Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap skrzyni Multitronic na manualną w A4 B6


erniorzegow

Rekomendowane odpowiedzi

elo. Jaką skrzynie manual szukać pod 2.4 bdv? popytłem trochę i 6-biegowa tylko z b7...jak to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem poruszyć dość ważny temat bo wszystko co znalazłem na forum to jakieś spekulacje .

Otóż jestem świeżo po przekładce automatu (multitrona) na manual i chciałem powiedzieć że się da i wcale tonie jest takie trudne I nie opłacalne jak niektórzy piszą , zresztą to rzecz gustu ja przed stawie jak to wyglądało u mnie Audi A4 B6 1,9tdi 131ps

2800zł całkowity koszt przeróbki

Części potrzebne do przeróbki

skrzynia 6

sprzęgło z dwumasem

kryza między silnikiem i skrzynią

alu osłona pod dwumas

wybieraki do biegów

półośki

pedały (bez pedału gazu pasuje na 100% automatu)

Jak już to mamy to tylko kumaty mechanik mój skasował 500zł

I nie dajcie się nabrać że to taka wielka rewolucja wszystko polega na wyjęciu jednego i włożeniu drugiego tylko kabelek od wtyczki światła wstecznego trzeba przerobić a tak wszystko pasuje

Mechanika Samochodowa S.C Królwej Kingi 4

Ryszard Polewczak 41-806 Zabrze

Dane serwisu:

Telefon: 32 277 30 73, 501 931 896

E-mail: [email protected]

Otwarte w tyg.: 08.00-20.00

Otwarte w sob.: 09.00-14.00

Zakres usług:

Mechanika Elektryka Elektronika Tłumiki Klimatyzacja Samochody dostawcze Parking Biuro, poczekalnia Hala napraw Q-Service Układy zasilania Naprawy silników Naprawy skrzyni biegów Hamulce Wymiana szyb Motointegrator

JA GO POLECAM TO ON MI ZROBIŁ TA PRZERUBKA :hi:

Cześć,

a możesz powiedzieć jak przerobić kabelek od światła wstecznego?

bo też miałem zrobioną przekładkę, ale chyba nie przerobiono mi kabla od świateł wstecznego.

mam brak teraz świateł wstecznego i parktronic też mi nie działa.

a czy przekładka też może mieć coś wspólnego z nie działaniem tempomatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Koledzy kogo polecacie do przekładki z Lubuskiego?

W czym trzeba pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cześć,

a możesz powiedzieć jak przerobić kabelek od światła wstecznego?

bo też miałem zrobioną przekładkę, ale chyba nie przerobiono mi kabla od świateł wstecznego.

mam brak teraz świateł wstecznego i parktronic też mi nie działa.



a czy przekładka też może mieć coś wspólnego z nie działaniem tempomatu?

Od wstecznych trzeba przerobić wtyczkę, co to parktronikia to pewnie powiązany on jest właśnie z czujnikiem tych że świateł.

Tempomat jak i całe auto trzeba przeprogramować na manuala, z tego co wiem to jest tam inny czujnik położenia sprzęgła i hamulca jak w automacie i też trzeba go zmienić. Ale na 100% pewny nie jestem wiec się nie wymądrzam. Najlepiej zadzwoń do serwisu Polewczaka on ci wszystko wyjaśni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, tyle ze w a6 c5, czujnik hamulca byl taki sam. Jedynie dolozony zostal czujnik polozenia sprzegla i wpiety do ECU.


jakby ktos szukal kupca na uszkodzonego multitronica a za dalego mial do Barta to mam namiar na warsztat z zachodniej granicy co tez takie skrzynie naprawia i skupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podpinam się do tematu. Jestem po przekładce z multitronica (FSF) na manuala (5biegów) w silniku 2.0 ALT. Robiłem wszystko sam więc mechanicznie mogę coś podpowiedzieć ale utknąłem na elektryce. Mam pytanie 1.czy konieczna jest wymiana czujnika hamulca? , 2. czy konieczny jest montaż czujnika sprzęgła bo tak naprawdę nie wiem za co on odpowiada? 3. mam też sterownik silnika od manuala i mogę go przełożyć więc czy trzeba jeszcze coś przeprogramować , żeby zaczął odpalać bo nie reaguje na przekręcenie stacyjki. 4. zna ktoś kolory kabli jakie trzeba połączyć ze starej wiązki , która szła do sterownika skrzyni aby działał wsteczny i chyba prędkościomierz. To na razie tyle. Liczę na Wasza pomoc. pozdrawiam

