Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy ze silnik nie przyjmuje zaplonu i wyniku nie bedzie. Nie sadze ze problem jest w strojeniu przez Digitun bo nie takie auta stroili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie źle poskładany lub doprężony silnik albo turbo nie dmucha bo np  gruszka kiepska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak przy pierwszym strojeniu silnik nie był rozbierany była seria nie otwierana, tuner twierdził że te wszystkie hybrydy to c**jnie i nie da rady więcej ugrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak przy pierwszym strojeniu byl nieotwierany slupek i nie wiadomo w jakim stanie to mogly byc spore stuki, problemy z zaplonem i mocy nie bylo. Ale teraz to dywagacje. Mozna sprobowac poprawic teraz program.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak już jest. Mam podobnie, tzn wynik lepszy ale 250km nie przekroczyłem, podobnie jak u Ciebie - cofa zapłony. Po konsultacji z paroma osobami wychodzi na to, że bez remontu będzie ciężko o więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest tu ktoś co przerabiał listwę paliwa w B6 na powrót? Ma ktoś jakiś schemat co i jak? Wiem, że potrzebuję listwę z AWT np. bo pasuje i zwykły filtr ale jak to dalej podłączyć? Pytam bo do ori filtra dochodzą 4 przewody a do zwykłego chyba tylko 2? Muszę przerobić bo założyłem walbro i mi wali 5,5bara na listwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bjoern napisał:

Witam, jest tu ktoś co przerabiał listwę paliwa w B6 na powrót? Ma ktoś jakiś schemat co i jak? Wiem, że potrzebuję listwę z AWT np. bo pasuje i zwykły filtr ale jak to dalej podłączyć? Pytam bo do ori filtra dochodzą 4 przewody a do zwykłego chyba tylko 2? Muszę przerobić bo założyłem walbro i mi wali 5,5bara na listwie

napisz do kolegi sawul on ostatnio przerabiał bo jak było dobrze przez 3lata tak po zmianie filtra też zaczął sie problem z cisnieniem , filtr paliwa np hengst H111WK podpinasz normalnie w zasilanie jak zwykły filtr w miejsce ori a o reszte jego pytaj sawula wiem ,że dokupował przewód powrotny z listwy do baku bo tam ujnia z połączeniem była 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sawul

  • sawul
  • pasjonat.png.34ddff31e203ddcf7afd0ab12c8
  •  0
  • 347 odpowiedzi
  • Imię:robert
  • Lokalizacja:wlama
  • Model:A4 B6
  • Nadwozie:Kombi
  • Rocznik:2001
  • Silnik:1.8 T
  • Napęd:quattro
  • Skrzynia:Manual
  • P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć czy ma ktoś z was wiedze jakie ma wymiary tłok z silnika AGU sworzeń pierścienie stopień sprężania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Witam panowie, jako że zbieram powoli graty na stokera, proszę o informację czy tłoki BWA 2.0 TFSI nadają się na strokera oczywiście po odpowiedniej obróbce, czy koniecznie AXX
2.  Jaki powinien być wał? Tak wiem 2.0 TFSI taki kupiłem i w ogóle ma inne wymiary czopów, mocowanie zębatki kompletnie się nie nadaje, mógłby ktoś podać numer?
Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś takiego

WAL-KORBOWY-AUDI-A4-B7-A6-C6-2-0-TFSI-20
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 900 zł - WAŁ KORBOWY - AUDI A4 B7 A6 C6 2.0 TFSI 200KM BWE (8107736921). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

ale zębatkę na wale musisz wymienić na takom z 1.8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uszanowanie,

Szukam info jaki rozmiar rdzenia fmic pod ok 220KM. Nie mam aspiracji na więcej bo to 1.8T ale w 5st automacie i boje sie, ze skrzynia nie ogarnie.

Plan to K04, wtryski BAM/BEX, DP, TIP i wtedy strojenie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 stron ciężko przeczytać sorry

Czy do B7 bfb pasują wtryski z bama plug-and-play i czy mogę kupić używane same wtryski czy muszę przekładać razem z listwą

 

Downpipe do seryjnej turbiny jakie powinien mieć średnicę w calach na wejściu i na wyjściu?

Kto wystroi samochód okolice Otwocka Warszawa

Do gregora do Jasła za daleko od nas 

Dziękuję i pozdrawiam Robert

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Hardy_hard
Dodatkowe pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Hardy_hard napisał:

Czy do B7 bfb pasują wtryski z bama plug-and-play i czy mogę kupić używane same wtryski

Same wtryski. W tej samej cenie kupisz nówki 430 niż te przeceniane klamoty z s3, no chyba że znalazłeś komplet za 300zł. Na lubelszczyźnie mamy co najmniej trzech tunerów wyśmienicie ogarniających 1.8t (osobiście sam tylu znam :P ), a znacznie bliżej i o wiele taniej :D

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/21/2020 at 10:04 PM, Hardy_hard said:

Lubelskie pasuje jeszcze bardziej niż Warszawa

Podrzucisz namiary na tych trzech tunerów

Dołączam się do pytania,pls. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daron z poniatowej, Karol z soft mod performance, na fb znajdziesz namiary i z forum soul87. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/10/2021 at 10:08 AM, przem8 said:

Daron z poniatowej, Karol z soft mod performance, na fb znajdziesz namiary i z forum soul87. 

Dzięki.niech moc będzie z tobą.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, luix enter napisał:

Dzięki.niech moc będzie z tobą.:decayed:

Ale jeśli masz sterownik aeb to pytaj darona, ponoć jeszcze się bawi w te dziadkowe sterowniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...