Aktywacja i Montaz AUX dla RNS E

wrclaguna

WEJŚCIE AUX dla RNS E

Witam w kolejnym DIY-u :) Ten mod dedykuje tym co potrzebuja wiecej zrodel AUDIO w samochodzie wyposazonych w RNS E :decayed: Ja wymyslilem taka konfiguracje z czesciami i to nawet mi wyszlo :tongue4: Do gniazda mozemy podlaczyc roznego typu urzadzenia typu IPOD , IPHONE , odtwarzacz MP3 i inne

Co bedziemy potrzebowali:

- 1J0 972 977 G wtyka 32-Pinowa 22 PLN
- 000 979 009 piny 3 przewody x 8 PLN
- 8J0 035 475 Gniazdo AUX 57 PLN
- 8K0 973 754 Wtyka 4 pinowa 4,50 PLN
- 8E0 862 387 Obudowa 58 PLN
- 4 Wyjmaki do wyciagniecia RNS E
- VAG COM

75770851.jpg44513635.jpg

Na poczatku bierzemy obudowe ( ja wykorzystalem ori mocowanie pod TELEMATIK ) w ktorej znajduje sie otwor :) powiekszamy go dopasowujac gniazdo AUX .Mozemy to zrobic na wiele sposobow , ja rozwiercilem to mini wiertareczka i lutownica . Jak juz dopasujemy mocowanie zabieramy sie za instalacje . W tym celu przygotowjemy wiazke z trzech przewodow o dlugosci 1.5 m kazda zakonczona pinami :) .

44858633.jpg

Tak wyglada wiazka , oczywiscie izolujemy ja dla lepszego wygladu :wink4:

54700784.jpg

Przewod z wtyka prowadzimy wzdluz tunelu srodkowego w strone schowka a zas drugi koniec zakonczony wtyka 32-Pinowa do RNS E

46749049.jpg

W schowku wyciagamy podkladke welurowa i przeciagamy wiazke . Pozniej dopasowujemy ja do wymaganych wymiarow schowka :cool1:

56007597.jpg

Podlaczamy wtyke do gniazda AUX wciskamy obudowe w mocowania i wkladamy odpowiednio docieta podkladke welurowa .

78646225.jpg

Przechodzimy do nastepnego etapu czyli wyjecia naszego RNS E .

a3rnse.png

Warto podlozyc jakis maly reczniczek abu nic nie porysowac :kox:

67680683.jpg

Nie musimy wypinac wszystkich wtyk w RNS E . JA akurat mam podlaczony ori TV TUNER i nie musialem kupowac wtyki 32 Pinowej tylko wpialem sie w odpowiednie piny :decayed:

12006323.jpg

Rozpiske pinow mamy na wlepie naszego RNS E (na czerono zaznaczylem ktore to sa :rolleyes:

10136027.jpg

Wtyka 32 Pinowa oraz 4 Pinowa AUX

32pinaux.png wtykaaux.png

Oczywiscie schemacik jak to wszystko podlaczyc :naughty:

auxschemat.png

I oczywiscie na koniec kodowanie :) Podlaczmy VAGA wchodzimy w nawigacje i zmieniamy kodowanie na 0XXXX5X resetujemy RNS E i ukazuje sie nam ikonka AUX

beztytuludp.png

Jest oczywiscie tanszy wariant a mianowicie wystarczy miec 3 piny , wtyke 32-Pinowa i przewod .

69286802.jpg

Milego rezania pozdrawiam :hi:

• Pomoc techniczna 1

A jak wygląda sprawa pod Pendrva? Wystarczy mieć tylko inny kabel (USB) zamiast AUX? I jak później wygląda sprawa z wyborem utworów? :cool1:

• Pomoc techniczna 1

Że zadam głupie pytanie. Wtyczka E występuje też w modelach 2007? Czy to tylko jest zarezerwowany temat dla RNS-E 2010 i wyżej?

