Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wieksze opony do A4...


Gecco

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi bo ja juz gupi jestem czy takie koła wejdą do A4 felga rozmiar 17` 8J17H2 ET35 opony 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bratpit, wejdą - ja mam takie tyle, że opona to 215/45R17 a to jakieś niecałe 1.3mm mniej na promieniu ;) Mój znajomy ma taką oponę, ale nie wiem jakie ET tych siedemnastek, ale ja mam dodatkowo niższe auto tak więc wniosek: WEJDĄ ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo ja juz gupi jestem czy takie koła wejdą do A4 felga rozmiar 17` 8J17H2 ET35 opony 225/45/17

Wejdą bez problemu !! Ja mam takie tylko ze z ET 45 . Wejdą idealnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka - moje felgi są chyba 8.5" :D

Pamietaj: Im mniejsze ET tym felga idzie bardziej na zewnątrz auta :D

Aż chyba sprawdzę jutro dokładnie jakie te ET mam żeby nie było na mnie :P Bo fele i tak leżą w garażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo ja juz gupi jestem czy takie koła wejdą do A4 felga rozmiar 17` 8J17H2 ET35 opony 225/45/17

Wejdą bez problemu !! Ja mam takie tylko ze z ET 45 . Wejdą idealnie :mrgreen:

No to git jutro jade je oglądac jak będą warte to może się skusze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczow.

Rozpoczalem ten watek wiec nalezy go skonczyc odpowiadajac sobie samemu na pytanie ;)

Zastanawialem sie nad zalozeniem wiekszych opon do swojego samochodu...

...i w koncu to zrobilem.

Zakupilem 4sztuki opon 225/50r17.

Weszly idealnie.

Nic nie obciera (na zakretach, dolach itp).

Pewnie spalanie sie zwiekszy, ale cos kosztem czegos:

- wyglada teraz lepiej z profilu i amfast

- komfort jazdy jest zupelnie inny (wczesniej mialem 215/45/17)

- samochod trzyma sie lepiej drogi, nie straszne sa mu koleiny - nie czuje ich

- ogolnie samochod stal sie masywniejszy wizualnie (wyglada teraz okazalej)

- na drodze prowadzi sie stabilniej

I to tyle :)

Postaram sie niebawem podrzucic jakies fotki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie straszne sa mu koleiny - nie czuje ich

No proszę Cię.Jak można napisać , że na oponie 225 nie czuć kolein :mrgreen: Jak przesiadłem się z 195 na 225 to z początku aż się wystraszyłem , bo tak trzeba było walczyć z kierownicą.Po kilku dniach się człowiek przyzwyczaja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownujac doznania jakich sie doswiadcza jadac po koleinach na oponach 215/45/17 (te mialem wczesniej) a na 225/50/17

to jest KOLOSALNA roznica.

to sa moje osobiste odczucia i nie wzialem ich z ksiezyca

jezdzac na zimowkach jakie mam (195/60/15) - oczywiscie w sezonie zimowym - koleiny to koszmar !!!!

opony te wychwytuja kazda nierownosc i zwezenie kolein

szersza oponka niweluje nierowne wpadania w koleiny lub garby (oczywiscie nie w kazdym przypadku)

kolejna sprawa to studzienki umieszczone w asfaldzie - teraz juz ich tak nie odczuwam

teroria terią a praktyka praktyką - w koncu interesuje nas praktyka bo ją odczuwamy na wlasnej skorze

czesto na forach czytalem jak to zle sie jezdzi na szerogich kapciach a super na oponach od kolarki :)

ja uwazam inaczej i tej wersji bede sie trzymal :)

nie interesuje mnie jak lepiej jezdzi sie innym, ale interesuje mnie jak jezdzi sie mnie :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos troche profile nie takie zarowno w jednych jak i w drugich oponach, licznik Ci nie przeklamuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas-audi, musi przeklamywac...wyjscia niema, to jest sporo wieksze kolo

Gecco, dziwne rzeczy piszesz...ale subiektywne odczucia...szanuje, ale nie zgadzam sie z tym wogole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie koniecznie musi przeklamywac, mnie jak walneli na kamerke to mialem idealnie na predkosciomierzu i na kamerce 131 :mrgreen: A kola sa takie jak powinny byc tzn zamienniki - 225/45/17 , a 225/50/17 to nie bardzo :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas-audi, musi przeklamywac...wyjscia niema, to jest sporo wieksze kolo

Ale koledzy przy wiekszym kole niz norma predkosc bedzie bardziej zblizona do realnej, przeciez wszyscy wiemy, ze liczniki zawyzaja. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koledzy przy wiekszym kole niz norma predkosc bedzie bardziej zblizona do realnej, przeciez wszyscy wiemy, ze liczniki zawyzaja.

Hehe, i jak tu im wierzyc ?? :roll: :mrgreen: I tak pozostane przy takich kolach, w nastepnych autkach mam nadzieje rowniez ponizej 17 nie zejde :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na tych oponkach dopiero od wczoraj, wiec nie wiem czy sa przeklamania na liczniku.

I tak na licznik nie patrze ;)

Czesciej patrze na zegarek niz na predkosciomierz - wg niego przyspieszam, aby na czas dojechac :)

A w zwiazku z tym , ze jezdze od wczoraj nie mialem czasu sie przyzwyczaic (jak sugeruje Hugo), wiec wszystkie moje odczucia co do jazdy na nich sa calkowicie obiektywne. :)

Sprawdzone na koleinach al.jerozolimskich :grin:

ps:

Murzyn, a ja szanuje to , ze ty to szanujesz ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałem się dołączyć do wątku.Mam oponki w rozmiarze 245/40/18.Mam zamiar zakupić teraz 2 nowe sztuki .Można założyć 225/40/18 do przodu a z tyłu zostawić te 245/40/18??Nie znam się na tym ale wiem,że w niektórych autach tak maja.Prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej a4 juz na oponach 225/50 r17 był problem z jeżdżeniem więc te 55 to ciut za duże ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...