Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Odklejająca się osłona poduszki powietrza pasażera


cahe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Taki problem mam jak na zdjęciu widać:

2011_03_22_17_47_12.jpg

2011_03_22_17_47_22.jpg

Zaczęła mi się po ostatnim lecie odklejać osłona poduszki pasażera. Próbowałem ją lekko podkleić, ale nie trzyma i w sumie nie wiem czy to taki dobry pomysł. Czym to jest spowodowane? Zniekształcenie od ciepła? Jak widać na zdjęciu #2 tył tej osłony wygląda OK.

Poduszki sprawdzałem przy zakupie (komputer + sprawdzenie poduszki kierowcy) i raczej nic nie było kombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij schowek pasażera i zobacz czy poducha tam w ogóle siedzi :gwizdanie: Na pewno nie powinno to tak odstawać na moje oko coś było robione przy air bagu. Moje auto też było z tego rocznika i nie było najmniejszego problemu nawet w upały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalny objaw.Zapewne jak wsadzisz to po zimnej nocy odejdzie.Mialem to w 1Z.Raczej zawiele nie zrobisz chyba ze zmiana poduszki/kokpitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktoś opisac , krok po kroku co u jak wykręcić( poduszkę, bo schowek to wiem :wink4: ) żeby zdjać tą zaslepkę ?? Może ma ktos jakies foto które sruby odkręcić przy poduszce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwierasz schowek tak masz chyba 3 sruby a i wyciągasz go tylko uważaj bo masz kabelki do lampki.

Jak już wyciągniesz schowek to zobaczysz iloma śrubami jest poducha przykręcona :hi:

Widziałem iloma, ale czy wszystkie trzeba odkręcić? czy poduszkę sie wyjmuje z jakimś stelażem? i jak otworzyć ta zaslepkę poduszki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziesz musiał wymienić cała deske :gwizdanie: bo inaczej tego nie zrobisz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam klejenia... Tu chodzi o bezpieczeństwo. Klej może opóźnić wystrzelenie poduszki, albo spowodować inne problemy. W sumie nie wiem. Ale tak na logikę.

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie też jest taka szpara w tym samym miejscu co u ciebie ;( muszę poszperać i popytać czy mogło być coś nie tak z air bagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam klejenia... Tu chodzi o bezpieczeństwo. Klej może opóźnić wystrzelenie poduszki, albo spowodować inne problemy. W sumie nie wiem. Ale tak na logikę.

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie. :)

A plastikiem podczas wypadku dostajesz czy poduszka?? idzie strzal rozrywa zaslepke poduszki i ochrania,a nie wyskakuje plastik i kawalkiem kokpitu dostajesz po zebach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz to podkleić super glue i będzie ok :)

:facepalm::wallbash: Jak masz pisać takie głupoty to się lepiej nie wypowiadaj... :no:

Jestem ciekaw czy u siebie byś tak zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem i skleiłem super glue :cool1: bez problemu co prawda nie mam poduchy ale to i tak nie ma różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem i skleiłem super glue :cool1: bez problemu co prawda nie mam poduchy ale to i tak nie ma różnicy

:facepalm:

Chodziło mi o to kolego, że taki klej to już jest czynnik obcy, który MOŻE (zaznaczam że może, nie musi) opóźnić wystrzelenie poduchy. Nie mówię, żeby tak nie robił tylko napisałem swoje spostrzeżenia. Dodatkowo taki superglue to chyba żrący jest (albo inny tego rodzaju klej) i można sobie bardzo łatwo zepsuć deskę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podklejałem super glue u siebie w poprzedniej a4 i było wszystko ok, nawet miało ono dzwona i poduszka otworzyła się prawidłowo, więc jeśli ktoś nie próbował a ma jakieś ale to niech się wstrzyma od głosu .... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjżyj się dokładnie co kolega ma skleić to nie ma nic wspólnego z działaniem poduchy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo też rozumiem jak to skleić kropelką. Przecież to co się odkleja składa się z 2 materiałów. Pot tym czarny jest cienka gąbeczka. A taki klej wypali tą gąbkę.

W najlepszym wypadku sklei. Gąbka się wykruszy i nadaj będzie odklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie podkleiłem klejem "bondini" czy jakoś tak i wygląda jak nowe. Śladów klejenia też nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...