Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wieksze opony do A4...


Gecco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktos z was mial/ma zalozone u siebie (w A4) opony 215/55r17 lub 205/55r17 ???

Sa "nieco" wieksze o standardu...

Po podniesieniu zawieszenie musze zniwelowac luke pomiedzy opona a lukiem blotnika.

Chce maksymalnie wypelnic powstala przestrzen.

Zawieszenie mam teraz standard (utwardzane).

(wyzej o 8cm przod i 6cm tyl - niz na sportowych ktore mialem)

Bede wdzieczny za odpowiedz osob ktore mialy z tym stycznosc.

Czy nie obcieralo, itp?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla felg 17"prawidłowe rozmiary opon to :

215/45R17

215/50R17

225/45R17

235/45R17

245/40R17

255/40R17

265/40R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem.

Sprawdzalem m.in. na opony.com.pl

Ale mam cicha nadzieje , ze mozna nieco wieksze zastosowac.

Nie mam na mysli przeklamania licznika, ale czy nie bedzie obcierac np: przy skrecaniu lub na wybojach.

Dlatego osoby ktore juz cos takiego sprawdzily prosze o informacje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest rozmiar srob i otworu centrujacego w mojej A4 czy ktos ma szczegolowe dane!? Planuje zakup felg ale nawet niewiem jak zaczac szukac! Z Gory dziekuje za pomoc! :lol:

Sruby: 5x112 a otwor 57,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz wyższe opony to jedyne co się będzie działo to różnica w prędkości auta... na wyższej oponie będzie trochę "szybsze" przy tej samej preekości obrotowej silnika niż przy niższych......no poza tym to może trochę prędkościomierz przekłamywać.....ale to są minimalne sprawy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zakładałem do A4 felgi 17'' i opony nowe 225/45 i nic przy max skrecie nie ociera ale ET mam 35 wiec jest ok - prowadzi się fajnie a obawiałem się że będzie cięzko

poza tym duzo osób się ogląda a blachary szczególnie więc kupuj co najmniej 17''

bo już wiosna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zakładałem do A4 felgi 17'' i opony nowe 225/45 i nic przy max skrecie nie ociera ale ET mam 35 wiec jest ok - prowadzi się fajnie a obawiałem się że będzie cięzko

poza tym duzo osób się ogląda a blachary szczególnie więc kupuj co najmniej 17''

bo już wiosna

z tymi blacharami to niezle :lol:

a jak tam z koleinami nie rzuca inaczej na takiej gumie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest jak jest do A4 ET od 35-45 , tzn na 35 i 225/45/17 nie obciera nic , a na ET 45 i 225/45/17 obciera ?? Duza roznica jest w "schowaniu" felg do osi miedzy ET 35-45 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest jak jest do A4 ET od 35-45 , tzn na 35 i 225/45/17 nie obciera nic , a na ET 45 i 225/45/17 obciera ?? Duza roznica jest w "schowaniu" felg do osi miedzy ET 35-45 ??

róznica to całe 10mm :razz: a przy et 45 raczej nie powinno obcierac przy kapciach 225/45/17 a jak bedzie to kawałek dystasnu i bedzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest jak jest do A4 ET od 35-45 , tzn na 35 i 225/45/17 nie obciera nic , a na ET 45 i 225/45/17 obciera ?? Duza roznica jest w "schowaniu" felg do osi miedzy ET 35-45 ??

Rożnica będzie 10mm.O 10mm się schowa w nadkole i o 10mm będzie bliżej od wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam u siebie 225/55/16 i powiem szczerze że przy maksymalnym skrecie troche ociera..nie wiem jak bedziesz miał w 17. słyszałem że na polskie drogi strach..16 najlepsze rozwiązanie..choć nie zaprzecze że 17 wyglądają o wiele efektowniej..pozdrawiam i życze powodzenia w dobieraniu opon i felg:-)..Rafejkes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam u siebie 225/55/16 i powiem szczerze że przy maksymalnym skrecie troche ociera..nie wiem jak bedziesz miał w 17. słyszałem że na polskie drogi strach..16 najlepsze rozwiązanie..choć nie zaprzecze że 17 wyglądają o wiele efektowniej..pozdrawiam i życze powodzenia w dobieraniu opon i felg:-)..Rafejkes

Powinineś miec opone 225/50/16 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie felgi 16 i mam na nich opony 205/60 są w idealnym stanie mam nadzieje ze nie bede musiał ich zmieniac,tylko ze jeszcze nie włozyłem ich do swojej audiczki i nie wiem czy bedzie jakis problem z rozmiarami.Co o tym sądzicie??

Planuje też włozyć dystansy 10mm,ale tez nie mam pojecia czy to mi wyjdzie.Prosze o jakieś info

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam oponki 225/45 17 i jest zajo . et45 i nie odczułem żeby szurały opony. a prowadzi sie dużo lepiej. nie odczułem utraty komfortu. a zmieniłem z 15 na 17" wiec 17 cali to nie taka tragedia jak chodzą słuchy na miescie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 17 " tylko ;) , a ja tez mam ET 45 i tez jest idealnie !! W 5 juz lecialem, nic nie obciera, wszystko gra , i na oponach tez sie super trzyma drogi i wogole, jak aluski do A4 to tylko 17 " :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie felgi 16 i mam na nich opony 205/60 są w idealnym stanie mam nadzieje ze nie bede musiał ich zmieniac,tylko ze jeszcze nie włozyłem ich do swojej audiczki i nie wiem czy bedzie jakis problem z rozmiarami.Co o tym sądzicie??

Planuje też włozyć dystansy 10mm,ale tez nie mam pojecia czy to mi wyjdzie.Prosze o jakieś info

POZDRO

Jakie ET ma felga?? A co do opon to zalecana jest 205/55R16 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie felgi 16 i mam na nich opony 205/60 są w idealnym stanie

POZDRO

Mi się wydaje że powinny być 205/55 ale moge sie mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...