Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana plecionki


Jarecki80

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc koedzy mam problem z moim tlumnikiem jak przyspieszam to slychac takie buczenie od tlumnika tlumnik jeszcze w calosci chyba raczej orginal no i zastanawia mnie czy to katalizator brzeczy czy plecionka jesli wymienialiscie ta plecionke sami duzo pracy z tym bedzie bo nigdy tego nierobilem pozdro dla wszystkich klubowiczow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli plecionka jest do wymiany to zazwyczaj na postoju i wkręcaniu na obroty słychać jakby gdzieś uciekało powietrze- syczenie. Poza tym czuć zapach spalin. Wymiana plecionki nie jest prosta. Trzeba mieć kanał i spawarkę. Należy dla bezpieczeństwa odkręcić klemy z aku-więc jak masz radio ori to pamiętaj o kodzie.No chyba,że ktoś przed Tobą ją wymieniał i zrobił to nieumiejętnie. Buczy,czy raczej drży?

Poza tym jeśli coś Ci buczy to tak na prawdę ciężko zdiagnozować na odległość. Uszkodzony katalizator raczej dzwoni- jego części latają po puszcze. Podjedź do mechanika na kanał niech Ci osłucha,w którym miejscu buczy i będziesz miał pewność ,co jest do wymiany,bo tak na prawdę to trochę jak wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki jak znajde troszke czasu w tym tygodniu to uwaznie przyjrze sie temu mojemu tlumnikowi ale jeszcze zapomnialem dodac ze czasem jak ostro wcisne gaz to tak jakby przytykalo cos znaczy traci moc moze to juz faktycznie katalizator ale wogole chyba bede musial zainwestowac w przylacze i oprogramowanie vag to wtedy bedzie wiecej wiadomo i dzieki za info cos pokombinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja wymieniałem plecionke bo mi w aucie podczas jazdy na tylnej kanapie buczalo jak w starym Żuku i końcówka rury drżała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo drży i buczy jakby miało zaraz wyrwać tłumik.Czxy po wymianie placionki buczenie ustało.Krzy0 czy drgała ci także gałka zmiany biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galka zmiany biegow nie drzala mi,mam jeszcze do wymiany poduszki od silnika bo na wolnych obrotach w aucie szczególnie po prawej stronie z przodu w kabinie sa drgania i toche buczy, jak wziołem złapałem silnik za kolektor ssący to drgania ustaja i buczenie tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...