Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Błąd 17705, wypadanie zapłonów, rzucanie silnikiem/Rozwiązany


Peterka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pojawił się taki problem,rano odpaliłem auto wszystko normalnie, przejechałem w trasie 150km i zatrzymałem się na światłach i się zaczeło:

- na wolnych obrotach - przerywa i rzuca silnikiem - po dodaniu gazu problem ustępuje

- wyskakują też zapłony (zmienione cewki i swiece ASO)

Nie miałem dostępu do Vaga i musiałem tak jeszcze jeździć. Co zaczeło się pojawiać dalej.

- auto stało się mocniejsze, lepiej reaguje na gaz

- obroty spadają bardzo wolno

- auto zaczeło na luzie samo dodawać sobie gazu

Dzisiaj Vag i wyskoczył błąd o obrotach jałowych i 17705 oraz błedy związane z wypadniem zapłonów na kazdym cylindrze.

Zacząłem od góry tzn podmiana swiec i cewek - zero poprawy

DV - wyjałem i duchając w niego - nie przepuszczal powietrza, zasysając spreżynka się cofała - przyjełem założenie ze jest sprawny, może zle to zrobiłem? podpowiedzcie prosze.

Przejrzałem wszytskie połączenia gumowe - powinno być ok.

Wyczyściłem przepustnice, założyłem nową uszczelke i przeprowadziłem adaptacje kluczykiem. Czy zrobienie adaptacji vagiem moze dać lepszy skutek??

Gdzie dalej szukać przyczyny... tak jakoś mi tą przepustnicą pachnie że ona coś nie hallo. Bo jak robi sie adaptacja kluczykiem to ona taki piszczy a pozniej pstryk i cisza... Ale za kazdym razem jak gasze auto to mi tak piszczy jakby sie adaptowała

Licze na wskazowki Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wyczyscił bym kompa z błędów... potem sprawdzil bym czy auto chodzi dobrze na benzynce ( tak ok. 150-200 km trasa jest ok ) zrobił bym porzadne mapy benzynowe/gazowe - zestroic NA DRODZE instalacje gazową i gwarantuje Ci ,że zadnych wypadań zapłonów nie będziesz miał. Co do telepotania silnikiem to u mnie miałem ostatnio podobną sytuacje, adaptacja przepustnicy VCDSem pomogła, procedura adaptacji po kluczyku u mnie nic nie dawała!! Doprowadz auto do porządku na benzynce a potem pomyśl co tu zrobić aby było taniej i latało tak samo :)

pozdrawiam

JAKIE MASZ ŚWIECE ?

uważaj na katalizatory lubią popłynąć podczas dłuższych jazd z wypadajacymi zapłonami...

edit: sprawdz odme... moja V6 miała problem z wolnymi obrotami aż do momentu wymiany na nową ale ja stawiam na ŹLE WYREGULOWANĄ INSTALACJE LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem kiedyś taka sytuacje że rozjechały mi się mapy, ale pojechałem do gaziarza. I kazał to co Ty pojeździć na benzynce i wrocic do niego. Tak zrobiłem, facet zabrał auto na jazdy i zrobił mi gaz i wszystko działało aż do soboty. Pojechałem kolejny raz do gaziarza ale wszystko jest niby ok.

Dzisiaj rano oczywiscie czyszczenie bledów z kompa i zrobiłem trase około 100 km ale na gazie. Dalej to samo...

Jutro moze uda mi sie zrobić adaptacje przepustnicy vagiem.

Chciałbym zaznaczyć tą głupią sytuacje że auto od soboty stało sie mocniejsze troszkę i zdarzają sie takie sytuacje ze zatrzymam się na światłach i auto pracuje normalnie, podjadę 100m i dalej rzuca silnikiem.

Swiece Ori ASO. Dzisiaj zostały podmienione na NGK, ale zero efektu.

Aha i jak kasuje błedy, to znikają ale jak tylko auto odpale to wskakuje mi 17705.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz elektrod ?? Swiece do LPG najlepsze to platynowo-irydowe najlepiej 1 elektroda. Ja używam NGK LPG1 i musze pochwalić za gigantyczne przebiegi (70 tyś! no stress ) i duużo wieksze przebiegi dla cewek !Z tego co wiem pasują do wszystkich benzyn audi. Błąd który Ci wyskakuje może powodować uwalony wtryskiwacz gazowy np. lub zbyt duża różnica w czasie wtrysku gazu i benzyny na wolnych obrotach. Ewentualnie duże rozbieżnosci pomiedzy wtryskami. Napisz jakie masz wtyski gazowe. Jaki reduktor ? jaka elektronika instalacji LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece mam 1 elektrodowe. Błąd jak mowi nazywa niby dotyczy nieszczelności w układzie, tak?

jutro rano mogę podjechać do gaziarza i zobaczyć te czasy wtrysków. gaz to stag 4, a wtryski matrix (przejchane około 30 tys)

Pozdrawiam[br]Dopisany: 08 Marzec 2011, 22:20_________________________________________________Stag4, wtryski matrix. Auto pracuje tylko źle na wolnych obrotach. W trakcie jazdy jest nadzwyczaj dynamiczny.

