Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Rejestracja samochody


przemciotorun

Rekomendowane odpowiedzi

witam, kupilem auto (nie audi) i mam pytanie, czy nie bede mial problemu z rejestracja jak:

auto wstawione bylo do komisu (zarejestrowanie, oplacone)

komis sprzedaje samochod - kupujacy dwóch wlascicieli (auto nie przerejestrowane)

----- i teraz o ta czesc mi chodzi-----

jeden z wlascicieli sprzedaje auto drugiemu, (za jakas tam symboliczna cene) i na umowe pisze ze jeden z wlascicieli sprzedaje drugiemu polowe auta? (czyli teoretycznie auto nalezy teraz do jednego)

i od tego juz jednego, kupuje ja, (auto caly czas zarejestrowane jest na pierwszego wlasciciela)

i czy jak pojde z taka umowa przerejestrowac auto czy nie doczepia mi sie o to ze na taki myk musial moze byc jakis specjalny papier czy cos w tym stylu.... wiem ze napewno bedzie problem z faktura wystawiona przez komis, bo mam kopie potwierdzona z orginalem, a musze miec orginal.... ale to nie problem jutro bedzie to zalatwione, tylko czy nie bedzie problemu z ta sprzedaza miedzy tymi dwoma kolesiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto było współwłasnością wczesniej, jeden ze współwłaścicieli sprzedał swoją część drugiemu, czyli auto miało jednego właściciela w chwili zakupu. Spisujesz z nim lub z komisem umowe i już

Rzecz normalna, ja np mam auto jako współwłasność z ojcem aby było tańsze ubezpieczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje juz auto od jednego wlasciciela ,tylko czy nie bedzie problemu ja oni w taki sposob zawarli umowe miedzy soba ze jeden sprzedaje drugiemu pol auta zeby zmienic z 2 wlascicieli na jednego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka jest kolei załatwiania, że albo jeden sprzedaje drugiemu i tamten sprzedaje, albo ty kupujesz od obu naraz ale to wtedy np oboje musza byc przy sprzedazy. nie ma o co sie martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spisywałeś umowe kupna to ilu było sprzedających jeden jak tak to nie ma problemu i nic się nie doczepią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja kupowalem to byl tylko jeden wlasciciel i z tym nie mam problemu, tylko auto od poczatku 2009r do dzisiaj nie bylo przerejestrowane, i caly czas jest na papierach pierwszego wlasciciela (oczywiscie wszystko wazne, i jest ciaglosc przeglad/oc) pierwszy wlasciciel --> komis --->pan x i pan y ---> (i teraz o to mi chodzi) pan x sprzedaje panu y swoje 50% auta (w umowie jest napisane "pol samochodu" za 100 zl) i teraz od pana y kupuje ja, a ja idac do WK musze miec zgodnosc wszystkich umow, od I wlasciciel do mnie, i czy nie bedzie problemu jak mam tak napisane w umowie miedzy panem x i panem y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...