Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koło dwumasowe - świetny materiał plus filmik


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam AFNa z autentycznym przebiegiem 380tyś. i najprawdopodobniej oryginalną dwumasę.

W książce serwisowej nie ma żadnej wzmianki o wymianie .

Jedyne co odczuwam to mrowienie/drganie na pedale sprzęgła. Ale tym nie ma sobie co głowy zawracać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego w moim byłym b5 miałem zużyte sprzęgło wymieniłem całe nowiutkie kompletne sprzęgło zaplaciłem za komplet 2300zł i po 40tys km stało sie to co tobie tez strasznie rzucało podczass ruszania stojąc w korku ale wcale sie tym nie przejmuje i nic nie ruszam bo pozatym auto z tego co wiem śmiga dalej bez żadnych problemów wiec jeśli nie chcesz inwestować to jeszcze sie wstrzymaj bo od czasu kiedy zaczeły sie problemy z drżeniem podczas ruszania auto przejechało juz około kolejnych 40tyś km pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam taki problem że jak odpale auto delikatnie telepnie autkiem ale to nie jest problemem... problem tkwi w tym że auto gdy chodzi na "luzie" telepie sie, czuc to na całym aucie fotelach kierownicy z zewnatrz widac jak przod drga, "pan henio" mechanik powiedział że to dwumas wsiadł odpalił wcisą pare razy sprzęgło wyszedł z samochodu i powiedział że dwumas stoi. faktycznie jak wsiadłem sam nacisnełem sprzęgło to minimalnie odczuwa sie różnice w telepaniu tak jakby deeelikatnie ustawało ale dalej nie jest tez idealnie. i tak jakby troszeczke zmienial sie dzwiek dochodzacy z pod maski. przy ruszaniu nie telepie na zimnym na cieplym nie ma roznicy, po przejechaniu 400 km nonstop ani sie nie nasililo ani nic. ogolnie jak juz sie ruszy i jedzie to nie odczuwa sie tego telepania... mozliwe ze naprawde bardzo minimalnie... auto ma przejechane nie cale 300 tysi kupilem je w kwietniu i objaw byl juz wtedy taki sam ale obstawialem poduszki ale przednia wymienilem boczne mi sprawdzal kolega niby nie ciekna. mial ktos moze cos podobnego? nie chce wpedzac sie w zbedne koszta jesli okaze sie ze to nie dwumasa. przebieg jest oryginalny z ksiazka i szczerze mowiac nie widzialem tam wzmianki o dwumasie. a no i biegi nie wchodza idealnie... przy wikeszych obrotach nawet ciezko wbic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich z okazji że mam problem ze skrzynią biegów pomyślałem o dwumasie tylko nie wiem jak ją ocenić na samochodze bez skrzyni szukałem na forach i nic konkretnego nie piszą jak złapię za koło i ruszam na boki luz jest spory poprzecznego nie wyczuwam wyczytałem jeszcze że koło ma mieć luz względem koła zamochowego max 8 zębów . Jak trzeba zrobię filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u mnie od pewnego czasu zauważyłem że na biegu jałowym jak delikatnie wcisnę sprzęgło słychać takie ,,chrobotanie'', jak wcisnę do końca jest cicho, podobnie bez sprzęgła też cisza tylko na początku... Ponoć to też oznaka dwumasa, dodatkowo ostatnio zauważyłem że czasami potrafi zatrząść budą przy ruszaniu, nie zawsze ale czasami się zdarzy gdzie wczesniej sytuacja nie występowała. Pozatym nic więcej się nie dzieje, jeździ przyśpiesza, gaszenie wszystko bez żadnych drgań. Miał ktoś podobnie, poczatkowo myslałem że może łożysko oporowe ale to szarpanie przy ruszaniu sprawia że mam czarny scenariusz przed oczyma:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam podobnie u mnie również delikatnie szarpie przy ruszaniu ale miałem wszystko na zewnątrz dwumasa jeszcze dobra tak zostawiłem tyle że u mnie nic nie chrobocze a szarpania przy ruszaniu mogą być przez zużyty docisk który nie równo łapie ale również może być dwumasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się poradzić od Was. Moje Audi a4 b6 1.9 tdi 130km multitronic, od jakiegoś czasu zaczeło trząść się przy przyspieszaniu , zauważyłem że drgania były przy jezdzie 45-60km/h i przy 100-110 km/h . Byłem w serwisie postanowili zrobić : wyważyli koła, sprawdzili poduszki od silnika,zawieszenie , zmienili filtr paliwa (dawno nie byl zmieniany) , i dalej nic drgało . A to że musiałem jechać do Francji na sylwestra to wsiadłem wraz z rodzinna i pojechaliśmy w trase 2000km , w czasie jazdy zaczeło coraz bardziej drgac ale bylem pozytywnej mysli ze dojedziemy do naszego celu i tam zajme sie naprawa, Po przejechaniu 1200km zaczeło juz cos walic przy rozpedzaniu auta (głos metalu byl slyszalny z prawego przedniego koła) , niestety po przejechaniu 1650 km samochod na autobanie stanal , brak biegu ;/ po zatrzymaniu się na poboczu otworzyłem maske samochodu i zauwayzłem ogien z dołu silnika (strona pasazera) ugasiłem odrazu ten ogien , zadzownilem po pomoc drogowa , dojechałem laweta do miejsca docelowego , silnik odpala ale nie ma biegu , chciałbym sie Was poradzic czy to jest maksymalna zepsute koło zamachowe czy cos innego ? dziekuje z góry za pomoc ! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze Twoj problem nie ma nic wspolnego z kolem zamachowym - zauwazyles ogien ????

