Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Błąd 17705, wypadanie zapłonów, rzucanie silnikiem/Rozwiązany


Peterka

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz13 dzięki wielkie.

Według opisu na moich cewka to "1" jest druga od ściany grodziowe,ale tak myślałem że to lipa.Pewnie cewki były przekładane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może mi ktoś wytłumaczyć jak w końcu działa ten grzybek? czy działa jednokierunkowo, czy jest to tylko separator oleju? w środku jest jakaś sprężynka a wokół obwodu ma dziurkę, przez którą syczy powietrze...

zawor-odmy-skrzyni-korbowej-vaico.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma za zadanie ograniczyc zasysanie powietrza z odmy przez turbine, jesli piszesz o malej dziurce na zewnatrz to jest tylko odpowietrzenie membrany, jak ciagnie przez nia powietrze to znaczy ze membrana peknieta i zawor uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

auto jak w podpisie - 1.8T AVJ. LPG założone kilka tysięcy temu. Ostatnio zaczęło szarpać na LPG w granicach 2500-3000 RPM. Traci moc, miga check engine (po zejściu z obrotów znika).
Błędy - wypadanie zapłonu na 2 i 4 cylindrze.
Na benzynie minimalnie mniej szarpie (ale też się zdarza).
Mechanik twierdzi, że cewki są OK. Wymienił natomiast świece..
ma to sens? te błędy mogły być od świec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak i świece i cewki - zaczął chodzić na 3 gary, rozłączyłem i włączyłem cewki i nic nie dało.

no cóż wymiana cewek jeszcze dojdzie i mam nadzieje ze koniec problem,ów

co do świec - były przerwy na jednej

Edytowane przez sprat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak się coś takiego dzieje od razu zamieniać cewki miejscami i wtedy łatwo zobaczyć czy cewka kaput.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się nie okazało żę wtryski gazowe leją,lepiej wszystko dobrze posprawdzać żeby nie kupowac cewek niepotrzebnie,podobny problem przechodziłem na jesieni,całe szczęście że nie kupiłem nowych cewek i świec,jak to mi doradzano,troche pokombinowałem z przekładką cewek i wtrysków gazowych miejscami,oczywiście z podglądem na vagu,i w końcu wyszło żę dwa wtryski gazowe lały.

Edytowane przez strazak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski gazowe maja nalatane max. 5 tysięcy - bo to nowa instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u siebie mam podobne objawy b5 2000r AWT i chciałem zakupić taki zaworek. Czy ktoś mógłby wskazać na tych zdjęciach która to dokładnie część http://www.partsbase.org/parts/aud-06a103213f/Czy chodzi o 6 czyli 035103245A breather valve ? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Szanowni Koledzy

Bardzo proszę Was o pomoc,auto zaczęło mi szarpać i check mrugać,po sprawdzeniu Vagiem miałem 2 błędy 16684-random/multiple cylinder misfire detected P0300-001-upper limit exceeded

i 16685-cylinder 1 misfire detected P0301-001 upper limit exceeded. Bledy skasowałem,po przejechaniu kilometra znowu zaczęło szarpać,i te same błędy.

Zmieniłem świece na nowe,zmieniłem cewki,kable sprawdzone,kompresja sprawdzona.

Nie mam już pojęcia co może być przyczyną.

Czy może być zatkany wtrysk?czy tez zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej?

Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki.


Witajcie u mnie problem już rozwiązany.wszustkiemu był winny wtrysk.zmiana na nowy ori i samochód jeździ aż miło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w silniku 1.8 t oznaczenie bex 190 km ten zaworek? W tym samym miejscu co w innych silnikach? Mechanik mówi że nie widzi tego zaworku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wymieniłem już prawie wszystko (ścwiece, cewki, zaworek odmy...) natknąłem się na to:

2016-10-10.jpg

2016-10-10.jpg

To małe gówno było źródłem moich nerwów przez jakiś miesiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem.. obroty falują oraz przy przyspieszaniu auto wpada w dziwne turbulencje ? aczkolwiek nie zawsze check zaświecił mi sie dwa razy na chwilkę zamrugał dwa razy i zgasł..
Jestem po czyszczeniu smogu, wymianie odmy, robiłem adaptacje przepustnicy z kluczyka, cewki sprawne nie wiem co dalej ? wymieniać zawór odpowietrzania skrzyni korbowej ? świece ?
Na vagu takie błedy - 17705, 16684,16685,16686,17658

Ktoś coś poradzi ? pomoże ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej 035103245G (ASO 40zł)

Wymienilem swiece, cewki (BEZ SENSU), na koncu okazał sie zaworek. Wymieniłem go sam na podwórku, trzeba odkrecic zbiorniczek płynu wyrównaczego i dostęp jest łatwiejszy.
Wszystko jak ręką odjął. Zaworek był faktycznie popsuty.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wymieniłem zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej, lecz to co zobaczyłem bardzo mnie przeraziło to chyba nie normalne, że na nim była maź w kolorze kawy z mlekiem??
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazinho250 i co pomogla wymiana tego zaworka  ? U mnie jest taki przypadek ,  z miesiac temu zaczely taki dziewne rzeczy sie dziac jak check engine , podlaczylem kompa i wypadanie zaplonow 1,4 ok, kupilem nowe cewki beru ,swiece,wymienilemu mechanika , pojezdzilem z 20 km i znowu to samo , tym razem cylindry 1,3,4 , mechanik zglupial juz bo nie mozliwe zeby nowki cewku beru tak szybko padly, wymienil swiece , zamienil cewki miejscami , wlazyl jedna w wypadajacy zaplon , ale tylko jeden a nie 3 i jak reka odjal,  czyli jednak to nie byla wina cewek tak powiedzial gazownik, pojechalem do niego , wyczyscil facet listwe wtryskowa , filtry i wszystko bylo ok az do przyjscia dzisiejszych mrozow ponizej -10 stopni. Jak jest cieplej to wszystko dobrze chodzi a jak jest zimniej juz to znowu lapie check engine , dzis po raz pierwszy mi sie to stalo od tamtego czasu , na benzynie chodzi ok , jak sie przelaczy na lpg izlapie 30 stopni to chwile pomruga i zgasnie , o dziwo nie telepie silnikiem . Nie wiem panowie co zrobic , czy tak bedzie dalej sie dzialo czy samo przestanie . Ide zaraz podepne kompa ale znajac zycie to znowu wywali te bledy albo i nie o cewkach . Gazownik mowil ze to nie wina cewek , ze troche poplynalem kupujac je , tlumaczyl ze to cos z gazem ale uz nie pamietam co mowil , cos o dawkowaniu gazu ,ze komputer jakos to inaczej odczytuje w mrozy wtedy wylaczaja sie cewki pomimo ze sa dobre ciezko okreslic bo nie pametam co mowil  a niechce klamac  . Moze faktycznie to bedzie przez ten zaworek wszystko sie dzialo , jak myslicie ? Pozdrawiam

Edytowane przez Ponio1767
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...