Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Wymiana turbo z Golfa 1.9 TDI 105KM na turbo z 2.0 TDI 170KM


mlodzian4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam takie pytanko pada mi turbo a chciałem zwiększyć troszkę możliwości mojego autka i planuje troszkę modyfikacji a zastanawiałem się na wymianą turbo na Arl ale ciężko znaleźć taka turbinę w dobrym stanie i kolega podsunął mi myśl aby założyć turbo od 2.0TDI 170KM i tutaj to was forumowicze pytanie jakie sa przeszkody żeby to zrobic i czy macie jakieś doświadczenie z tym pozdrawiam

P.S. Jeżeli zdublowałem jakiś wątek to sorki ale jestem nowy na tym forum i nie wszedzie mam dostep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załozysz tego turbo, kolektor wydechowy jest pod 16v a ty masz 8V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy 2.0 Tdi 170km to nie ma oznaczenia BRD/BVA jeśli tak to spokojnie ją wrzucisz do twojego. Jednak sama turbina bez odpowiedniego softu nie wiele da, a nawet po założeniu pogorszy bo będziesz mieć sporego laga. W twoim silniku są słabe pompki proponuję również wymienić na mocniejsze. Moja propozycja to nowe pompki np od arl + turbo awx/brd i softm auta nie poznasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki na dzien dobry bedzie seria.

Pytanie jaki kolektor trzeba wsadzic aby zespolic turbinke od 170 z 1,9TDI ( BKC BXE )

Celowane jest do 170~180 ps ( wiadomo liczby nie sa najwazniejsze ) pisze czysto orientacyjnie

Slyszalem ze od AFN czy od jakiegos 130 konnego TDIka nalezy uzyc kolektora .

Rzekomo pasuje p&p.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowane jest do 170~180 ps

Wstaw ARL, będzie ładny dół... i mocy tyle ile zakładasz no i p&p

nowe turbo"ARL" to wydatek ok 2700zł...będzie trzeba tylko flasze pod wydech przerobić...a cała reszta ładnie podpasuje

pamiętaj tylko o tym żeby zadbać o dobre chłodzenie oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akurat tak sie skłąda ze namontowałem sie takich turbin w róznych silnikach afn,agr,asv,asz,btb

turbo pasuje na kolektor awx afn.Spływ z awx afn .Zmianie podlega jedynie połaczenie str kompresora do ori przewodów

Wracając do pytania odpowiadam ze turbo arl z uwagi na cieżką dostępnośc jak równierz specyficzne auta i ich użytkowników bedzie kiepskim pomysłem.Wszystkie które widziałem są po regeneracji,auta sa ostro pałowane.

Kolejną sprawą jak juz wspomnieliście są słabe pompki.Turbo z arl czy brd nie bedzie dobrze działało z nimi ,konieczna wymiana pompek i soft.

mlodzian4 zastanów się czy masz tyle pieniedzy.[br]Dopisany: 01 Marzec 2011, 07:35_________________________________________________porównanie turbin brd i gt 1749

która wieksza? :naughty:

foto776.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...