Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] 2.0TFSI quattro jakie macie średnie spalanie ??


sienkol007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Kupiłem w/w a4 , dużo się naczytałem przed kupnem tego samochodu między innymi ,że średnie spalanie wynosi 10L , problem w tym ,że u mnie przy raczej spokojnej jeździe wynosi 14,5L . Mam też audi tt 1.8T również w quattro 225PS tam spalanie przy dynamicznej jeździe wynosi 12,5 Litra. Jak to jest u was?? może coś mam nie tak , na vagu żadnych błędów nie pokazuje. Wcześniej padły 2 cewki , które zostały wymienione , czy może to być np. od tego że dwie pozostałe nie zostały wymienione ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównując do audi tt mimo ,że ma tylko 25PS więcej i ten sam moment to wydaje mi się , że auto jest jakieś zamulone. Wymieniłem wszystkie filtr , rozrząd itp. Kurde gdzie może leżeć przyczyna tego spalania , vag nic nie pokazuje :( jakieś sugestie macie?? jazda przeważnie po mieście ale nie typu w-wa czy wrocław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie z ostatnich 4000 km to 10.7 z czego 75% to jazda po Wawie a reszta trasa.

Spalanie w mieście jest w przedziale 10-13

na trasie 7.5-9

podpisuje się pod tymi wynikami... :gwizdanie:

[br]Dopisany: 24 Luty 2011, 00:25_________________________________________________

Witam ,

Kupiłem w/w a4 , dużo się naczytałem przed kupnem tego samochodu między innymi ,że średnie spalanie wynosi 10L , problem w tym ,że u mnie przy raczej spokojnej jeździe wynosi 14,5L . Mam też audi tt 1.8T również w quattro 225PS tam spalanie przy dynamicznej jeździe wynosi 12,5 Litra. Jak to jest u was?? może coś mam nie tak , na vagu żadnych błędów nie pokazuje. Wcześniej padły 2 cewki , które zostały wymienione , czy może to być np. od tego że dwie pozostałe nie zostały wymienione ??

a czy była akcja serwisowa na cewki? wiem, że część pierwszych 2.0T miało wadliwe cewki, które były wymieniane w ASO... masz historie serwisową auta?

[br]Dopisany: 24 Luty 2011, 00:31_________________________________________________generalnie cewki wymienia się wszystkie jednocześnie mimo, że padły tylko dwie.... (najczęściej kolejne w krótkim czasie też padają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już sie chwalimy spalaniem, to pochwalcie sie jeszcze ile wam pali oleju. Na ośmielenie powiem, że mi niestety pali litr na 1000.

Dodatkowo olej mam w dolocie. Mechanik mówił, że turbo do wymiany bo niby skąd olej w dolocie, aczkolwiek ja się zastanawiam czy może nie jest tak, że wali olejem w dolot z powodów opisanych tu: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=168654.0

Wiem, że tam opisany jest inny silnik, ale może problem występuje podobny. Ma ktoś z Was podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ma wplyw, temp powietrza, twoja noga, to ze masz Q, stan filtrów, paliwo, opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sporo Ci bieze, ale to jest tez kwestia jak ciezka masz noge :kox:

przy normalnej jezdzie to po miescie mi bierze pomiedzy 10-12l/100km,

jesli chodzi o trase to tak jak pisali koledzy wczesniej mozesz miec i 8l ale i 12l wszystko zalezy wlasnie od tego jak mu depczesz....

Szczerze powiedziawszy to ja przez pierwsze dni po zakupie, gdy nie powiem, noga ciezka byla, a do tego wielu znajomych chcialo zobaczyc czy sie autko zbiera to wtedy zanotowalem najwyzsze srednie spalanie ok 15l.... wiec przy Twojej spokojnej jezdzie 14,5l jest nieco niepokojace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sporo Ci bieze, ale to jest tez kwestia jak ciezka masz noge :kox:

przy normalnej jezdzie to po miescie mi bierze pomiedzy 10-12l/100km,

jesli chodzi o trase to tak jak pisali koledzy wczesniej mozesz miec i 8l ale i 12l wszystko zalezy wlasnie od tego jak mu depczesz....

