Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] 2.0TFSI quattro jakie macie średnie spalanie ??


sienkol007

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę autem już 3 lata i nigdy nie dolewałem grama oleju.oczywiście wymiana co 10 000 zawsze.

Spalanie w lato od 7 do 15

Zimą ok 10.

Zima 10? Hmmm

Moj pali 12-13 litrow (rozna jazda, czasami pedal w podloge, czsami normalnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie hmm, srednia z 5kkm wyszla mi 9,8, ale raz ustawilem tempomat na 70mil/h(112km/h) na trasie 300km wyszlo mi spalanie 7,0l/100km ale nie bylo duzego ruchu, zero hamowania i przyspieszania, wiec sie da i w quattro.

Na codzien jednak srednia z trasy to 8,5-11 (zalezy jak ciezka noga), a miasto to tak jak pisali koledzy 11-13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam A4 2,0 FSI, 150KM 2003r. u mnie spalanie w mieście przy spokojnej jeżdzie wynosi 15lit!!

doradżcie co z tym zrobić, gdzie się udać. bo nie chce sprzedawać tego autka

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie panikuj, każdy samochód dużo pali jeśli często hamujesz i przyśpieszasz + stoisz w korkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochodze z malego miasta więc korki są mi obce i probowalem oszczędnej jazdyi w mieście wychodzi 15lit i to jest realne spalanie gdyz tankuje do pelna i przeliczam, a w trasie wyszlo 9lit przy jezdzie do 120km/h

czy coś z tym da się zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Kolego Chełm teraz jest zakorkowany masz tam dużo świateł a i samochodów coraz więcej więc się nie dziw, że tyle Ci spala, bo na trasie bierze Ci w normie. Ja mam 1.6 i potrafi łyknąć 12 w mieście jak jest duży korek, natomiast w trasie przy spokojnej jeździe do 120 mieści się w 7l a potrafiłem zrobić 5,7l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2011 o 21:35, sienkol007 napisał:

Witam ,

Kupiłem w/w a4 , dużo się naczytałem przed kupnem tego samochodu między innymi ,że średnie spalanie wynosi 10L , problem w tym ,że u mnie przy raczej spokojnej jeździe wynosi 14,5L . Mam też audi tt 1.8T również w quattro 225PS tam spalanie przy dynamicznej jeździe wynosi 12,5 Litra. Jak to jest u was?? może coś mam nie tak , na vagu żadnych błędów nie pokazuje. Wcześniej padły 2 cewki , które zostały wymienione , czy może to być np. od tego że dwie pozostałe nie zostały wymienione ??

Jeżeli pali więcej niż 10 litrów jazdy mieszanej, to masz walnięty przepływomierz, albo sondy lambda lub jakiś czujnik cisnienia paliwa. 
Przewzanie winowajcą jest przepływomierz. Jeżeli jest całkowicie uszkodzony to potrafi palić do 16l po mieście. Przepływomierz najlepiej wymienić, jak auto ma już ponad 100tys. Jest  to niemal pewne, ze przepływomierz po takim przebiegu nie trzyma już parametrów. U mnie normalna jazda w mieście w Warszawie bez korków, to jakiś 9/9,5/10l raczej nigdy więcej nie spalił. 
w trasie do 120km spalanie oscyluje pomiędzy 7,5 /8l. 
 

(Przepływomierza nigdy nie kupować zamiennika, bo nie będzie działał właściwie i tylko nowy przepływomierz żadna używka) wszystkie czujniki tylko oryginalne żadne zamienniki) 
 

Zamieszczam zdjęcia z jazdy po Warszawie po pełnym zatankowaniu paliwa. Zrobiłem 111km i nawet wskazówka nie drgnęła od paliwa dopiero przy 120km. Zaczyna wskazywać mniejszy poziom. Tak jak widać na zdjęciu 9l w Warszawie. Pozostało na pełnym baku do przejechania 750km czyli 800km robię po mieście. A w trasie pokazuje przy 90km/h  1100km. 
Długo walczyłem żeby obniżyć spalanie. w trasie da się zejść do 6,5l 
 

Samochód A4 B7 cabrio 2009r 2.0tfsi 200km. (Multitronik) 
 

1908F1BB-7035-4FCA-8B10-96862E0008E3.jpeg

5A8678B0-627C-4694-A667-580E195DB2D8.jpeg

Edytowane przez maseraati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie podobnie jak u większości, miasto 12 i trochę powyżej , na trasie przy ekonomicznej jeździe około 9. Chociaż super ekonomicznie to nie jest przy tych cenach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tibos napisał:

U mnie spalanie podobnie jak u większości, miasto 12 i trochę powyżej , na trasie przy ekonomicznej jeździe około 9. Chociaż super ekonomicznie to nie jest przy tych cenach. 

Niestety ale nie zapowiada się że będzie taniej. Tanio to już było, dokładnie rok temu w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W swoim budżetolocie po wymianie bolączek zwiazanych z wypadanie zapłonu i nieszczelnosci w dolocie:D spalanie wynosi okolo 12,5 l miasto 10 l trasa przy spokojnej jezdzie.
Wymienione zostały: rozrząd pasek z pompa wody, walek wylotowy, lancuszek spinajacy wałki z napinaczem, popychacze hydrauliczne, przepustnica, przepływomierz, swiece, listwa cewek zapłonowych, termostat, obie sondy, zawór, egr, katalizator, filtr paliwa, miesiąc temu wymieniony olej z filtrem w skrzyni, i jak co roku liqui molly 5w40. Olej bierze trudno przeliczyć jak kupuje 5 l i zalewam do wymiany jakies 4,5 to do nastepnej wymiany dolewam ta resztke co zostaje wiec pokusiłbym sie o stwierdzenie że olej spala 0,1 na 1000km :P
Na olej nie moge narzekać ale jak czytam wasze posty to moje 10l w trasie nie wydaje sie odosobnione ale budzące niepokoje :)
oczywiscie 2.0 tfsi ALT quattro tiptronic.

Edytowane przez Procell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2023 o 10:00, Procell napisał(a):

oczywiscie 2.0 tfsi ALT quattro tiptronic.

Nie takie oczywiste.

Nic tu do siebie nie pasuje. Nie było takiego kodu silnika łączonego z takim napędem i taką skrzynią, a już na pewno ALT nie jest silnikiem tfsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...