Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czujnik G65 Tryb ECON


piowoz22

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Z gory przepraszam za brak polskich znakow (pisze z komputera w pracy)

Czy ktos orientuje sie kiedy powinien wlaczac sie maly wentylator na chlodnicy (ten od klimatyzacji)?

Duzy zalacza sie bez problemu, natomiast ten mniejszy wogole. Jak wciskam tryb AUTO nic sie nie dzieje. Nie wyczuwam nawet roznicy w obrotach,

czyli tak jakby sprezarka sie nie zalaczala. Chyba bede musial podjechac do mechanika zdiagnozowac. Zadne bledy mi nie wyskakuja w VAGU. Czasem mam

sporadyczny blad lewej klapy, ale znika po skasowaniu. Nie sadze zeby to bylo przyczyna.

Podejrzewam, ze moze nie dochodzic prad do wiatraka lub sprzegielko. Zalozmy, ze prad nie dochodzi do wiatraka- czy to mozliwe wtedy, ze sprezarka sie nie zalacza?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze Ci przypilnuj tych wentylatorow bo ja dwie sprezarki tak zalatwilem, okazalo sie ze czujnik cisnienia jest walniety i nie zalacza sie wentylator. Sprawdz czy w kostce tej co sie wpina w sprezarke masz prad. Ja dzis swoja postawilem na serwis klimy bo mi tez sprezarka i wentylatory nie chodza. Z tym ze u mnie prad w kostkach jest, bledow tez brak. Obstawiam ten caly elektromagnes, ale zobaczymy co klimatyzaciarze powiedza :D dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator elektryczny musi chodzić na 1 biegu po załączeniu kompresora. chyba że na dworze ok 10 stopni to wtedy może chodzić tylko główny na wisko lub elektryczny, ale żadko się zdarza by drugi nie chodził. jeżeli chodzi o zmianę obrotów to ja u siebie nie czuje żadnej zmiany czy włączam czy wyłączam kompresor przyciskiem ECON, a klima chłodzi rewelacyjnie 2 st na wylocie z kratek przy temp 24 st na dworze.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest opcja, ze sprezarka jest ok. Mam choc cien nadziei :)

Sprawdze dzis wieczorem.[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2011, 15:57_________________________________________________Hej,

dzisiaj walczyłem i okazało się, że w Vagu na 'TEST OUTPUT' wentylator elektryczny się załącza czyli jest sprawny.

Dodatkowo sprawdziłem logi i wszystko jest w normie. Jedyne co mnie dziwi to to, że ostatnio byłem nabić klimę a pokazuje ciśnienie tylko 5 barów. Układ był sprawdzony na szczelność i jest ok, czyli nie napełnili do pełna... Teoretycznie ciśnienie jest w normie. Poniżej 2.5 bara to jest za niskie, ale podjadę jutro na nabicie.

Dodatkowo wyskoczył mi błąd:

00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)

30-00 - Open or Short to B+

Wyjąłem schowek, zdemontowałem silniczek oraz silniczek od klap nawiewu na nogi i zamieniłem potencjometry. Błąd niestety nadal jest, czyli domniemam, że potencjometry ok. Silniczek na nastawach chodzi w pełnym zakresie, a jednak cały czas ten błąd...

Niie wiem czy jest sens zamieniać silniczki.

Co mi się rzuciło w oczy to to, że po zakończeniu "TEST OUTPUT" panel klimatyzacji miga- nie wiem czy to normalny objaw.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita,

odnośnie tego czujnika miałem ten sam problem, kupiłem nowy czujnik było to samo, jak się później okazało winny był bezpiecznik od tego czujnika o ile dobrze pamiętam to numer 11, dlatego przed kupnem czujnika polecam sprawdzić bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam podobny problem z moja a4. Swieci sie przycisk econ i klima nie dziala. Vag wyswietlil 2 bledy screen ponizej. Klima nabita czynnikiem wczoraj, dalej bez skutku nie dziala. prad do czujnika dochodzi-sprawdzalem, kiedy odpialem czujnik vag pokazal te same bledy, na dole filmik i screen z vaga. prosze o pomoc, jest to wina czujnika czy moze panela nie chce wyrzucac ciemno w czujnik ponad 200zl... pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc068ac3365dbe77.html

http://youtu.be/T-7VNDFmKCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam podobny problem z moja a4. Swieci sie przycisk econ i klima nie dziala. Vag wyswietlil 2 bledy screen ponizej. Klima nabita czynnikiem wczoraj, dalej bez skutku nie dziala. prad do czujnika dochodzi-sprawdzalem, kiedy odpialem czujnik vag pokazal te same bledy, na dole filmik i screen z vaga. prosze o pomoc, jest to wina czujnika czy moze panela nie chce wyrzucac ciemno w czujnik ponad 200zl... pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc068ac3365dbe77.html

http://youtu.be/T-7VNDFmKCI

czytaj co jest napisane a nie co chwila wklejasz te same pytania w kazdym watku !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem identyczny problem, pierw błąd: 00819 - High Pressure Sensor (G65)
postanowiłem wymienić czujnik, wymieniłem. Kasuje błędy klima nadal nie działa, podpinam pod lapka, nadal ten sam błąd plus: 30-00 - Open or Short to B+.

Poszukałem i wziąłem się za czyszczenie bezpieczników od klimy, wyczyściłem wszystko, powyjmowałem powkładałem znów, skasowałem błędy i działa. 
Mam nadzieję że komuś tym wpisem pomogłem. 
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazł ktoś rozwiązanie zwarcia w czujniku bo też z tym walczę, mi przepala bezpiecznik nr 6 

Edytowane przez dziobi42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...