Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap skrzyni Multitronic na manualną w A4 B6


erniorzegow

Rekomendowane odpowiedzi

Robił ktoś takiego swapa przy 1.8T BEX? Co z ECU ? Daje rade zostawić starego kompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Odstawiłem samochód i odebralen. Wsadzoną mam skrzynię od 1.8T bez przeróbek. Czy podejdzie od 3.0 musisz zapytać. Jeśli chodzi o Q to też myslę do dogadania bo zajmuję się wieloma rzeczami a samochodów na podwórku jak widziałem coraz więcej. Telefon bezpośrednia do Roberta 502180937

Tak jak i Ty prędzej szukałem opini na temat przekładki, dotarłem do osób z Warszawy które też są po zmianie skrzyni u Roberta. A jeszcze Bart-s też go poleca bo robi to w miarę sumiennie. Wiadomo nikt za nikogo ręki nie da sobie uciąć, ale ja jestem zadowolony i od roku autko chodzi bezawaryjnie.

Kolego jakie koszty? Bo prawdopodobnie zrobię to samo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Odstawiłem samochód i odebralen. Wsadzoną mam skrzynię od 1.8T bez przeróbek. Czy podejdzie od 3.0 musisz zapytać. Jeśli chodzi o Q to też myslę do dogadania bo zajmuję się wieloma rzeczami a samochodów na podwórku jak widziałem coraz więcej. Telefon bezpośrednia do Roberta 502180937

Tak jak i Ty prędzej szukałem opini na temat przekładki, dotarłem do osób z Warszawy które też są po zmianie skrzyni u Roberta. A jeszcze Bart-s też go poleca bo robi to w miarę sumiennie. Wiadomo nikt za nikogo ręki nie da sobie uciąć, ale ja jestem zadowolony i od roku autko chodzi bezawaryjnie.

Kolego jakie koszty? Bo prawdopodobnie zrobię to samo :decayed:

dawaj na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Pan Robert zna się na robocie. 3 lata temu robiłem u mniego przekładkę i jestem bardzo bardzo zadowolony, awari brak za wyjatkiem lewego przegubu. Przekładka robiona na częściach zaoferowanych od pana Roberta. Skrzynia, dwumas, oraz elektryka nie zgłaszają problemów. Gdybym miał taką wiedzę przy zakupie auta zrobiłbym przekładkę od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanko . Jak mam A4 B7 ze Stanów ze skryznią Tiptronic 6 biegow z QUATTRO i chce przejść na manula co potrzebuje mogę prosić listę części ewntualnie link do tematu ??

bardzo proszę o w szelkie info lub porady na pw lub tu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na manuala z Q chcę przejść bo teraz siedzi tam tiptornic z Q ( przypomnę auto ze stanów . Żadnej róznicy nie ma??? )

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Skrzynia Quattro manual + wybierak biegów

- wezyk wysprzeglika

- sprzeglo z dwumasem

- Bak zostaje bo masz już Q

- Półosie x4 (stare raczej nie będą pasować)

- Mocowania dyfra (chyba że stary podpasuje)

- Dyferencjał zgodny z przełożeniami skrzyni

- Wał (tu nie wiadomo - musisz zobaczyć jakie jest mocowanie starego wału)

- pedały

- łapa skrzyni biegów

- poduszka skrzyni biegów

- czujnik sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Skrzynia Quattro manual + wybierak biegów

- wezyk wysprzeglika

- sprzeglo z dwumasem

- Bak zostaje bo masz już Q

- Półosie x4 (stare raczej nie będą pasować)

- Mocowania dyfra (chyba że stary podpasuje)

- Dyferencjał zgodny z przełożeniami skrzyni

- Wał (tu nie wiadomo - musisz zobaczyć jakie jest mocowanie starego wału)

- pedały

- łapa skrzyni biegów

- poduszka skrzyni biegów

- czujnik sprzęgła

skrzynia musi być z 2.0 tfsi czy moze byc z innego benzyniaka /??

