Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] CZy trzeba mic atest na tylne przyciemnione szyby ????


ARTI1988

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolego przyciemnilem sobie szyby w swoim sedanie ale nie w firmie gdyz nigdy nie robila sedana audi a4 a u znajomego ktory nie ma firmy i niektorzy starsza mnie ze terzeba mioec atest na szyby bo inaczej musze zrywac albo zabiora mi dowod ale mi sie wydaje ze to dotyczy przednich szyb moze mi ktos wytlumaczyc jak to jest faktycznie pzodrawiam dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byc. De facto mozesz w ogole nie miec szyb z tylu, i nikomu nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, możesz sobie szyby zamurować i nikt nie ma prawa się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba.Przepuszczalnośc muszą miec szyby 180* wokół kierowcy (boczne i przednia).A te atesty to se można.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację , tylne szyby można zamurować , zaspawać , zamalować ale ... cegły , blacha do zaspawania albo farba do zamalowania powinny mieć atest. Atesty są wydawane nie po to żeby stwierdzić , że szyby z folią mają określoną przepuszczalność ale po to aby stwierdzić że zastosowana folia jest dopuszczona do montażu w RP , czyli spełnia jakieś warunki , np. że jest niepalna lub trująca. Dlatego certyfikat ISiC dla firmy montującej , wystawiony jest na konkretne folie , przebadane przez ISiC. Firma montująca dostaje również kopie badan tych folii. Jednakże jak w rzeczywistości rzadko kiedy policjant czy diagnosta zada pytanie o atest, tak jak rzadko kiedy firma ściemniająca montuje tylko te folie na które ma atest ... W niemczech również folia zamontowana powinna miec atest , tylko zostało to inaczej rozwiązane. Zamiast bawić sie w naklejki z numerami i tekturowe wkładki do dowodu , stosuje się folie z nadrukiem ABG i nr. Znaczy to ze folia ma certyfikat TUV i oni ja dopuścili do montażu. Producenci chcąc sprzedawać folie na ich rynek musieli wypuścić serie właśnie z nadrukami. I taką folię może kupic każdy i samemu ja sobie zamontować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapytam tak czy ktoś ma "folie" z atestem? Ja o taka pytałem w kilku firmach i odpowiedz była taka że takiej foli nie ma oryginalna szyba jest sama w sobie zielona - brazowa itd. a jak dołożymy do niej folie nawet najmniej zaciemniającą to przepuszczalność światła spada do 30% - żadna z firm atestu nie wysawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapytam tak czy ktoś ma "folie" z atestem? Ja o taka pytałem w kilku firmach i odpowiedz była taka że takiej foli nie ma oryginalna szyba jest sama w sobie zielona - brazowa itd. a jak dołożymy do niej folie nawet najmniej zaciemniającą to przepuszczalność światła spada do 30% - żadna z firm atestu nie wysawi.

Przepuszczalność a atest to dwie różne sprawy jeżeli chodzi o policje i przednie boczne szyby to ich interesuje tylko przepuszczalność jak będą za ciemne to żaden atest nie pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne boczne można, natomiast tylna centralna jeżeli posiadasz wsteczne lusterko od strony pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury piszecie , jaki atest ?> dostaje się zaświadczenie o instalacji foli i to tylko po to aby mieć gwarancję jak robi się w firmie. Nie ma atestu na folię. Przenich bocznych nie można mieć nawet 5% folią. Próbowałem to obejść ponieważ już trzeci samochód robię w tej samej firmie. I nie ma atestów tylko zaświadczenie o wykonaniu usługi. A tylne boczne jak i tylna szybę możesz zrobić co chcesz bez żadnego atestu. A przednich bocznych nie wolno :)[br]Dopisany: 15 Marzec 2011, 18:36_________________________________________________

Atest powinien byc :good:

:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolegom chyba chodzi o inne znaczenie słowa atest = dopuszczenie do sprzedazy i montowania. np. lampy maja atest jakis tam swiadczacy o dopuszczeniu ich do montazu w samochodach..

atest na folie mozna wlozyc w d.. ze wzgledu na to ze policja bada czujnikiem przepuszczalnosci i jak nie ma tyle i le powinno byc to zaden papier z firmy nie pomoze.. choiaz by nawet pisala firma w tym papierku ze ma zgodna z prawem przepuszczalnosc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak , kolega Notorius ma rację :good: atest czyli zaświadczenie o montażu folii , ale folii która ma atest bo została przebadana i dopuszczona do montażu. A podstawą gwarancji nie jest wkładka zaświadczająca o montażu zwana atestem , ale paragon lub faktura. Inna sprawa że nie chce mi się wierzyć aby jakaś firma montująca , płaciła 500 zł netto ISiC w Krakowie za uzyskanie certyfikatu zezwalającego montaż folii na szybach samochodowych , tylko po to aby udzielać gwarancji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tutaj...... http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=137684.0

wszystko na ten temat tam powinn być z tego co pamiętam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...