Może mam jutro pojeździc cały dzień na benzynie?? Ale czy jeździć miło rzucania silnikiem i błedów?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zobaczy Ci czy wtryski się nie przytkały bo to może być powodem całej sytuacji ,ja tak miałem właśnie że wtrysk się zatkał i powodował że auto nie chodziło na wszystkie cylindry ,wymieniłem cewkę i nie pomogło ,dopiero czyszczenie i auto wróciło do życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz ODME ...odpowietrzenie silnika.Co do jazdy... jeśli mruga Ci check engine to oznacza to ,że nie należy dalej jechać.. Jesli sie pali cały czas możesz spokojnie kontynuować jazde. Czy na benzynie i gazie auto zachowuje sie tak samo ? Objawy które podajesz pasują idealnie do ODMY szukaj nieszczelnych weżyków w okolicy przepustnicy i pokrywy zaworów. Nie syczy Ci nic pod maską ? :naughty: U mnie wyglada to jak okrągła membrana połączona kilkoma karbowanymi wężami. Jaki przebieg auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg auta 155 000 oryginał auto rodzinne. Mowisz o syczeniu po zgaszeniu auta?

Auto tak samo pracuje na benzynie i gazie - nawet minimalnej różnicy. Obecnie check sie nie zapała... ale wyskakuja te błedy...

W okolicy przepustnicy węzyki okejo sprawdze przy pokrywie.

Jak sprawdzić odme?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie falowały obroty i było słychać terkotanie z tej membrany tak jak by powietrze naptykało opór i wracało... te rurki były bardzo sztywne i nie było widać nieszczelności. Wszystko bylo przegrzane! Po zdemontowaniu okazały sie bardzo kruche i pękały w ręcach. Po wymianie wróciła kultura pracy. Szukaj nieszczelnosci ewentualnie może gazownik nie dokrecił jakiejś uszczelki i łapie lewe powietrze... Obajwy pasują w 100% najbardziej do odmy/nieszczelnosci ewentualnie spr. tą przepustnice i adaptacja VAG/VCDS u mnie pomogła w takiej sytuacji jak już Ci wyżej pisałem! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Natknałem się w interencie na filmik

gdzie facet ściska przewód gumowy i auto pracuje dobrze.

Zrobiłem tak samo i co ? Autko działa dobrze. Tylko tu silnik jest AWM i jest chyba inny zaworek jakiś niz w bfb.

http://www.passatworld.com/forums/showthread.php?t=313182&page=3

Tu jest temat ktory on porusza.

Jaki będzie odpowiednik tego zaworka w BFB? On wymienił podjarze ten numer 06B 103 245(numer z silnika AVM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego. To jest ten wąż, co jest na tym forum zaznaczony na zielone. Wchodzi do kolektora. Wybadałem ze prowadzi do jakieś zaworku, tylko ze jest on w inny miejscy niż w 1.8T AWM. Jutro podjade do ASO i spytam.

1453912095.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiam[br]Dopisany: 09 Marzec 2011, 19:47_________________________________________________Witam,

Problem rozwiązany wymieniony ten zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej chyba tak się zwie

http://img84.imageshack.us/img84/5994/045284.jpg koszt w ASO 35zł. Czas pracy 30minut.

Zero błedów na vagu, obroty i praca silnika jak igiełka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokaldnie zaworek otpowietrzenia skrzyni korbowej ;) u mnie bylo to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że temat się rozwiązał :good: Ja jak miałem wypadające zapłony to mi mechanik to naprawił przy rozrządzie ale cwaniak nie powiedział co było nie chalo z tymi zapłonami i za znalezienie i usunięcie usterki zawołał 100zł.- dziad jeden :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wymienilem i dalej to samo :zemdlal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokaldnie zaworek otpowietrzenia skrzyni korbowej ;) u mnie bylo to samo.

ja tez własnie miałem uwalony ten zaworek i silnik trząsł sie jak starej babie cycki :naughty: po wymianie cud, miod i orzeszki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazuje jakies bledy teraz?

w dalszym ciągu misfire na drugim cylindrze na niedogrzanym silniku, na wolnych obrotach, stukanie i rzucanie silnikiem na zimnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazuje jakies bledy teraz?

w dalszym ciągu misfire na drugim cylindrze na niedogrzanym silniku, na wolnych obrotach, stukanie i rzucanie silnikiem na zimnym

podjedz na zmierzenie kompresji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...