Edytowane przez Devito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w marcu zauroczony sliczna b6 w slinie postanowiłem aby drugiego dnia stała w moim garażu. Oczywiście wcześniej byla sprawdzana (wydawalo mi sie ze dokladnie) po paru miesiącach zaczęło mnie nie pokoic ze podczas podjazdu pod górkę na 4 biegu zaczyna drzec karoseria wraz z drazkiem biegów. Czuć również tak jakby luz miedzy kołami a silnikiem gdyz po nacisnieciu gazu slychac stukniecie a potem dopiero wcisniecie w fotel. Przy trzymaniu na sprzegle słychać lekkie wycie na z okolic skrzyni biegów. Myslicie ze to dwumasa do wymiany wraz polosiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Czy możecie pomóc i podpowiedzieć kto zajmuje się przekladaniem multi na manual? Od miesiąca borykam się z naprawami. Zrobiłem jeden raz, pojezdzilem i sterownik padł, drugi raz to samo, za trzecim pojezdzilem trochę dłużej (udało się zrobić 950km). Mam już dosyć. Proszę o ewentualne namiary. Z góry dziękuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdeczne. Szukam kogoś kto odpowie na pytanie czy się da zrobić taką przekładkę:

Silnik 2.5 tdi NAJLEPSZY NA ŚWIECIE ;)

UWAGA-skrzynia na przeszczep 5 BIEGÓW

lewarek

belka

Dwumas oczywiście od tego silnika.

Zastanawiam się czy rozrusznik od tego silnika podejdzie pod tą piątkę skrzynię to pytanie mnie najbardziej nurtuje? i czy napotkam jeszcze problemy nie do rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


UWAGA-skrzynia na przeszczep 5 BIEGÓW

lewarek

do 2.5 tdi nie założysz skrzyni 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA-skrzynia na przeszczep 5 BIEGÓW

lewarek

do 2.5 tdi nie założysz skrzyni 5

Dzięki za odpowiedź. Co mi stanie na przeszkodzie jeśli mogę wiedzieć?

Sam sobie odpowiem :) skrzynia piątka nie wejdzie na dwumas od 2.5

Edytowane przez polipropylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Mam problem otóż nie pokazuje mi prędkości po swapie

Kodowanie silnika miałem 02017 zmieniłem na 02012 już silnik nie pokazuje błędów że nie widzi skrzyni.

Kodowanie ABS miałem 04459 zmieniłem na 04455 po wcześniejszym zalogowaniu już ABS nie pokazuje błędów

Adaptacja licznika na kanale 60 od liczby 01031 odjąłem 2 (AUTOMATIC TRANSMISION) i licznik nie pokazuje błędów.

Co mam jeszcze uczynić może zrobiłem coś źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który rok auta,starsze modele czytają ze skrzyni a młodsze z ABS,pewnie coś jest nie podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2002r a skrzynia hcf od b7, w której jest wtyczka tylko od wstecznego . Doczytałem to samo że chodzi o odczyt w tym przypadku ma być z abs tylko teraz jak to rozwiązać. Opcję kupna drugiego licznika od 2003r chcę zostawić na ostateczność. Oczywiście dziękuję za zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy A6 c5 może być dawcą dla a4 b6??? skrzynia i pierdoły przy silniku to na pewno, a co z cięgnami, lewarkiem, pedałami ???????? według etki różni się końcówką numeru, robił już ktoś b6 z C5???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy A6 c5 może być dawcą dla a4 b6???

Skrzynia nie będzie pasować, elementy mocujące skrzynię też nie, pedały itp itd ... lepiej szukaj z A4 B6/B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...