Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Nie łapie temperartury, to nie termostat ani czujnik---większy problem


mario0760

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem że autko nie łapie temperatury znaczy dogrzeje sie do 70 i to jest max, jak po mieście mu depne skoczy na 72 max. Temp na zewnątrz -4. Została Wymieniona chłodnica, termostat, zalany nowy płyn, sprawdzony czujnik temp na komputerach przez mechanika, no i do tego mam zasłoniętą chłodnice ;/. Mechanik mówi zeby tak zostawić i dalej jeździć --- ten typ tak ma. Ja wiem że ten typ tak nie ma bo znajomy miał AVF i dogrzewałs ie do 85-90. Jaka przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej sprawdz termostat czy weze od chlodnicy sa zimne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż ten jeden robi sie ciepły a ten za termostatem jest zimny czy;i nie otwiera, termostat sprawdzali 2 razy ten nowy i na starym tez było to samo. Czujnik stwierdzili ze na kompie nie ma błędów. POwietrze wlotami leci gorące, temperatura na vagu w cool temp jest można powiedzieć taka sama jak na wskaźniku dlatego myślę tez ze czujnik jest dobry;/. niby układ odpowietrzyli. Chłodnica zasłonięta na maxa. Jazda z prędkościami około 120-160 na trasie i 70 stopni a w mieście 71-73. CO jeszcze wchodzi w skład układu chłodzenia może jeszcze gdzieś w rurach powinna być jakaś redukcja czy coś co przytrzymuje płyn. Może i wymyslam ale brak pomysłów,Czy warto wymieniać ten czujnik pomimo braku błędów i tej samej temp na blacie? jak go sprawdzić jescze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź visco. Może się okazać że chodzi równo z obrotami silnika. Mnie mechanik w Warszawie chciał orżnąć tłumacząc, że silnik się nie dogrzewa bo visco chodzi rowno z obrotami silnika i ciągle wieje na silnik. Chciał mnie skasować tysiaka za to !! :wallbash: kupiłem visco od Dzika i dałem do innego mechanika i zapłaciłem 500zł (visco, wymiana płynu na G12+, nowy termostat, robocizna). No ivisco oczywiście niepotrzebnie bo było OK ale jak już miałem kupione nowe to wymieniłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że nie ma błędów czujnika nie oznacza że na pewno jest dobry, ja nie miałem żadnych błędów a jak sprawdziłem czujnik na zimnym silniku to okazało się że różnica między temp. pow. a temp. cieczy wynosiła 18 st.

tu masz opis jak sprawdzić na zimnym i gorącym silniku: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem vagiem wskAZANIA to w grupie 007 1 okienko : -3,6 fuel temp ////potem następne 0% /////trzecie okienko - 0.9 intake temperature //// i czwarte okienko -14,4 temp coolant wszystkie wartosci na wyłączonym silniku, jak pochodził 2 minuty to wartosci kolejno :10.8/00%/-0,9/10,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem vagiem wskAZANIA to w grupie 007 1 okienko : -3,6 fuel temp ////potem następne 0% /////trzecie okienko - 0.9 intake temperature //// i czwarte okienko -14,4 temp coolant

czujnik do wymiany :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie pojechałem do mechanika i powiedział ze jak auto chodzi to temperatury nie różnią sie gigantycznie. dodał ze co innego gdyby dolny wąż był ciepły i termostat otwierał a na blacie byłoby 70 ale skoro wąż dolny jest zimny , termostat nie otwiera to uważa że czujnik jestr sprawny, a poprostu silnik sie nie grzeje (pomimo zakrytej szczelni chłodnicy.... jak to wyjaśnicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie pojechałem do mechanika i powiedział ze jak auto chodzi to temperatury nie różnią sie gigantycznie. dodał ze co innego gdyby dolny wąż był ciepły i termostat otwierał a na blacie byłoby 70 ale skoro wąż dolny jest zimny , termostat nie otwiera to uważa że czujnik jestr sprawny, a poprostu silnik sie nie grzeje (pomimo zakrytej szczelni chłodnicy.... jak to wyjaśnicie?

Zmień mechanika... Serio.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja piernicze, zmien ten czujnik i bedziesz mial z bani... nie jeździj juz na sprawdzanie tylko kup w aso czujnik i pojedz do warsztatu na zmiane i będziesz miał z głowy... ileż to czujnik wymienic... zdjac wtykę wyjąc zawleczke wyjac czujnik, wlozyc czujnik z oringiem,włozyc zawleczke, wpiac kostke, uzupełnic plyn i sie cieszyc 90stopniami na blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może sam wskaźnik na blacie szwankuje :mysli: co jak co ale niezniszczalne to ustrojstwo nie jest i jak wszystko ma prawo się popsuć :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie VAG-iem czujnik na nagrzanym silniku.

Nowy czujnik (nawet oryginał z ASO) może być od nowości uszkodzony. Przerabiałem to osobiście.

Dopiero założenie następnego rozwiązało u mnie sprawę.

Sprawdziłem potem miernikiem rezystancję tego pierwszego i okazało się, że miedzy G2 a G62 była różnica ponad 1,5 ohma.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozliwe poniewaz te swiece automatycznie sie wyłaczaja gdy jest spadek napiecie np właczysz światła. tak jest rozwiazany układ elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną "nie łapania" temperatury było brak masy na wskaźniku temp. oraz konieczne okazało sie ponowne programowanie zegarów, po czym wszystko gra. Czyli autko sie grzało tylko zegary nie pokazywały tego. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jesli u mnie na zimny pokazuje takie wartosci: -6,3 fuel temp ////potem następne 0% /////trzecie okienko - 3,6 intake temperature //// i czwarte okienko -3,6 temp coolant to czy to właściwe wskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...