Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wieksze opony do A4...


Gecco

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dokładnie jakie jest ET tych felg,a jak to mozna sprawdzić??bo o ile sie orientuje-to ma duzo wspólnego z załozeniem dystansów?

ET masz nabite na felgach.Od ET zależy jakie dystanse założyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o wielkosc opony, to nie polecam zakladania niczego innego niz "odpowiednik".

Zimą bylem zmuszony kupic mniejsze (o 19:30 w obcym miescie-Inowroclaw-dziurka i 2 opony poszły....) nic innego nie bylo (wogole cud ze gosciu otworzył mi zakład) to pomyslalem ze niewielka roznica w obwodzie, bedzie ok. Zalozylem na przednia os.

Efekt byl taki ze na kazdym zakrecie przy wyzszej predkosci wlaczał mi sie ASR(patologiczne urzadzenie ale o tym moze zaloze innego posta). Sprawdzałem wszystko, bo moze cos sie skrzywilo, urwalo, geometria sie przestawila i nic.

Po wymianie opon na odpowiedni rozmiar wszystko wrocilo do normy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie felgi 16 i mam na nich opony 205/60 są w idealnym stanie mam nadzieje ze nie bede musiał ich zmieniac,tylko ze jeszcze nie włozyłem ich do swojej audiczki i nie wiem czy bedzie jakis problem z rozmiarami.Co o tym sądzicie??

Planuje też włozyć dystansy 10mm,ale tez nie mam pojecia czy to mi wyjdzie.Prosze o jakieś info

POZDRO

Nie powinno być problemu......będzie tylko minimalnie szybciej jechał niż wcześniej przy tej samej prędkości obrotowej silnika na danym biegu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej A4 siedzą 235/45/17 i jest ok mimo, ze jest tez dystans 20mm..

http://bartass1.fotosik.pl/

[ Dodano: 2006-05-04, 13:19 ]

Szczerze to nie bede Ci polecał dystansów na nasze drogi. Ja "załatwiłem" sobie dystanse H&R za 100 euro.. Krajowych produkcji nie chcaiłem.. Bardzo czesto można zobaczyc je w kawałkach.. Są tak kiepskiej jakości.. Całkiem inaczej prowadzi sie auto jesli masz dystans.. Przy kupnie nie zapomnij o pierscieniu centrującym!! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Keżor
w mojej A4 siedzą 235/45/17 i jest ok mimo, ze jest tez dystans 20mm..

bartass zniszczyłeś mnie tymi kołami!! 235 plus dystanse!! rispect :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE TO JEST NAPRAWDE MAX JESLI CHODZI O TAKIE ROZWIAZANIE :mrgreen:

[ Dodano: 2006-05-04, 14:46 ]

ALE OGOLNIE NIE WYGLADA CHYBA ŹLE ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE TO JEST NAPRAWDE MAX JESLI CHODZI O TAKIE ROZWIAZANIE :mrgreen:

Jakie masz ET felgi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 55

To wszystko jasne.Nic nadzwyczajnego , że wsadziłeś takie koła i dystans 20mm skoro ET takie wielkie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kuzyna, który robi w H&R w niemczech i on mi to dobierał :D wiec musi być git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie ET felgi i jest 45,to jak myślicie będzie problem z dystansami 10mm??

Bartass tez mam jakieś niezłe dystanse,kumpel mi przywiózł z niemiec(wazne ze nie krajówki :smile: )więc nie powinno być kłopotu

[ Dodano: 2006-05-04, 22:42 ]

A pierścionki tez juz są! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kuzyna, który robi w H&R w niemczech i on mi to dobierał :D wiec musi być git

Wiesz ET 55 + dystans 20 mm to wychodzi ET 35 - wiec jest tak jak powinno byc.

hudymc - Ja mam w swojej A4 ET 45 i jest wszystko w porzadku, nic nie obciera, takze jak nie musisz to nie zakladaj :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczescie.. Tak jak mowie, nasz wyrób sie nie nadaje zreszta drogi równiez.. Ale warto próbować.. Ja mam pierwsze efekty... połamany wahacz (rozwalony błonik, opone, nadkole, przegub).. Moze wreszcie zaczna cos robić z tymi jamami w drogach, zeby nam sie lepiej jezdzilo .. Ale jak narazie to pozostaje nam omijac je i sie wkurw.... Piekne drogi to jak narazie w naszym przypadku "Marzenia ściętej głowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja się coś zapytam czy takie koła wlezą do mojego skarbu: felga 7,5 J x 17 H2 ET45 opona: 225/45 ZR 17 91Y (niezaszeroka taka opona na taką felge :?: ) Dało by się na tym jeżdzić i jakie czynności trzeba uczynic żeby audiczke troche obniżyć ale żeby nie zakładać jakiś sportowych zawieszeń , gwintów itd. Jest wogóle taka możliwość :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 225/45/17 opony na felach 8x17 5x112 ET45 , pasuje idealnie, na 7,5 pasuje tez, Peter ma na 7,5 felach 225/45/17 . A z zawieszeniem to mozesz zmienic same sprezyny na sportowe, ale amorki szybko siądą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keżor, a masz więcej info odnośnie tego zawieszenia ? Bo cena jakaś spora... Cichy do Golfa Mk3 włożył air i to po dużo niższych kosztach, a jak stoi to palca nie włożysz między oponę a nadkole ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...