Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Mokra podłoga po stronie kierowcy


chesterman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

jak w temacie mam mokra podłoge dokladnie pod miejscem gdzie mam stopy - troche przed pedalami.

Ostatnio jak bylem na myjce to po 'kapieli' zauwazylem ze kapia mi kropelki wody z miejsca nad pedalami.

Jak patrzylem na podloge pod spodem auta na kanale to wydaje mi sie ze nie jest uszkodzona (chyba ze moze to byc gdzies mala dziurka od blotnika od strony kola?)

Ogolnie nie wiem czy podloga po stronie kierowcy jest jakos profiliowana czy powinna byc prosta, bo zdaje mi sie ze powiginala mi sie od tej wody. jak taka kosmetyczna sprawe naprawic ? ;)

Prosilbym tez o jakies dokladnie informacje moze jakies zdjecie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale nie znalazlem sytuacji takiej jak ja mam. sa podobne, ze wezyk z plynem na tylnia szybe itp.

potrzebuje dobrego opisu gdzie tego szukac i jak temu zaradzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale nie znalazlem sytuacji takiej jak ja mam. sa podobne, ze wezyk z plynem na tylnia szybe itp.

potrzebuje dobrego opisu gdzie tego szukac i jak temu zaradzic ;)

Jest wężyk z płynem, są zatkane odpływy, są dziury w uszczelce w przy komputerze, jest woda po lince od maski.. Nie wierzę, że twój przypadek jest jakiś wyjątkowy :gwizdanie:

Zalej szybę wodą podnieś maskę i sprawdź czy nie gdzieś stoi woda. Zobacz czy masz wolne odpływy pod akumulatorze. Raczej coś znajdziesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co tam wezyk z plynem ? ja nie mam avanta. nie mam wycieraczek z tylu.

ok sprawdze to jutro czy woda gdzieś nie stoi.

Jesli bylaby to uszczelka pod komputerem to czym ja zalatac ? silikonem akrylowym czy kupowac jakas uszczelke?

sadze ze ten problem z kapiaca woda z nad pedalow moze byc tak rozwiazany.

ale mam pytanie co do podlogi, bo skoro nie ma tam wezyka

jest sucho w sensie nie pada deszcz ani snieg wiec woda z odplywow nie stanowi tu znaczenia teraz a podloga mokra.

co to moze byc w takim przypadku? topniejacy snieg spod auta przedostaje sie do srodka ? tylko jak juz pisalem sadze ze podwozie mam w "calosci" tj. nie uszkodzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoge masz całą , skup sie nad kompem , odpływami pod aku i linką maski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyeliminuj podłogę - szanse że tam dymu narobiłeś są minimalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra przy okazji wymienie sobie tez filtr kabinowy z tym weglem aktywnym ;)

a czym uszczelniac? silikonem akrylowym ? czy znacie jakis co jest materialem "sprezystym" na te roznice temperatur jednego dnia -5 C a w nocy -24 C :)

czy szukac oryginalnej/zamiennika tej uszczelki pod kompem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, a masz takie ciśnienie na uszczelnianie teraz?

wpadnij to byle jakiego sklepu i na ten miesiąc kup sobie jakiś gumową wycieraczkę na przód. tematem zajmij się jak termometr zmądrzeje i zacznie pokazywać rozsądną temperaturę

zrobisz jak uważasz, ale chyba bym się wstrzymał w lutym z takimi tematami - musi dobrze zaschnąć żeby temat zakończyć ... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie warunki bym mial zeby temperatura otoczenia na najblizsze 24h po zaklejeniu byla rozsadna czyli tam +15 C.

ale chyba widze ze nie zrozumieliscie mnie dobrze ;)

wycieraczke gumowa mam. sprawa ze kapie mi woda (tam pare kropel po kapieli na myjce przykladowo) znad pedalow to jedno, a drugie to, ze skad mi sie zbiera woda pod wycieraczka(podloga) to mnie boli najbardziej :(

PS: oto fotka gdzie mam wode pod dywanikiem:

wodaz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co tam wezyk z plynem ? ja nie mam avanta. nie mam wycieraczek z tylu.

ok sprawdze to jutro czy woda gdzieś nie stoi.

