Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Nagle, nie oczekiwanie przestał odpalać


alien_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Kieruje tutaj swoje pytanie bo autentycznie już nie wiem co mogę sprawdzić .

Samochód jeździł normalnie na codzien bez żadnych awari .

Wczoraj chcąc odpalić zbuntował się i tak do tej pory.

Kręci ale zakręcić nie może , sprawdziłem bezpiecznik od pompy paliwa cały , wtyczki na silniku wszystkie podpięte , węże podciśnienia również wpięte .

Zostało - Cewka ,kable i nie wiem co jeszcze.

Miał ktoś taki przypadek ?

Pomocy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinaj vag'a i sprawdź, czy jakiegoś błędu nie zapisało. Może uwalił się hall lub moduł zapłonu (wzmacniacz zapłonu czy jak on tam się nazywa). Chodzi o ten element przykręcany do puszki filtra powietrza. Poszukaj książki o naprawie A4 - tam jest wszystko fajnie opisane jak sprawdzić ten moduł i pozostałe elementy układu zapłonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze sprawdz moduł wzmocnienia zapłonu możliwe że się kostka uwaliła albo sam moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za rady .

Jest jedna pompa czy dwie ? Jedna napewno w baku i czy to jest pompa jedyna?

Pompa się załącza przy przekręceniu w pozycji zapłon czy podczas kręcenia (rozruchu).

Troszkę pytam o to bo sam posiadam inne auto (corrado) , zaś a4 ojca więc troszke inaczej rozwiązane są kwestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowabym postukać w bak od spodu jeśli to pompa to powinna ruszyć, miałem już tak w dwu autach stukniecie w bak ratowalo życie. Pompa powinna na chwile sie załaczyć po przekreceniu stacyjki żeby uzupełnić cisnienie potem znów załacza sie podczas krecenie rozrusznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie , dziś kabelek skombinowałem i będe badał , tylko troszke poczytałem i Vag Vagowi nie równy , wyczytałem że Vag com 311.2 będzie najlepszy pod ten silnik , czy polecacie coś lepszego innego/ łatwiejszego / nie kolizyjnego ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Vag wykazał 2 błędy : 18010 i 17978 bardziej bym sie skupiał na tym 2 błędzie .

oczywiście oba skasowałem i się już nie powtarzały.

Auto jak nie paliło tak dalej nie pali .... tylko kręci .

Gdzieś w necie wyczytałem , że kostka stacyjki , jutro sprawdze iskre , czy ktoś miał do czynienia z błędem 17978

heeeelp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17978 to nic innego jak start silnika zablokowany przez immo

Czyli standardowo do przeglądnięcia wtyk od antenki, lub spróbować drugim kluczykiem

może masz zwarcie, w kostkach od ecu lub uwalony komp, a kontrolka od immo nie moga Ci jak przekręcisz zapłon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to ten błąd 17978 był przyczyną to auto powino zapalać i zaraz gasnąć więc według mnie to nie to. Bład ten mógłbybyć wynikiem zablokowania immo co sie czasem zdaża jeśli jeżeli jest np. nieorginalny kluczyk.

Ja skupiłbym się na układzie zasilania czyli sprawdzi czy w listwie paliwowej jest cisnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poszukamy iskry .

Co do błędu , to po tym jak się pojawił został skasowany już później się nie pojawiał , pewnie zapisał się kiedyś.

Kontrolka od imo zaświeca się i gaśnie - obiaw zupełnie normalny. Drugim kluczykiem też próbowałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro paliwo dochodzi to znaczy, że brak iskry. Jak brak iskry to sprawdź ten moduł, o którym Ci wcześniej napisałem. Jak go sprawdzić znajdziesz w książce o naprawie Audi A4. Sprawdzenie go nie zajmie więcej jak kilka minut.

Podaj maila to podeślę Ci kilka stron z tej książki z opisem jak to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...