Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Rabbi napisał:

Najpierw zrób u kogoś ogarniętego diagnostykę czy to napewno turbo pada

To wiadome. Jestem umówiony na jutro i będzie wszystko jasne. Więc jak to z tymi turbawkami jest panowie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Loteria....Ale jak nie planujesz podnosić mocy to łatwiej znajdziesz w dobrym stanie używkę od BFB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rabbi napisał:

Loteria....Ale jak nie planujesz podnosić mocy to łatwiej znajdziesz w dobrym stanie używkę od BFB

Chyba źle mnie zrozumiałeś, planuje kupić opcjonalnie turbo z bex świeżo po regeneracji, nie chce brać używki z małym przebiegiem bo niewiadomo jak ktoś o nią dbał. Tylko czy w jakimś stopniu będzie ono bardziej trwalsze niż z bfb? Jest montowane w wersji 190km więc wydaje mi się że coś w tym jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG-20190101-WA0011.jpg

A to prezent po wygranym gotowcu

Auto przejechalo jakieś 800km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to bardzo ładny prezent, kto wgrał gotowca i nawet nie zlogował ?:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dev napisał:

IMG-20190101-WA0011.jpg

A to prezent po wygranym gotowcu

Auto przejechalo jakieś 800km

Wazne ze jechalo do przodu:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Imhotet napisał:

a to bardzo ładny prezent, kto wgrał gotowca i nawet nie zlogował ?:)

U mnie na wsi gowniarz kupił sobie MPPSa i wgrywa ludziom to gowno.

Dzisiaj już dostał od właściciela auta "zarys" ugody jaką bedzie zmuszony podpisać. Obsrany po szyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale co ktos nie ma rozumu ze sobie daje to wgrać???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bo to mało ludzi bez rozumu ? co drugi nie rozumie o co tu chodzi ;) 

powiedz łebkowi ze szkoda kasy na mpps me7.5 sie pięknie wgrywa soft kkl'em ;)

Edytowane przez Imhotet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wesz82 napisał:

Dobra ale co ktos nie ma rozumu ze sobie daje to wgrać???

 

pytał sie czy wszystko bedzie ok i czy sie nic nie wysra

zapewniał go że bedzie jezdzic lata, no ale do lata to nawet nie dojezdził

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys znajomek tworzyl klekoty i robi to do dzis dnia a jak zapytałem o pb to powiedzial ze dopiero się uczy bo tam cos spierdzielic nie jest trudno.

Nom to chlopak sobie narobil bigosa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pomierzyć ciśnienie paliwa i są dziwne wyniki więc rozpiszę wszystko po kolei. Ciągle brakuje paliwa i do tej pory zmienione:
1. było : filtr mann + ori pompa = ~4.1 bar spadające na ~3.5
2. nowy filtr ori + ori pompa = ~3.9-4 bar spadające ~3.6
3. Obecnie: filtr ori + pompa walbro 255 = 5bar spadające na ~3.7 :O
Jakie wnioski? Wadliwy regulator w ori filtrze? 
Się mega zdziwiłem, że 5 bar teraz jest... 
Z obecnego setupu są logi, które wrzucałem 3 dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 
Mam taki problem, po założeniu instalacji gazowej "fachowcy" pojechali na zrobienie chip-tuningu i podejrzewam, że układ chłodzenia był nieodpowietrzony po tym jak cieli węże by dodać chłodzenie parownika LPG. No i z chip-tuningu nici bo mi mówili, że gdzieś się ciśnienie traci na cylindrach to stwierdziłem ok to niech narazie jest ten gaz,  a potem się ogarnie chip-tuning. 
Chodzi o to, że jak do domu dojechałem to dzwoniłem do tej firmy z zapytaniem dlaczego zbiorniczek z płynem chłodzącym jest pusty?????? 
Stwierdzili, że normalne, że się odpowietrza i trzeba dolewać. 
Ok.  Dotrwałem tak lekko powyżej 2 tygodni i w ten oto sposób wolałem w sumie to 4 L co na bank nie jest normalne bo w obiegu jest jakoś 3,6 L czy jakoś tak. 
Wycieków żadnych NIE BYŁO. 
Układ sam się ZAPOWIETRZAŁ. 
Oddałem do mechanika i jedyne co mi przychodziło na myśl to uszczelka pod głowicą. 
Okazało się, że głowica pokrzywiona i zawory też nie wyglądały ciekawie, więc głowica została wysłana do szlifierza na sprawdzanie szczelności. 
A więc pytanie brzmi czy dobrze wnioskuję czy nie. Poprawcie mnie jeśli się myślę. 
JA podejrzewam jak wyżej wspomniałem, że po założeniu instalacji LPG, nie odpowietrzyli dobrze układu chłodzenia i pojechali na hamownie, a tam wiadomo auto było dosyć było grzane i pokrzywiło głowicę i zawory bo nie było wystarczająco płynu, wytworzyła się pewno poducha powietrza i płyn nie miał jak schłodzić głowicy. Na razie tyle bo dość się rozpisałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wcześniej nie ubywało tzn że uszkodzili Ci silnik. Co to ma wspólnego z tuningiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przecież, to robiła mi jedna i ta sama firma, wolałem od razu napisać co bylo robione by oszczędzić czas wasz i mój.  Moje podejrzenia są takie, zrobili instalację LPG, uzupełnili płyn, nie od powietrzyli, pojechali robić chipa i na hamowni głowica się pokrzywiła od temperatury. Czemu odpisujesz jak nie znasz odpowiedzi i mnie krytykujesz, że napisałem to samo w innym temacie?  Ja rozumiem jakbym napisał to samo w 15 tematach czy też napisał to w temacie co nie dotyczy ani gazu ani tuningu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałeś im auto sprawne odebrałeś niesprawne. Zawiez im i niech naprawiają a jak nie to dostaną przedsadowne wezwani do zaplaty za naprawę w innym zakładzie . 

 

 

Jakiej odpowiedzi? Liczysz że ktoś ci wywróży na odległość co się stalo? To nie ma teraz absolutnie żadnego znaczenia. Tylko rzeczoznawca a nie opinia forumowicz i prawnie nastraszyć ich. Jak można takie auto oddać. Porażka.

Edytowane przez wampir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...