Szczerze powiedziawszy to ja przez pierwsze dni po zakupie, gdy nie powiem, noga ciezka byla, a do tego wielu znajomych chcialo zobaczyc czy sie autko zbiera to wtedy zanotowalem najwyzsze srednie spalanie ok 15l.... wiec przy Twojej spokojnej jezdzie 14,5l jest nieco niepokojace.

No właśnie szukam przyczyny , oleje i wszystkie płyny wymienione , rozrząd paski też. Wydaje mi się ,że mógł mi się osadzić nagar bo coś o tym czytałem , auto w porównaniu do TT bardzo wolno się zbiera zwłaszcza ,że te samochody mają prawie tą samą wagę , a różnica mocy tylko 25PS :( chyba będzie trzeba moją a4 na hamowni sprawdzić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sporo Ci bieze, ale to jest tez kwestia jak ciezka masz noge :kox:

przy normalnej jezdzie to po miescie mi bierze pomiedzy 10-12l/100km,

jesli chodzi o trase to tak jak pisali koledzy wczesniej mozesz miec i 8l ale i 12l wszystko zalezy wlasnie od tego jak mu depczesz....

Szczerze powiedziawszy to ja przez pierwsze dni po zakupie, gdy nie powiem, noga ciezka byla, a do tego wielu znajomych chcialo zobaczyc czy sie autko zbiera to wtedy zanotowalem najwyzsze srednie spalanie ok 15l.... wiec przy Twojej spokojnej jezdzie 14,5l jest nieco niepokojace.

No właśnie szukam przyczyny , oleje i wszystkie płyny wymienione , rozrząd paski też. Wydaje mi się ,że mógł mi się osadzić nagar bo coś o tym czytałem , auto w porównaniu do TT bardzo wolno się zbiera zwłaszcza ,że te samochody mają prawie tą samą wagę , a różnica mocy tylko 25PS :( chyba będzie trzeba moją a4 na hamowni sprawdzić :(

Problem z osadzającym się nagarem nie dotyczy silników (doładowanych) TFSI tylko silników (wolnossących) FSI.... między innymi z tego powodu silniki TFSI trzymają seryjną moc z czym ogromne problemy mają silniki FSI (np. w starszych S4 i RS4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Jazda miejska miejskiej nie równa. Jeżeli ktoś nawet w mieście przejeżdża kilkanaście km i nie stoi w korkach a drugi np jedzie 5 km i 4 razy zatrzyma się na światłach to nie ma bata auto zimą musi spalić 13-15l i to jest normalne dla silników benzynowych doładowanych. Z własnego doświadczenia wiem, że jak jeżdżę po mieście poza godzinami szczytu, auto się zdąży rozgrzać i są odcinki gdzie nie stoję na światłach to średnie spalanie potrafi spaść poniżej 10l i nie jest to jazda emerycka. Ale jak jadę od sklepu do sklepu i pojedynczy przejazd to 1-3km to FIS pokazuje średnie na poziomie 13-15l jazdy emeryckiej.

Pamiętajcie, że FIS zaniża spalanie o około 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.4 teraz w zimie, lato poniżej 10, "branie" oleju jest mi obce, nawet w 19 letniej kosiarce do trawy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trasie przy 120km/h około 7 litrów, a jazda mieszana 10 l. coś musi być nie tak u Ciebie, chyba, że mu ostro butujesz :)

to Ci powiem ze chyba nie masz 2.0 TFSI... do 120 km/h co najmniej 9,5 l/100 km

niemozliwe zeby palila 7 litrow :/ a jazda mieszana 11 litrow srednio. na trasie przy wariacji (mowie o 200 km/h) 11 litrow do 11,5 litra/ 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...