[...]

sadze ze ten problem z kapiaca woda z nad pedalow moze byc tak rozwiazany.

ale mam pytanie co do podlogi, bo skoro nie ma tam wezyka

jest sucho w sensie nie pada deszcz ani snieg wiec woda z odplywow nie stanowi tu znaczenia teraz a podloga mokra.

co to moze byc w takim przypadku? topniejacy snieg spod auta przedostaje sie do srodka ? tylko jak juz pisalem sadze ze podwozie mam w "calosci" tj. nie uszkodzone :)

chesterman..

- czytaj ze zrozumieniem.. Wysłałem Ci link do zbioru tematów z problemem „wody” w samochodzie.. Które podobno przejrzałeś..

A nie link do rozwiazania ‘na talerzu’ twojego problemu.

Wśród nich jest również temat z przewodem od spryskiwaczy (przecież nie mówię, że masz avanta i to jest twój przypadek)

Przeczytaj tematy, które Cię interesują i wyciągnij wnioski.

** chociaż teraz widzę, że coś nie bangla na forum: Wpisz w pole wyszukiwania "woda"

Podłoga jeśli nasiąknęła Ci wodą to będzie Ci schła i dwa tygodnie, bo podszyta jest gąbką, która cholernie dobrze wchłania wodę.

Więc mimo, iż nie padało od jakiegoś czasu, to przy takiej temperaturze proces schnięcia i parowania jest przecież bardzo wydłużony.

Jeśli znajdziesz „dziurę” to możesz uszczelnić Ja silikonem. Zobacz gdzie idą przewody od komputera.. – zawijają w lewą stronę i wchodza do kabiny po lewej stronie.

W profilu nie masz LPG, ale jeśli rzeczywiście masz to zacząłbym od tego.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie zawarłem ze posiadam LPG.. w sumie od niedawna.

okej wiec dzis probowałem lać wodę na szybe (dużo) i zauważyłem dwie sprawy

1) woda stoi przez dłuższy czas po stronie kierowcy przy komputerze.

2) na zdjeciu pokazalem w ktorym miejscu material izolacyjny nasiaka woda po polewaniu przedniej szyby:

a: miejsce

img0904kopia.jpg

b: widok w gore z zaznaczonego miejsca (nie rozbieralem niczego dalej bo widze ze zdejmowanie tapicerki i czegolwiek wiaze sie z rozkrecaniem kokpitu):

img0907edit.jpg

niebieskim kolorem zaznaczylem gdzie zbiera sie woda na materiale izolacyjnym.

patrzylem na uszczelke linki od maski - jest szczelna.

czy oprocz uszczelki pod komputerem istnieje jeszcze jakas inna mozliwosc przecieku ktora pasowalaby do dolaczonego "fotostory" ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zdjąc pokrywe komputera , odkrecić pod pokrywaą kilka śrubek w ten sposób aby podnieść całą puszke o kilka cm do góry , wygrzebać zgniłe liście które zebrały sie pod spodem i chyba tyle w temacie , sprawdz jeszcze drożność kanałów pod akumulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy komputerze po lewej stronie jest uszczelka, przez którą gazownik zapewne się przekuł i jej nie zabezpieczył..

Oczyść odpływy + zaizoluj sylikonem dziurę, wysusz podłogę :kox: (przyszykuj się na wiadro wody) i jeździj dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi się wydaje to bym się zgadzał z przedmówcami - musisz chyba mieć za dużo syfu w kanałach odprowadzających wodę

spróbuj to jakoś przetkać - to się wydaje podstawowym lekarstwem na chwilę obecną :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...