke do lewarka zmiany biegow lekko przesyne go do przodu to czuje jak pracuje na zembadkach skrzynia jest wtedy takie delikatne szarpanie!! jak dodaje gazu to czuc mocniej jak gaz puszczam to przestaje co to jakas paducha pod skrzynia czy cos ze skrzynia biegow ?? takie cos tylko jest na 3 biegu pozatym jak jade i zmieniam biegi gdy puszcze sprzeglo jest widoczny jakis ruch lewarka delikatny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego,co wyczytałem na forum to te skrzynie tak mają,zawsze będzie ruch lewarka przy dodawaniu lub odejmowianiu gazu.Problem pojawia się,gdy podczas jazdy słychać puknięcia,najczęściej podczas gwałtownego przyspieszania.Jechałem samochodem z wywaloną poduchą pod skrzynią (i silnikiem chyba też),bo waliło niemiłosiernie i to przy zmianie każdego biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...