Moze palila sie guma przegubu wewnetrznego ???? w optymistycznej wersji tylko przegub wewnetrzny do wymiany

W pesymistycznej skrzynia biegow na zlom

Nie zauwazyles wycieku oleju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również przeczytałem już wiele forów na temat szarpania i stukania podczas jazdy jednak wszystkie objawy opisywane są przy skrzyniach manualnych. Posiadam A4 BFC z Mulitronikiem. jakieś 2 miesiące temu zdarzyło mi się (tylko raz) że samochód podczas ruszania zaszerpał tak jakby nie umiał przekazać momentu z silnika na skrzynię i dalej na koła.

Objawy zaczeły się nasilać. Bart tutaj z forum (znawca Multitroników) zrobił mi pełną diagnostykę skrzyni i stwierdził jedynie że mam przejechany olej (80 000) i żebym go wymienił. tak też wczoraj uczyniłem.

Jeszcze przed wymianą jadąc do mechanika na wymianę pojawił się kolejny problem samochodem przy dodaniu gazu, niezależnie od obrotów silnika, zaczeło trzęść samochodem. jak puszczę gaz znika. Dzieje się to tylko przy rozgrznym silniku jak jest zimny problkemu nie ma.

Pierwsze sugestia to padnięty dwumas jednak skonsultowałem to z Bartem i polecił mi zapodać Neutral i nacisnąć gaz jeżeli trzęsie to na pewno dwumas jednak u mnie na Neutralu nic chodzi jak marzenie.

wymieniłem olej i skrzynia pracuje jak nowa zmiany biegów w ogóle nie odczuwam, przed wymianą było czuć jakby zmieniała z między gazem, po wymianie oleju jak nowa.

Jednak trzęsienie samochodem na rozgrzanym silniku pozostało.

Czy ktoś może mi powiedzieć co jest grane bo chciałbym zdiagnozować problem zanim wydam kasę na nowy dwumas.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2011, 10:16_________________________________________________Dodam jeszcze że to 2003r. 163KM przebieg 100% orginalny 177000km potwierdzony przez serwis w Niemczech przed zakupem[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2011, 10:19_________________________________________________Witam,

u mnie szarpanie się wyjaśniło, totalnie rozwalone koło dwumasowe latało na wszystkie strony jak je wyjołem.

Mimo iż nie szarpał ani trzęsło autem na N lub P przy dodaniu gazu to i tak koło było rozwalone na koniec przed samą naprawą autem trzepało jak tylko dodałem gazu.

Teraz jest jakby wczoraj wyjechała furka z salonu :>

Jako że mieszkam w europejskiej stolicy części zamiennych i "kurników" koło załatwiłem po wielu negocjacjach i po ciężkich poszukiwaniach i przez znajomości używane za 900PLN do tego jeszcze 5L oleju do skrzyni plus 300 za robociznę.

Także tragedii nie było :)

Pozdrawiam wszystkich

Przemo

Sprawo dziłem tak jak napisałeś i jest to samo. Najpierw zrobię korekcję synchronizacji wałków rozrządu bo mam +3,60 stopnia. Mam nadzieję że to to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

U mnie przy ruszaniu z 1 biegu totalnie szarpie całą budą - domyślam się, że dwumasa do wymiany. Będę wdzięczny za polecenie mi kogoś w Krakowie lub okolicach - kto wymieniłby dwumasę nie zdzierając a robiąc solidnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szykuje się do wymiany kompletnego sprzęgła tylko nie wiem jakiej firmy kupić luk czy sachas co szło na pierwszy montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez muszę zrobić sprzęgło z dwumasem i teraz pytanie, bo ilu ludzi i for tyle opinii

do wyboru

sachs - 1480zł

luk - 1880zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierze z góry , obroty się wysoko kręcą , delikatne telepanie na postoju przy kierowcy, pod autem słychać jak tarcza dwumasu telepie ciasno wchodzi 1 i 2 tylko ze luk to to samo co sachs bo to te same komponenty materiałów a za różnice w cenie mam na usługę wymiany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz wrazenia ze wraz ze wzrostem obrotów zwiekszaja sie takie mikrodrgania na podlodze w aucie badz na pedalach?

---------- Post dopisany at 20:41 ---------- Poprzedni post napisany at 20:40 ----------

ostatnio w fordzie mondeo wymienialem i polecali mi w sklepie luka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żadnych mikrodrgan nie mam podczas zwiększających się obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...