To jest wyjście analogowe AUX więc pod to nie da się podłączyć Pendriva Grześ się pomylił, interfejs USB podłącza się gdzie indziej :wink4:

Wyjście AUX można podłączyć we wszystkich RNS-E jakie wyszły :wink4:

To wejscie mozna zrobic nie tylko w RNS E ale tez w concercie :wink4: wystarczy sprawdzic rozpiske z tylu (12 pinowa wtyka niebieska ) i odpowiednio zakodowac :naughty:

Kodowanie dla concerta

* 0?x0xxx : Options 3 ? 0 x0xxx: Opcje 3

o +1 = Analog Input AUX +1 = Wejście analogowe AUX

o +2 = Multifunction Steering Wheel +2 = Wielofunkcyjna kierownica

o +4 = Telephone +4 = Telefon

* 0x?0xxx : Options 2 0x: 0xxx Opcje 2

o +1 = Digital Sound System +1 = Digital Sound System

o +2 = CD-Changer +2 = CD-Changer

o +4 = Satellite Radio +4 Satellite Radio =

* 0xx0?xx : Options 1 0XX0: xx Opcje 1

o +1 = Leather Interior +1 = Skórzane wnętrza

o +2 = Diesel Engine +2 = Diesel Engine

* 0xx0x?x : Sound System Correction 0xx0x: X Sound System korekcji

o 0 = Sound System (No passive Speakers/No Correction) 0 = Sound System (nr głośniki pasywne / bez korekty)

o 1 = Sedan/Coupé with passive Speakers 1 = Sedan / Coupe z pasywnym Głośniki

o 2 = Wagon/Avant with passive Speakers 2 = Wagon / Avant z pasywnym Głośniki

o 3 = Cabriolet/Roadster with passive Speakers 3 = Cabriolet / Roadster z pasywnym Głośniki

* 0xx0xx? : Country 0xx0xx: Kraj

o 1 = Europe 1 Europa =

o 2 = North America 2 = Ameryka Północna

o 4 = Japan 4 = Japonii

o 5 = China 5 Chiny =

CONCERT.jpg

Huberto a z czego masz to wejscie?? oryginal to?? jak tak to masz numer czesci??

Tak jest orginalne wejscie ...ale nie wystepuje w A4 :wink4: Umiescic mozna w dowolnym miejscu kto gdzie komu fajnie pasuje . U mnie kolega dal sobie do schowka w miejsce wylacznika AIR BAG :decayed:

Musisz sprawdzić kodowanie i do wartosci jakich masz dodać na ostatnim miejscu :) czyli +2 = CD-Changer installed

Na schemacie podłączenia wtyczek gniazda AUX dochodzi czarny przewód czy jego trzeba dokładać aby wszystko prawidłowo działało i widzę że on potem leci do masy czy dobrze myślę.

Zrobiłem ten modzik tylko ze bez wtyczki AUX. Kabelek z jack-iem bezpośrednio podłączyłem do pinów 6,21,22 i umieściłem w schowku. Kabelek jest ładnie ukryty bo pomyślałem że jak będę chciał podłączyć jakieś urządzenie to i tak będę musiał gdzieś trzymać kabel typu (jack->jack), więc postanowiłem wszystko mieć w schowku. Mam tylko małe zastrzeżenie do tego modu bo jest dość cicho w porównaniu np. z radiem. Trzeba zawsze pod głosić sygnał z AUX i odwrotnie bo jak przechodzę z AUX na radio to jest wtedy bardzo głośno. Oczywiście urządzenie nadawcze w tym wypadku telefon był maxymalnie pod głoszony.

Czy jest możliwość zrównania głośności?

to może wracając do tematu - gdzie i jak podłączyć wejście USB ???

to może wracając do tematu - gdzie i jak podłączyć wejście USB ???

Do AMI , ale to zadziała tylko z RNS-E mr2010.

Może ktoś zna odpowiedz:

Czy jest możliwość zrównania głośności?