Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie bixenonu


Gwerty

Rekomendowane odpowiedzi

jaki typ żarnika podejdzie do soczewki z b8 lifta -z tymi kropeczkami chce użyć przetwornic valeo z ori lamp lifta a4 b5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde praktycznie - D 1,2,3,4 S i R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem cały temat i stwierdziłem że założę sobie bi-halogen, gdyż moje stare lampy ciągle parowały. A bi-halo, gdyż nie posiadam sprysków ani poziomowania.

A więc tak, kupiłem lampy Valeo i kolega Gwerty przerobił mi je z projektorem Hella 3. Efekt super wyglądają ale ogólnie myślałem, że będą lepiej świecić. Światła drogowe na samy bi-halo to porażka, dobrze że mam w drogowych zwykła H7 to razem dają rade. No to teraz stwierdzam, że chyba czas na spryski i poziomowanie i zakładam przetwornice z żarnikami.Do sprysków mam już ogarnięte klamoty, ale poziomowanie ciężko znaleźć. Wiele osób z was ma imitacje samopoziomowania i chciałbym też takie założyć, ale gdzie szukać? Ma ktoś może na sprzedaż? 

Tak świeciły stare lampy (SONAR angel eyes H1)IMG_2519.JPG

IMG_2518.JPG

Tak wyglądają przerobione przez gwertego valeo zespolone:

IMG_2668.JPG

IMG_2670.JPG

A tak świecą:

IMG_2674.JPGIMG_2675.JPG

IMG_2685.JPG

IMG_2686.JPG

Tak w terenie:

Światła mijania

IMG_2677.JPG

światła drogowe (sam bi-halogen)

IMG_2679.JPG

światła drogowe(bi-halogen + H7)

IMG_2683.JPG

W projektorze oraz w odbłyśniku drogowych zamontowane żarówki H7 Osram Nightbreaker Laser.

Jakby ktoś miał jakiś samopoziom to byłbym wdzięczny.

Pozdarawiam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Matiasa1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega prezesik18 miał kiedyś takie imitacje samopoziomu

Edytowane przez michcio28810
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie do tych co wrzucali koito biled, w jaki sposób przykrecacie projektory?  Na perwera czy robicie jakiś adapter?

Pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:
Panowie, czy ktoś z Was pomoże mi w identyfikacji projektorów ? Kupiłem je ze trzy lata temu z myślą o rezaniu lamp, w poprzednim a4 nie zdążyłem i teraz nie pamiętam kompletnie co kupiłem :D 

Wklepując nr w google ruskie strony podpowiadają że to bosch AL. Dopatrzyłem się też że jeden odbłyśnik jest całkowicie gładki a drugi na górze i na dole ma "prążki"
Mogę to pakować jako jeden zestaw ? ?

IMG_5055.JPG

IMG_5057.JPG

IMG_5058.JPG

IMG_5060.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gładkie są z przed lifta, a prążkowane z polifta. A pokaż jakie są przesłony, mają wybite nr 164, a te drugie 055 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłony obie takie same, nr 055 i 192. Chyba ktoś tam wkładał już łapy ?

Przy okazji tą śrubką na boku odbłyśnika reguluje się wysokość odcięcia? Bo mam różne ustawienie w obu projektorach. 

IMG_5064.JPG

IMG_5065.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w obu projektorach masz przeslony 055 ? Szkła soczewek masz oba z kropeczkami na szkle ? Tą boczną śrubką możesz sobie wyregulować ostrość/rozmycie lini odcięcia, a nie ustawić wysokość odcięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w obu projektorach mam tą samą przesłonę i w obu są kropeczki na soczewce. Projektory różnią się jedynie odbłyśnikiem.

Jeszcze jedno pytanie: 

Chcąc wrzucić do projektorów z b8 żarniki d2s jakich pierścieni będę potrzebował ? 

Edytowane przez Haimon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rzeźbił ktoś w B5 biled? Czy wnętrze lampy H7 i xenon w B5 jest takie same? Różnią się one tylko mocowaniem żsrówki/żarnika i dołożoną przetwornicą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2019 o 16:13, KoJ@K napisał:

Panowie rzeźbił ktoś w B5 biled? Czy wnętrze lampy H7 i xenon w B5 jest takie same? Różnią się one tylko mocowaniem żsrówki/żarnika i dołożoną przetwornicą ?

Roznia sie tylko soczewka a dokladnie odblysnikiem, mocowanie wnetrze takie same ;) 

Edytowane przez kaFFFar
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić żeby mrugnąć długimi na wyłączonych światłach w bixenonie ? W miejscu długich są dzienne  ,  ogarnął ktoś ten temat ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Co teraz jest w modzie jeśli chodzi o projektory w B5? Jest coś lepszego niż np Hella 3 czy Intemo? Jak ma się bi-led w stosunku do nich? Dopytywałem trochę o bi-led koito 29w, z tego co mi napisano mają lepsze światła mijania względem hella (świecą ogólnie szerzej) za to tracą na długich (przez to, że świecą szerzej tracą na odległości). Zaproponowano mi również bi-led firmy Mobis w cenie 650zł. Podobno do 70% więcej światła niż koito (29w vs 36w). Chciałbym przerobić swoje lampy i nie wiem w którym iść kierunku. Może nie warto kombinować z tymi bi-ledami i wsadzać normalnie Intemo?

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobacz jak w mobis wyglada ksztalt soczewki. Kto Ci to zaproponowal, ze upcha mobis do b5 ? Jesli mozna wiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nikt mi tego nie zaproponował. Pytałem o dobre projektory i padła taka propozycja ale nie podawałem modelu auta. Czyli do B5 tylko koito? Uważasz, że warto się w to bawić? Jakieś 3 lata temu rezałem bixy na projektorach z Q7. Byłem wtedy w miarę zadowolony jeśli chodzi o ilość światła. Czy na takiej Helli Intemo zauważę znaczy progres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...