Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Jaki komplet tarcz i klocków przód i tył?


atut1.9

Rekomendowane odpowiedzi

wspominany przewód wypada 1szt/1koło ?

coś takiego x2 na przednią oś? http://allegro.pl/przewod-wezyk-ham-audi-a4-a6-vw-passat-b5-ate-i1483845379.html

mozesz napisac jaśniej ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym czy też innym wątku wspomina się o wymianie przewodu (drutu? linki?) koniecznie marki ATE. Przymierzam się do wymiany tarcz i klocków na przednią oś. Najprawdopodobniej będzie to komplet Zimmermann (tarcze+klocki) i nie wiem czy mam się doposażyć w przewód (lub przewody, jeśli wychodzi po jednym na koło) http://allegro.pl/przewod-wezyk-ham-audi-a4-a6-vw-passat-b5-ate-i1483845379.html

Domyślam się że "drut" może się odnosić do linki od "ręcznego", dlatego też wolę się upewnić czy zaleca się wymieniać również przewód na przedniej osi. Mam nadzieję że tym razem moje skróty myślowe nie były zbyt zawiłe :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"drut" jest na przednim zacisku

a jakie musisz miec przewody to sprawdzisz sobie w katalogu on-line Ate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak wymienialem caly komplet tez moj mechanik powiedzial ze musze jeszcze kupic łozyska i kupilem Ruville za bodajze 80zl komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Textara chyba najlepiej wychodzą cena do jakości :gwizdanie:

ja tez taki zestawik TEXTARa zalozylem 690zl komplet przod i tyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

690 za łożyska czy za tarcze i klocki ??

Polecam Textara chyba najlepiej wychodzą cena do jakości :gwizdanie:

ja tez taki zestawik TEXTARa zalozylem 690zl komplet przod i tyl

690zl komplet tarcz przod tyl i klocki przod tyl z textara ,a 80zl ruville lozyska... czesci kupowalem w Auto Partnerze w Tychach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

690 za łożyska czy za tarcze i klocki ??

Polecam Textara chyba najlepiej wychodzą cena do jakości :gwizdanie:

ja tez taki zestawik TEXTARa zalozylem 690zl komplet przod i tyl

690zl komplet tarcz przod tyl i klocki przod tyl z textara ,a 80zl ruville lozyska... czesci kupowalem w Auto Partnerze w Tychach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede robil wiruska na lato, jak sie cieplej zrobi i zapodalem textara bo itak bylem na wymianie bo stare mi sie skonczyly tarcze i klocki ,pzr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie skonczyly w grudniu klocki na tyl, juz tarly o tarcze wiec kupilem z ATE z mysla ze jak na wiosne kupie caly zestaw przod -tyl tarcze + klocki to przeloze co sie okazalo ze normalnie klocek sie odlamal na 2 cm, taka firma niby dobra a lipa i kupilem zestaw caly z firmy Textar i jestem zadowolony jak narazie jedze na nich od poczatku stycznia... wyszlo mnie to z 680zł czesci w autohicie, 100zł robocizna pozdro

Założyłem ten sam zestaw + łożyska Fag130/kpl. Dobrze jest mieć zestawy uszczelniaczy/osłon gumowych do zacisków w razie W mogą sie przydac a jak nie to ida do oddania do sklepu. Stare klocki ferodo, miały jeszcze trochę mięsa ale zaczynały odchodzić od blach - chyba ze starości, tarcze były cieniutkie jeszcze z wytłoczeniem audi. Stary zestaw hamował bez problemu, nowa hamulcownia również nie ma problemów.

- a co to Textara to mają tandetne opakowanie ale bardzo dobra firma i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tarcz to na pewno nie zakładajcie TRW. Sam myślałem że kupiłem super zestaw-przód tarcze TRW wysoko nawęglane plus klocki TRW tył tarcze i klocki TRW cały zestaw ponad 1000 zł a jaki efekt. Tarcze przednie już raz toczone bo się pokrzywiły. Po toczeniu miałem spokój 10 tyś i znowu nadają się do toczenia bo biją a w połowie tarczy zagnieździła się korozja - niestety nie ma już z czego toczyć bo tarcza zużyła się w expresowym tempie. Za to klocki są chyba z domieszką opiłków żelaza bo po przejechaniu 30 tyś na takim zestawie mogę śmiało powiedzieć że przejadę jeszcze z 80 tyś bez wymiany jeśli wcześniej nie zgniją. Bo pierwszy raz widzę aby klocki gniły po dwóch latach na samochodzie. Tył już był toczony i bardzo podobna sytuacja - klocki ze stali a tarcze korodują - TRW to syf !! :sick3:właśnie myślę nad kolejnym zestawem bo mam już dość. Zastanawiam się nad Juridem w końcu to haneywell czyli oryginał. Jak do tej pory miałem dobre zdanie o TRW tak teraz nie chcę słyszeć o czymś takim. Wcześniej w golfie miałem zestaw ATE z powerdisc - jedyny mankament to piszczały ale nigdy mi nie korodowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnych PD-ów, Ferodo DS wrzucaj na gładkie lub perforowane tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet Boscha dobrze się sprawuje już dłuższy czas u kolegi w Galaxie i u Brata w A4 B5.

Cenowo jest bardzo konkurencyjny.

Wydaje mi się że jeśli chodzi o "normalne" tarcze i klocki to wszystkie znane firmy prezentują podobny poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...