Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Nie działa centralny i alarm


Flaha

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy!

Dzisiaj z racji panujących za***istych mrozów pomyslałem, że doładuję akumulator, który w aucie jeździ od nowosci no i po całej nocy spędzonej na dworze krącił już niezbyt raźnie. Nie zdejmowałem klem itp, po prostu podłaczyłem do odpowiednich biegunów zaciski prostownika a później sam prostownik do prądu. Najpierw podłączałem chyba plus a później minus, a prostownik to taki mały bezobsługowy automat. Po jego podłączeniu najpierw zaświeciła sie ikonka symbolizująca ładowanie aku motocykla, a po chwili sam przełaczył się na tryb ładowania aku samochodu. Teraz przyjechałem do pracy i zdziwiłem się bo auta nie da się zamknąć - nie reaguje zupełnie na naciskanie przycisków kluczyka. Na kluczyku zaświeca po naciśnięciu każdego z przycików zaświeca się dioda. Przy otwieraniu drzwi nie zaświeca się dioda na boczku przy szybie ale nie pamietam czy się wcześniej zaświecała przy ich otwarciu. Drzwi dają się zamykać ręcznie z kluczyka, nie da się ich tylko zamknąć zdalnie. Auto pali normalnie, autocheck nie pokazuje żadnych błędów. Dioda od dokładanego alarmu w momencie otwarcia drzwi zaświeca się. Po prostu auto zachowuje się jakbym nic na kluczyku nie naciskał. Na vag-a szansa dopiero po niedzieli a jutro mam wyjazd w trasę :(

Myślicie, że mogła zdechnąć bateria od kluczyka? Podłączając prostownik doszło do jakiegoś przepięcia? Sprawdzić bezpieczniki (tylko który to od zamka i alarmu)? Może odłączyć klemy od akumulatora i zobaczyć czy coś to pomoże?

Z góry dzięki za wszystkie pomysły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..kluczyk w stacyjke , przekręć do zapłonu i naciskaj przycisk otwierania i zamykania , wyłącz zapłon i sprawdz czy działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem tak jak piszesz kolego, nic nie pomogło.

Aha, zauwazyłem, że po zamknięciu drzwi ręcznie kluczykiem, zaczyna migać ta fabryczna dioda w boczku przy szybie, natomiast dioda od dokładanego alarmu nie żyje. Ona zaświeca się tylko przy otwarciu drzwi.

Wygląda jakby coś się popier... z modułem sterującym tego dokładanego alarmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...możliwe że poszedł bezp. przy tym dokładanym alarmie , myślałem ze masz fabryczny

migająca dioda to zdaje sie sygnalizacja zamkniecia samochodu i jest to w każdej B6/B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi kluczyk działa bez zarzutu tzn zamyka i otwiera auto z pilota.

W związku z tym pytanie do znawców - czy kluczyk mógł sam z siebie się rozkodować? Czy to może jednak bateria, czy mogła zdechnąć nagle, działając do tej pory bez zarzutu, w aucie z 2006? Boję się wyjmować baterię z tego działającego pilota żeby zamienić je miejscami, bo wtedy jeszcze coś się zupełnie popier.... i oba piloty nie będą działać....

btw. czytałem już tematy o kodowaniu kluczyka, nie wiem czy coś źle robię czy co, ale nie skutkuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj spróbowałem mój drugi kluczyk którego nie używam za często i też nie mogłem otworzyć

z pilota włączyłem zapłon naciskałem przyciski i nic dopiero za którymś razem mi się zaprogramować

może wystarczy parę razy i się zaprogramuje oby się dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zmieniłem baterię i kodowałem kluczyk tak jak jest to opisywane na forum, używając drugiego kluczyka itd... na nic :evil:

Ależ mnie to wqrwia... Panowie, a może ktoś ma kawałek skanu z instrukcji do auta gdzie jest opisane jak kodować kluczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem

używamy cały czas dwóch kluczyków, po tych ostatnich mrozach zrobiło się tak że jeden kluczyk w ogóle nie działa, a z drugiego działa centralny ale nie mruga czerwona dioda przy na drzwiach.

co robić ??????? proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...