Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap skrzyni Multitronic na manualną w A4 B6


erniorzegow

Rekomendowane odpowiedzi

noi mam nadzieje ze problem rozwiazany :) silniczek bpw idacy ze skrzynia hcf,jem badz kazda inna 140-170 do 2.0tdi koni aby podeszlo potrzebna jest flansza,dystans,blacha o numerze : 01X 103 551 :):):) moja jutro przyjdzie UPSem:)

Podrzuc dokladniejsze zdjecia tej blachy, jak juz ja dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,dzieki, w sumie mam 2tygodnie nieprzespane :) najbardziej pomogl nieswiadomie koles ktory wystawil aukcje z silnikiem :D oby jutro przyszlo,to w piatek elektryk( zobaczymy jak on to podlaczyl,postaram sie sprawdzic i opisac, i wkoncu auto ruszy :) 4rte audi czwarta przygoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze ze sie udalo ale chcieli bysmy konkretow tutaj :) wiec najlepiej piszmy co robimy aby ludziom pomoc a jak nie robimy sami to wklejaj nazwe warsztatu badz telefon,to ulatwi ludziom dana wymiane. mnie graty wyniosly 3000zl( plus 170zl za wysprzeglik bo wkladam nowy) dystans przyszedl i wszystko pasuje.jak sie uda mi wcisnac w kolejke do elektryka to jutro bedzie smigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj koszt to 2500 zł całkowity jak na razie + części eksploatacyjne które od razu wymieniam, skrzynia prawie sprzedana 2700zł wiec jak mnie wyjdzie wszystko 1000 zł dopłaty będzie fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj 3100zl minus sprzedaz gratow,popsutej skrzyni :P i calej reszty,wczoraj zlozylem autko,tylko czytalem na tym poscie ze wystarczy zmienic poduszke od skrzyni,nie trzeba podpory,niestety z tego co widze podpora jest inna! rozni sie ok 2 centymetrow odlegloscia mocowania poduszki,cala reszta pasuje,oczywiscie z tego co czytm kazdy sklada na uzywanym dwumasie i sprzegle :) ciekawe ile to pochodzi:P mam pytanko,ktos z Was wie doklanie jak cofnac docisk bez specjalnego urzadzonka? chodzi o te sprezynki w samoregulujacym sie docisku. podobno jak kupujmy komplet tarcza i docisk z tego samego zestawu nie ma koniecznosci,ja staralem sie to zrobic niestety bezskutecznie.na nowym dwumasie sprzegle i docisku sprezynki sa ladnie cofniete do tylu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja mam bdb dwumas i nowe sprzeglo docisk i lozysko, co do podpory w tdi moze masz inne ja usiebi mam w 1.8t mam to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie przerabiałeś czyżby na koloni dworskiej koło Piszczaca :hi:

Dokładnie u nich . Szybko i solidnie . Telefon do warsztatu : 514100298 . Przed naprawą Multi w 2009 roku nikt nie chciał się tego podjąć a nawet co niektórzy mówili że to nie wykonalne ze względu na magistrale CAN . Cieszę się że się mylili . Co do tego co wiem co było zrobione :

- wymiana na manualną 6-stke

- wymiana półosi

- wymiana dwumasy ze sprzęgłem

- rozrusznik ,

- podpora pod skrzynią .

- wybierak do biegów

- nowa pedaliera

- przeprogramowany licznik

- przeprogramowany sterownik ABS

- przeprogramowany komputer

Co straciłem : tempomat . Nie działa ale to akurat mnie nie boli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tempomat niedziała to czujnik sprzęgła jest niepodpiety/zle wpiety, u mnie skrzynia skręcona juz z silnikiem bez żadnych przeszkód, dystansu nie trzeba było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam gdzieś taką przekładkę między skrzynię a silnik do 2.0TDI mam też tarczę i docisk jak co :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...