Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż tapicerki klapy bagaznika


fisher

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.10.2017 o 15:37, arkadiusz.nas napisał:

EZlDISP.jpg
 

Też nie mogłem ściągnąć tej tapicerki. Nawet się na niej wieszałem... Dopiero przypadkiem kumpel ścisnął ten fragment, który jest w czerwonym prostokącie, klapa puściła od razu. Już o tym pisał jeden kolega "Rozłączenie dolnej tapicerki od górnej poprzez zwyczajny nacisk kciukiem na górną tapicerkę w stronę klapy. Kciuk należy przyłożyć tuż przy łączeniu górnej części z dolną."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze będzie polew po tym pytaniu ale zaczynam się zastanawiać która według Was to klapa górna a która dolna bo wypowiedzi nie są spójne[emoji23]


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Nie pisze o klapie, tylko o tapicerce. Górna tapicerka to obramówka szyby, ta która jest przykręcona na torxy. Po prostu trzeba chamsko rwać i mieć nadzieję że nie pęknie mocowanie zatrzasków, lub jak masz odgiętą tapicerkę od dołu klapy, to włożyć śrubokręt pomiędzy zastrzask górny a klapę i podważać( to ten szary prostokąt na zdjęciu drugim obok śruby torx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zrobi wideo poradnik do tego dostaje ode mnie 4 pak, bo walczyłem z tym dzisiaj 3 godziny i bliski byłem połamania zatrzasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczekaj do soboty. Pomogę ale z powodu dziecka i pracy mam ograniczony czas na zabawę przy samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu daj numer rachunku robie przelew niech ci na zdrowie pojdzie.

Szybkie pytanie ( dlaczego w ogole chce demntowac tapicerke w klapie ) gdy uzywam plynu z tylnego spryskiwacza leje mi sie od wewnatrz klapy plyn

Dodam że dysza jest nowa i drożna. Gdzie po zdjęciu tapicerki szukac od razu problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pękł wężyk na łączeniu klapa - nadwozie i lało mi się do schowka w bagażniku po prawej stronie. Wystarczyło zdemontować osłony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie leje ewidentnie do klapy tam gdzie jest zamek itp. 

wiedziałbym na czym stoje tylko właśnie ta tapicerka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego to nie jest wina wezyka. Jest nieszczelnosc gdzies w srodku calego tego silnika ktory porusza ramie wycieraczki.

Uzylem wiecej sily zeby zdjac ta tapicerke niby wszystko zeszlo a nie moglem za zadne skarby zdjac tej tapicerki calkowicie, calosc opierala sie na tych dwoch stronach ktore sa na zdjeciach

te zatrzaski które były po rogach dałem rady odczepić , a tego za żadne skarby

Chyba odpuszczam i oddam to komus kto to ogarnie , za duzo nerwow mnie to kosztuje

Druga sprawa to czy jest możliwosć uszczelnienia tego silnika ? Z którego miejsca może lecieć tam płyn ?

20171102_190447 (Kopiowanie).jpg

20171102_190504 (Kopiowanie).jpg

20171102_190513 (Kopiowanie).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że bez problemu ściągniesz tę tapicerkę. Z silniczkiem nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za żadne skarby nie mogłem jej ruszyć wszystkie te widoczne metalowe zaczepy puściły , oczywiście 4 śruby odkręciłem, te dwa po bokach zatrzaski też puściły , a tam ani nie widziałem żadnego zaczepu , ani zapinki , nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mi udało się to zrobić pod blokiem w deszcz przy świetle latarki.

Odkręcamy śrubki pod trójkątem i w tapicerce.

Luzujemy spinki, trzeba użyć trochę siły. 

Następnie naciskamy element jak na filmiku. Pod kliknięciu powinno trzymać się tylko na spinkach. Mi spadło bo lewa strona była już opuszczona.

Powodzenia :)

Edytowane przez windus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest jakiś mechanizm że ściskając to w ten sposób , to odskakuje tak lekko ?

Chłopie ja to tak naginalem że myślałem że to połamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ty sciskasz ten element który jest przykręcony w klapie śruba ?

Z jednej i drugiej strony ?

Wyżej są zdjęcia tego elementu w czerwonym kwadracie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odskoczyło ponieważ:

- wszystkie spinki były poluzowane,

- lewa strona była odpięta.

Dlatego po naciśnięciu poszło tak łatwo. Trochę trzeba siły w to włożyć. Jak już masz odkręcone 4 śrubki i poluzowane 4 pierwsze spinki klapy spróbuj mocno naciśnąć element, który ja ściskam. Najlepiej jak najbliżej szyby i łączenia z sąsiednim elementem. Jak kliknie choć trochę to już będzie trzymało "tylko" na spinkach. Ale te spinki też mocno trzymają. Jak już pisałem zajęło mi trochę czasu nim udało mi się zdemontować tapicerkę. Wcześnie się wieszałem na niej a ważę 80 kg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek ze nie tak łatwo jednak złamać skoro się zawiesić można [emoji1]Dzięki wielkie za opis i film.[emoji106]

W wolnej chwili się zabiorę i dam znać jak poszło.

Nachodzi mnie pytanie a jak z montażem skoro przy demontażu tyle zachodu, też są jakieś myki czarodziejskie???[emoji848]

 

 

Tapnięte z iPhone

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż jest prostszy. Stukniesz, pukniesz i po robocie [emoji4]

Uffff, chociaż to cieszy[emoji846]


Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się to zdjąć !

Tak jak mówiłeś trzeba ścisnąć ( po uprzednim odkręceniu i wypięciu zatrzasków ) te boczki .

Jesteś wielki.

Uszczelniłem tą dyszę przy silniczku wycieraczki i nic już nie cieknie , wszystko gra i buczy

Dodam że do demontażu tapicerki i montażu potrzebne są najlepiej dwie osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...