Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Brak zasilania prawych drzwi


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! od kilku dni cos mi sie dzialo z elektryka w drzwiach kierowcy, nie dalo sie otworzyc okna przy otwartych drzwiach i glosnik przestawal dzialac wiec rozebralem oslonke miedzy dzwiami a karaseria i jak sie okazalo kabelki poprzecierane.. wiec posklejalem je i teraz jest jeszcze gorzej nie dzialaja obydwie strony otwierania okien, ustawiania lusterek, centalny nie domyka dzwi od kierowcy, zaswiecila mi sie kontrolka esp i swiatlo kabiny sie swieci caly czas, posprawdzalem bezpieczniki i wszystkie sa ok. nie wiem co robic, prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij vaga,jesteś pewnien,że wszystko podpiąłeś ,jak było przedtem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na 100% tym bardziej ze każdy izolowałem z osobna, naprawdę dziwna sprawa, aga dopiero mogę podpiec w snob, czy jest jakieś awaryjne zamknięci szyby bo caly czas mam otawarta?? ps. przycisk w drzwiach pasazera tez nie reaguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na 100% tym bardziej ze każdy izolowałem z osobna, naprawdę dziwna sprawa, aga dopiero mogę podpiec w snob, czy jest jakieś awaryjne zamknięci szyby bo caly czas mam otawarta?? ps. przycisk w drzwiach pasazera tez nie reaguje

spróbuj przy zamknięciu przytrzymać,choć to nikła szansa-wydaje mi się,że będziesz musiał kupić nowy kabel,bo ten mogłeś przełamać w innych miejscach,jak je spinałeś-poszukaj tematu "domykanie szyb z kluczyka" w "Wrasztat,zrób to sam" powinien być opis,jak to zrobic na kostkach-niestety nie pamiętam jak i co,ale tam masz opisane :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzienks! jeszcze jedno pytanko czy jest jeszcze inna skrzynka bezpiecznikow niz ta w boczku ??

nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki (termiczne) od szyb są przypięte do modułu centralnej elektryki, jeden szyby przód, drugi szyby tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki (termiczne) od szyb są przypięte do modułu centralnej elektryki, jeden szyby przód, drugi szyby tył.

w zaleznosci kto jaki Modul ma :wink4: bo nie we wszystkich wersjach tak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzienks! jeszcze jedno pytanko czy jest jeszcze inna skrzynka bezpiecznikow niz ta w boczku ??

nie

dzienks doszedlem juz do tego, spinka w kostce nie stykla, naprawione prowizorycznie i wszystko wrocilo do normy :) orjentuje sie ktos ile kosztuje cale okablowanie do drzwi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam bardzo podobny problem.

Nie działa u mnie regulacja prawego lusterka, podnośnik szyb i światło otworzonych prawych drzwi. Rozkręciłem prawe drzwi by sprawdzić podłączenie kostek. Wszystko wyglądało w porządku. Być może to wina samej wtyczki? Od czego zacząć? Jak sprawdzić czy to wina wtyczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem poprzecierane i pourywane kable między drzwiami a słupkiem. Polutowałem i wszystko ok. Bardzo długo męczyłem się żeby założyć gumę przy drzwiach:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że chodzi o taką wiązkę ?

AUDI A4 B6 B7 WIĄZKA DRZWI 8E1971029AF (3871662221) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

i kostkę widoczną po lewej stronie, z osłoną między drzwiami a słupkiem ?

Myślisz że to wina kostki ?

wymienić na nową kostkę ? czy wymienić całą wiązkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem dokładnie. Ja miałem problem od strony kierowcy i Tobie też bym polecał sprawdzić od tej strony zanim kupisz wiązkę. Podłącz się pod komputer i sprawdź czy nie ma błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko jasne.

Po ściągnięciu gumowej osłony kabli zobaczyłem pourywane kable. Nie potrafię jednak odłączyć wtyczki od słupka

Czy jest jakiś specjalny sposób ?

Czy warto naprawiać (lutować) starą wiązkę czy po prostu kupić nową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drugiej stronie slupka w kabinie masz zatrzask kosrki.ciezko to pozniej spiac jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko jasne.

Po ściągnięciu gumowej osłony kabli zobaczyłem pourywane kable. Nie potrafię jednak odłączyć wtyczki od słupka

Czy jest jakiś specjalny sposób ?

Czy warto naprawiać (lutować) starą wiązkę czy po prostu kupić nową ?

Zależy w jakim stanie jest wiązka. Jeśli dużo kabli jest pourywanych i kabel kruszeje i łamie się przy lutowaniu to kup nową:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa w serwisie 487 zł. Na Allezło można kupić wiązki w cenach od 30 do 100 zł (w różnych stanach).

Może oddać to jakiemuś elektronikowi by powymieniał kable ?

---------- Post dopisany 13-02-2014 at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany 10-02-2014 at 16:35 ----------

zrobione :D po lutowaniu wszystko działa jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...