Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa silniczka zamka w bagażniku


symek88

Rekomendowane odpowiedzi

Źle to robisz... 

Odpinasz wtyczkę od silniczka, we wtyczkę wkładasz miernik na przewody brązowy i zółto-czerwony, by móc mierzyć napięcie...

Masz tą wtyczkę 4 pinową, rozpinasz ją...  na niej szukasz pin 1 i pin 2 (przewód czarno-brązowy i brązowy) robisz zworkę (łączysz ze sobą) na chwilę i sprawdzasz czy pojawia się napięcie na mierniku... 

Od pokazywania na FIS jest jeszcze jeden mikrowłącznik - przewód biało żółty i brązowy - F123 (+ jeszcze jeden jak masz alarm F124)

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro tak zrobie jak piszesz, a gdzie znajdę te mikro włączniki, mam alarm wiec F124 tez powinienem mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych od alarmu i info na FIS szukaj przy mechanicznej części zamka i przy wkładce kluczyka...

Ta niebieska jest od info na FIS:

Wypnij tą wtyczkę od zamka i rób zworkę i zdejmuj i zobacz czy się poprawnie zmienia status na FIS...

32138_x800.jpg

A tu masz przy kluczyku:

107827573bd-8e0827573c-1285568.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Control Module Part Number: 8E0 959 433 BB

  Component and/or Version: Komfortgerát T7B    1512

           Software Coding: 11884

4 Faults Found:

01331 -  Door Control Module; Driver Side (J386)

        49-10 -  No Communications - Intermittent

01332 - Shareware Version. To Decode all DTCs

        49-10 - Please Register/Activate - Intermittent

01333 - Shareware Version. To Decode all DTCs

        49-10 - Please Register/Activate - Intermittent

01334 -  Door Control Module; Rear Right (J398)

    49-10 -  No Communications - Intermittent

po skasowaniu błędów nic się nie poprawiło, zrobiłem tak jak pisałeś z tą niebieską kostką, na niej napięcie jest w granicach 12V zwarłem ją ale bez rezultatu cały czas jest otwarty bagażnik, dioda w drzwiach nie mruga nawet nie świeci ciągłym światłem,

ta masa mnie zastanawia bo gdy dałem nową mase z bagażnika do kostki T4L to tylko podświetlenie tablicy działało, ale silniczek nie, dopiero gdy dołączyłem do tego starą mase z wiązki silnik reaguje, troszke dziwnie pracuje, otwiera się szybko, ale chowa powoli tak jak by go coś trzymała gdy po otwarciu szybko odłączę masę od razu puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niezarejestrowaną wersję VAGa... Niebieską ? Napięcie miałeś sprawdzić przy kostce siłownika a nie zamka... Niebieska to powinno raczej nie być napięcia to tylko obwód mikrostyku dla informacji otwarcia/zamknięcia klapy... To ma być raczej sterowane masą... Zewrzeć miałeś kostkę od przycisku klapy... Widzę, że ciężko to wytłumaczyć na odległość, może skorzystaj z pomocy elektronika itp, po tych schematach co wrzuciłem powinien dojść o co kaman...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zrobilem jak pisałeś wpięty miernik w kostke od silnczka pokazuje okolo 4V po złączeniu tych pinów 1 i 2 z kostki T4L pokazuje 10,5V i silniczek nie drgnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to teoretycznie powinno działać... a próbowałeś na krótko ten siłownik z aku czy ruszy ? Może jest jakoś przyblokowane cięgno czy coś ? Ten silniczek nowy czy stary ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszy jeśli dodam do brązowego przewodu masowego jeszcze masę która pociągnąłem z bagażnika, to wszystko padło jak rozebrałem podświetlenie tablicy, tam żarówka słabo świeciła a o dwóch żeby świeciłby nie było szans wiec odpiąłem masę z tej kostki co idzie do podświetlenia tablicy i dałem nową światła świecą wszystko inne nie działa jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, QuikSilver napisał:

a wiesz gdzie jej szukać, gdzie idzie ta wiązka z bagażnika ?

Oznaczony nr 10. Musisz ściągnąć osłonę w bagażniku.

Bez tytułu.png 

Wtedy miernikiem zmierzysz czy jest przejście od tego punktu do kostki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki po świętach się za to zabieram, rozbiorę boczek i pociągnę do każdego elementu w bagażniku nową masę może pomoże :) bo z modułu nie wychodzi żadna masa która może sterować czymś w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieszna rzecz się dzieje bo po zwarciu ten kostki co idzie do kostki przy kluczyki w bagażniku radio RNS przestaje grać, wycisza się i na wyświetlaczu pokazuje napis Phone

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu przewodniego.... wszystko działa wg wskazówek :)

Przyznać jednak trzeba, że ten silniczek elektryczny zdecydowanie jest niemiecki... trochę musiałem siły włożyć aby zdjąć tą metalową osłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też reperowałem ten silniczek. Ten artykuł uratował moim rodzicom wakacje :) Dzięki bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wyleciał ten plastikowy siłowniczek.. i ta spirala co robi za spręzynke co powraca siłownik.. Jak to dziadostwo wsadzic bo nie wraca .. MIał ktos taki przypadek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie brak oświetlenia w bagażniku, otwieranie klapy tylko z kluczyka, według mnie siłownik pracuje dobrze, problem z mikrostykiem w zamku czy może trzeba zobaczyć tą blaszke w siłowniku? Dodam że oświetlenie tablic działa i na fis mam komunikat o otwartej klapie...

Edytowane przez bociek666x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do b6 mozna jeszcze zamontować zamek z b7 który ma siłownik w samym zamku. Dziś zamontowałem i działa ( otwieranie i info na liczniku) potrzeba tylko przerobić , pociągnąć jeden kabel .

Czyli:

potrzeba zamek z b7 z wtyczka 3 pin

osłona progu lub dociąć swoja bo zamek z b7 jest szerszy 

połaczyć piny z siłownika i zamka

Jak skończe to zrobie foto

Ale klapa zamyka i działa

jednak problem to linka do manualnego otwierania kluczykiem. z b7 krotka a

 z b6 długa . moze ja

kakaś rzeźba podejdzie.

jak w zamkach drzwi z b7 do b6 pasują tylko cięgna do klamki z a3 8p trzeba bo z b6 za długie a z b7 krotkie ale z a3 8p idealne . bo mam tył i przód . działa bez błedu

 

Edytowane przez arcioo
ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dopadł mnie problem z klapą :( z pilota otwiera I z kluczyka na przycisk przy klapie nie reaguje . Mikro styk ? Jak tak to gdzie można kupić I pod jaką nazwa z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ori blaszka została ładnie zapakowana w folię alu (jak kanapka dla dzieciaka do szkoły :) ). Poki co działa ładnie ... jak sie skończy to będzie trzeba wyrzeźbić kolejną blaszke.. dziekuję Wam Forumowicze 

Edytowane przez depechetom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...