Bo rozumiem ze diesela odpada.

Ktoś z forum ma lub wie gdize dostane graty do SWAPA ( chętnie kupię cały komplet )???

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie musi być od konkretnego modelu, ale najlepiej jakby była.

Najważniejsze żeby dyfer i skrzynia była z jednego modelu najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przymierzam sie do kupna b6. Ogladalem wczoraj pewien egzemplarz a4 b6 131km avant u znajomego "handlarza" który sprowadza samochody z niemiec. Auto jak dla mnie lux. Odbylem jazde probna. Wszystko fajnie ladnie. Z wlascicielem spotkalem sie dopiero pozniej. I tu mi zacza opowiadac ze sprowadzil ten samochod z niemiec z uszkodzonym automatem, tu w polsce przelozyl skrzynie i teraz sprzedaje. powiedzial niby ze nie boi sie sprzedac go znajomemu bo jest pewny samocjodu ale... Co myslicie? Warto sie pchac w takie cos czy dac Sb spokoj szukac czegos bez przerobek?

Pomozcie moze jeszcze o co podpytac go o tej wymianie? Ja sie nie bardzo znam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze z przełożoną skrzynią jak ze wstawiną ćwiartką :) jeśli wszystko jest dobrze zrobione niczym bym się nie przejmował ...

Edytowane przez kuba84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam do wymiany koło dwumasowe w Audi a4 b6 2.5 tdi 163km Multitronic.Mam takie pytanie, czy do wymiany mam kupić tylko dwumase czy coś jeszcze??Jakieś łożysko oporowe tam występuje?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dwumasa


tylko dwumasa - jak masz wiele najechane zastanawialbym sie nad manualem.

lepsze z przełożoną skrzynią jak ze wstawiną ćwiartką :) jeśli wszystko jest dobrze zrobione niczym bym się nie przejmował ...

tu masz racje - pare aut przerabialem i jezdza bez problemu

Edytowane przez maryoushek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś manual zawita w moim aucie, jest taka opcja :). Jak narazie skrzynia chodzi idealnie,poprzedni właściciel wpakował w nią 2,5 tysiąca zł jakieś pół roku temu,więc o zmianie na manuala nie myśle obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje auto już po SWAPIE :) i powiem wam że nareszcie czuć ze to auto chce jechać i jest te 163 km bo na multitronicu to była masakra w porównaniu z manualem :)

Generalnie mając w tej chwili porównanie Multi > Manual wyglada tak:

Spalanie: minus 1L/100km, szarpanie: brak, przyśpieszenie na: +, zabawa bezcenna ;)

Jakby był ktoś chętny to mam kompletną skrzynie z półosiami, komputerem itp.. multi do tego modelu oddam za grosze bo chce się pozbyć a na pewno nie wszystkie części są do wyrzucenia.

Dodatkowo koło dwumasowe do multi w stanie perfekcyjnym bo okazało się że było wymieniane tuż przed sprzedażą ;) także oddam za dobre pieniądze

Polecam taką operacje wszystkim którzy maja problemy z multi szkoda czasu, nerwów i zachodu ;) Ja ze swojej strony już nigdy auta z tą skrzynią nie kupie :P choćby była w stanie perfekcyjnym i nie wiadomo jak mi to ktoś zachwalał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zmiany kodowania ECU trzeba się najpierw logować?

Ma ktoś może opis podłączenia czujnika sprzęgła do ECU bo Barta link nie działa?

Edytowane przez Rek1n82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś strona z przełożeniami głównymi skrzyń? Chcę zmienić tipa na manual bez wymiany dyfra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przekładce tyle ze w a6 c5 i zostało mi ogarnąć ECU. Mechanicznie robiłem wszystko sam. W razie potrzeby mogę coś podpowiedzieć. Ale ma pytanko: sterownik 3B0907551Q będzie plug&play w miejsce 3B0907551AA.

Edytowane przez Rek1n82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...