Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] 2.0tfsi BGB jak wyciągnąć pompę paliwa ?? foto


sienkol007

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , znowu mam problem :) mianowicie , nie potrafię wykręcić dwóch śrub żeby zdemontować pompę paliwa i wymienić popychacz , jedna jest od spodu wkręcona pod kątem a druga gruba bezpośrednio przy listwie wtryskowej , może ktoś demontował i ma jakiś mały tutorial jak odkręcić te cholerne śruby ?? robota niby na 15 minut z czego moja mordęga trwała 4 godziny i pupa :(

pompa.jpg

[br]Dopisany: 16 Marzec 2011, 20:54_________________________________________________Nikt nigdy nie demontował pompy paliwa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie poradziłem sobie , tzn byłem blisko :) jednak zdecydowałem się oddać samochód do serwisu , wymiana kosztowała mnie 100zł , a w boschu chcieli 350zł :polew: radze pytać o cenę . Popychacz chciałem wymienić profilaktycznie , gdyż nie widziałem czy poprzedni właściciel wymienił, a ten element to słaby punkt fsi , lepiej wymienić niż później płacić za wymiany wałka rozrządu , nowej pompy i jeszcze paru części , koszt w granicach 3000zł , wymiana 100zł i spokojny sen :)

PS: mój popychacz był lekko przetarty a wątpię żeby poprzedni właściciel go wymieniał , krzywki też ok :) więc jak widać nie takie ten popychacz straszny jak o nim mówią :)

Do odkręcenia pierwszej śruby od lewej na zdjęciu jest potrzebna grzechotka ze sztywną przedłużką i nasadką M8 , śruba po prawej klucz 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jak to jest dokładnie.Z jakimi kluczami trzeba podejść żeby odkręcić te dwa przewody paliwowe??Bo robiłem jedno podejście i poległem bo dojście słabe i nic nie widać.Głównie chodzi o tą rurkę po lewej na focie??Nasadka m8 tzn??torx??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę zakładać nowego tematu a mam pytanie związane ze śrubami pompy paliwowej. Śruba z lewej strony to śruba holenderka z łbem na klucz torx, poszukuję nr OEM tej śruby i niestety w wynikach wyszukiwania mam kompletne pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mateuszm0207 napisał:

Panowie nie chcę zakładać nowego tematu a mam pytanie związane ze śrubami pompy paliwowej. Śruba z lewej strony to śruba holenderka z łbem na klucz torx, poszukuję nr OEM tej śruby i niestety w wynikach wyszukiwania mam kompletne pompy.

N10624701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...