Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Nie działający tempomat


Dragan

Rekomendowane odpowiedzi

nie pokaże , co do warsztatu to podjedz i niech zrobią taką procedure vagolem

[1 - Engine], następnie [Measures Blocks] --> group 006.

1. jeśli pedały są nie wciśnięte to prawidłowy odczyt wyniesie : 000

2. jeśli hamulec jest wciśnięty to odczyt wyniesie: 110

3. jeśli wciskamy sprzęgło i hamulec to odczyt wyniesie: 111

trochę odkopię wątek,u mnie też sam z siebie przestał działać tempomat

Sprawdziłem VAGiem sekcję 16-Steering wheel -> Meas.Blocs-08 -> Group 004 i teoretycznie wszystko wygląda ok, reaguje na każde wciśnięcie manetki:

8812.jpg

Sprawdziłem też sekcję jak pisał domin:

bez wciśniętych pedałów sytuacja wygląda tak:

2lqs.jpg

z wciśniętym hamulcem:

4e0n.jpg

wciskanie sprzęgła nie zmienia tu żadnych danych... czyżby czujnik sprzęgła jak ktoś pisał w wątku padł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pokaże , co do warsztatu to podjedz i niech zrobią taką procedure vagolem

[1 - Engine], następnie [Measures Blocks] --> group 006.

1. jeśli pedały są nie wciśnięte to prawidłowy odczyt wyniesie : 000

2. jeśli hamulec jest wciśnięty to odczyt wyniesie: 110

3. jeśli wciskamy sprzęgło i hamulec to odczyt wyniesie: 111

trochę odkopię wątek,u mnie też sam z siebie przestał działać tempomat

Sprawdziłem VAGiem sekcję 16-Steering wheel -> Meas.Blocs-08 -> Group 004 i teoretycznie wszystko wygląda ok, reaguje na każde wciśnięcie manetki:

http://img809.imageshack.us/img809/9458/8812.jpg

Sprawdziłem też sekcję jak pisał domin:

bez wciśniętych pedałów sytuacja wygląda tak:

http://img197.imageshack.us/img197/8840/2lqs.jpg

z wciśniętym hamulcem:

http://img823.imageshack.us/img823/4697/4e0n.jpg

wciskanie sprzęgła nie zmienia tu żadnych danych... czyżby czujnik sprzęgła jak ktoś pisał w wątku padł ??

Sprawdź tak jak tu opisałem: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-modulu-kierownicy-tempomat-kierownice-multifunkcyjna-15393/index82.html#post3768858

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno czujnik sprzegła:wink:

też tak wnioskuje po zerojedynkach...

jaki to powinno mieć numerek wg etki? :)

---------- Post dopisany 12-10-2013 at 17:06 ---------- Poprzedni post napisany 07-10-2013 at 08:40 ----------

Dzisiaj wymieniłem sobie czujnik. Stary o numerach 8E0 927 189B z produkcją 19.01.2007 został zastąpiony wyprodukowanym na Malcie :wink: czujnikem o numerach 7H0 927 189 z dnia 27.06.2013.

Demontaż obudowy dolnej kokpitu poszedł bez najmniejszych problemów, 3 śrubki odkręcone, potem lekkie wysunięcie całości i odpięcie z obudowy wtyczki dodiagnostyki i już wszystko ładnie mamy na widoku. Wyjęcie starego czujnika bezproblemowe, przekręcenie w przeciwną stronę niż wskazówki zegara i odpięcie wcześniej wtyczki, założenie nowego w odwrotnej kolejności... :wink:

Teraz jazdy próbne i testy czy tempomat wrócił do łask czy nadal coś mu doskwiera... :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno czujnik sprzegła:wink:

też tak wnioskuje po zerojedynkach...

jaki to powinno mieć numerek wg etki? :)

---------- Post dopisany 12-10-2013 at 17:06 ---------- Poprzedni post napisany 07-10-2013 at 08:40 ----------

Dzisiaj wymieniłem sobie czujnik. Stary o numerach 8E0 927 189B z produkcją 19.01.2007 został zastąpiony wyprodukowanym na Malcie :wink: czujnikem o numerach 7H0 927 189 z dnia 27.06.2013.

Demontaż obudowy dolnej kokpitu poszedł bez najmniejszych problemów, 3 śrubki odkręcone, potem lekkie wysunięcie całości i odpięcie z obudowy wtyczki dodiagnostyki i już wszystko ładnie mamy na widoku. Wyjęcie starego czujnika bezproblemowe, przekręcenie w przeciwną stronę niż wskazówki zegara i odpięcie wcześniej wtyczki, założenie nowego w odwrotnej kolejności... :wink:

Teraz jazdy próbne i testy czy tempomat wrócił do łask czy nadal coś mu doskwiera... :eusathink:

No i jakie efekty wymiany czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestał poszarpywać przy zamianie biegów (z 1na 2 i czasem z 2 na 3), tempomat wrócił do życia :thumbup1:

Jednym słowem wydane 68zł i 10minut roboty zwraca się uśmiechem na twarzy :dance::drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oczywiście u mnie też nie działa tempomat. Gdy podłączam VCDS i tempomat off same zera, gdy ON pokazuje: 00001100

 xxxxx1xx = Clutch Pedal Switch operated 
xxxx1xxx = CCS enabled

Wymieniłem czujnik sprzęgła vagowsk'i, to samo. gdy odpiąłem wtyczkę od sprzęgła vag nadal pokazuje jak wyżej. Na wciśnięcie sprzęgła nie reaguje, hamulec, manetka w kierownicy, gaz reakcja jest. Sprawdziłem multimetrem bezpieczniki wszystkie ok. Jakieś sugestie co można jeszcze sprawdzić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...