Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa silniczka zamka w bagażniku


symek88

Rekomendowane odpowiedzi


Witam.

Mój problem jest następujący. Miałem problemy w otwieraniem tylnej klapy a wczoraj padł mi silniczek całkowicie. Klapa otwiera się tylko z kluczyka. Wymieniłem tą blaszkę i nadal nie ma żadnego efektu. Silnik działa poprawnie naciskając przycisk w klapie dopływa prąd.

Gdzie jeszcze szukać problemu ????

pewnie w zamku... a cięgna cale i siedzą na swym miejscu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem operację na moim zamku w audi, niestety nie przyniosła zamierzonego rezultatu,

mój silniczek po prostu był wyeksploatowany, i musiałem wymienić go na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy kawałek metalu nadaje się na podmiankę.Przetestowałem cztery rodzaje blaszek ,ale dopiero materiał z bezpiecznika samochodowego zadziałał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja blaszkę zastąpiłem sreberkiem ( folia aluminiowa do pieczenia) działa jak nowy :) bez wycinania blaszek itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyłamałem blaszkę z zużytej żarówki H7 :decayed: i działa już tak 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinowałem dziś z tymi blaszkami ale lipa. chyba silniczek się spalił bo jest okopcony w środku. jak można sprawdzić czy sliniczek jest sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde okazuje się że nie mam wogóle prądu w kabelku który idzie do silniczka. chyba niepotrzebnie rozkręcałem silniczek;/ gdzie bym musiał zajrzeć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że prąd w tym kabelku pojawi się tylko w momencie wciśnięcia przycisku otwierania bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo to mnie teraz zaskoczyłeś . nie pomyślałem;) ide jeszcze raz rozbierać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze a ja mam mały problem i nie wiem czy jest on związany z zamkiem czy z czymś innym. Dodam, że jestem po wymianie tej blaszki w zamku. Problem pojawia się gdy auto dłużej postoi i nie otwiera się bagażnika, np. na następny dzień gdy otwieram bagażnik nie chcę on się lekko otworzyć tj. zamek słychać pracuję, ale klapa jest "przyssana" i trzeba mocno ją wyszarpać aby podnieść. Coś jak w zimie jak są mocno ujemne temperatury i klapy/drzwi przymarzają. Tutaj jest podobny efekt. Po tym pierwszym otwarciu klapa już normalnie elegancko się otwiera. W czym może być problem? Ktoś spotkał się z czymś takim?

Miewam identyczny problem gdy nie otwieram bagażnika przez kilka dni. Odświeżam pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że prąd w tym kabelku pojawi się tylko w momencie wciśnięcia przycisku otwierania bagażnika.

Sprawdzone i niestety zero prądu. ;/ chyba oddam do elektryka bo nie wiem o co kaman:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z przycisku pilota też sprawdziłeś? Jeśli z przycisku pilota też nie daje napięcia to sprawdź przewody przy zawiasie klapy bagażnika. Jeśli z pilota będzie prąd to prawdopodobnie będziesz musiał dostać się do mikrostyku w przycisku klapy i go przeczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pilota też zero reakcji. przejrzałem szybko te przewody i nie wygladają na uszkodzone. Jak będzie lepsza pogoda to zajrzę dalej ale wiązka wygląda ok. a może jakiś bezpiecznik jest odpowiedzialny za działanie klapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prawdopodobne ;)

Zazwyczaj sprawdzanie zaczyna się od bezpieczników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko podejrzewam ze drzwi i klapa są pod jednym bezpiecznikiem a drzwi działają ok. No ale dla pewności poszukać który to może być bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to nic nie da kolego , spróbuj trochę przestawić mikroprzełącznik w górę lub w dół i to pomoże

U mnie sprawa wyglądała jak u wszystkich w związku że oddałem na dzień samochód do machera to wspomnialem o problemie klapy, ten stwierdzil ze naprawil i klapa działa, wszystko pięknie poza tym ze FIS pokazuje otwarta klape bagaznika, jak mam ten mikroprzelacznik poruszac, jak ten element wyglada i jak do tego sie dostac, proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od blaszek, czy moglibyście podać grubość oryginalnej blaszki? Jak będzie ktoś wymieniał, to proszę o zmierzenie suwmiarką, żebym wcześniej wiedział jakiej grubej blachy szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...