Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ALL 1.8T Akcja Serwisowa AUDI CEWKI


Nosfer

Rekomendowane odpowiedzi

abstrac**jąc od numerów cewek, mój mechanik poinformował mnie iż ORI po roku 2009 (albo 2007, dokładnie nie pamiętam) nie mają wady, wszystko przedtem nawet wymienione prędzej czy później siądzie.

mi jedna padła, to wymieniłem na używkę za całe 18zł z allegro na ORI z seata leona 1.8t z roku 2012. wypadanie zapłonów ustapiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abstrac**jąc od numerów cewek, mój mechanik poinformował mnie iż ORI po roku 2009 (albo 2007, dokładnie nie pamiętam) nie mają wady, wszystko przedtem nawet wymienione prędzej czy później siądzie.

Poczytaj temat od początku i nie wprowadzaj ludzi w błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cewki HITACHI numer 06B 905 115E S3 jest jeszcze oznaczenie wybite 3114D. Auto z 2003r. przysługuje wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy  wiem ze me cabrio łapie sie na akcje serwisową na aucie  mam zamontowane  2 cewki o numerze 06b 905 115m  i są z z 29 tyg/04r  i  dwie z 06b 905 115L 

1.8t  październik 2004r

czy te cewki podlegaja wymianie ?  do aso mam 140km :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 była taka akcja też?

Zawartość dodana 46 minutes later

EDIT. Dzwoniłem i jednak u mnie nie ma akcji ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, zakupiłem w styczniu A4 b6 3.0 V6 ASN quattro 2004r - wczoraj zadzwoniłem do ASO we Wrocławiu i moja a4 kwalifikuje się na akcje serwisową (cewki) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Mateusz Wiśniewski napisał:

Witam czy ta akcja serwisowa z tymi cewkami jeszcze trwa? Mógłby mi ktoś sprawdzić czy moje cewki się kwalifikują do tej akcji? 

:hi:zadzwoń do najbliższego ASO audi na serwis podaj VIN i zobaczą Ci od ręki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ta akcja serwisowa z tymi cewkami jeszcze trwa? Mógłby mi ktoś sprawdzić czy moje cewki się kwalifikują do tej akcji? 


Tel do Aso i się dowiesz wszystkiego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akcja pewnie trwa nadal, przejrzyj temat i zobacz jakie cewki podlegają aukcji
a sprawdzisz swoje w 2 minuty, tylko ściągasz wtyczkę i masz numer z literką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem i dowiedziałem się, że niestety u mnie ta akcja była przeprowadzona w październiku 2011

#sadlife

A i tak mam już chyba jakieś nieoryginalne cewki, bo nie ma na nich ani numerów ani nazwy producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam taki problem:

odkąd zaczęły się zimniejsze poranki po odpaleniu w silniku zaczynają spadać obroty po czym czasem gaśnie. Jedynie po przegazowaniu jest troszkę lepiej. Czy na gazie czy benzynie to samo. Dodam, ze w ciepłe poranki nie ma najmniejszego problemu. W aucie na wiosne wymieniony reduktor, wtryski, filtr paliwa, remont głowicy, rozrząd itd... ale meches mówił, żebym sobie za jakiś czas jedną cewkę wymienił bo moge mieć problem z odpalaniem w zimne poranki. Problem z tym, że nie wiem która to cewka a do tego mechanika mam ponad 50km... Jestem nawet skłonny wymienić wszystkie + świece, ale mam też dostęp do vaga i pytanie:

Czy na vagu da sie sprawdzić która cewka jest niesprawna. Wiem, że wielu poleca cewki BERU, ale koszt jednej to ok.120zł (x 4 = 500zł, więc różnica jest spora przy zakupie jednej a kompletu).

 

Czy macie kogoś kto w dobrej cenie sprzedaje takie cewki, ewentualnie świece (jakiej firmy?).

 

Drugie pytanie:

wiem, że dla 1.8t była i podobno jeszcze jest akcja serwisowa na wymianę cewek, z tego co patrzyłem ja mam 2 ori i 2 innej firmy. Wiem, że muszą też sprawdzić czy moje cewki łapią sie do tych "wadliwych" i je wymienią. Czy jeśli pojade do ASO do odrazu odrzucą moją wymianę ze wzgledu na dwie nie oryginalne cewki?

 

Z góry dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, rafalinsky1906 napisał:

Czy na vagu da sie sprawdzić która cewka jest niesprawna. Wiem, że wielu poleca cewki BERU, ale koszt jednej to ok.120zł (x 4 = 500zł, więc różnica jest spora przy zakupie jednej a kompletu).

Jak cewka jest już na wykończeniu to na vagu powinien pojawić się błąd, wypadanie zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rafalinsky1906 napisał:

wiem, że dla 1.8t była i podobno jeszcze jest akcja serwisowa na wymianę cewek, z tego co patrzyłem ja mam 2 ori i 2 innej firmy. Wiem, że muszą też sprawdzić czy moje cewki łapią sie do tych "wadliwych" i je wymienią. Czy jeśli pojade do ASO do odrazu odrzucą moją wymianę ze wzgledu na dwie nie oryginalne cewki?

Nie lepiej zadzwonić do ASO i o wszystko zapytać? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny błąd jaki mam to check engine od katalizatora, innych błędów nigdy nie miałem i nabieżąco sprawdzam, nie mam.

 

Dzwoniłem do ASO i jakaś babka odebrała, i nie potrafiła mi odpowiedzieć. Musiałbym przyjechać 40km... zwyczajnie mi sie nie chce jak mam odrazu wracać z niczym, być może ktoś z awas korzystał z ASO i miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może trzeba zacząć od tego błędu ? Skoro jest check od katalizatora to albo przytkany albo dziurawy, pasuje to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...