Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż tapicerki klapy bagaznika


fisher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Odświeżę trochę temat.

Zacznijmy od początku. Demontowałem tapicerkę,w sumie to próbowałem bo całkiem mi się nie udało ale w 2 osoby jakoś daliśmy radę wymienić siłownik zamka. Ja odciągałem, a kolega odkręcał i wsadzał nowy siłownik. Złożyliśmy to do kupy chociaż i tak nie wygląda to tak jak na początku bo z boku trochę odstaje. Dokręciłem 4 ostatnie śrubki i pomyślałem że je odkręcę i poprawię to trochę. Odkręciłem 3 a 4 kręci się i odkręcić się nie chce...... Dodam zdjęcia o którą śrubkę mi chodzi. Na razie może zostać to tak jak jest ale będzie problem jak siłownik znowu padnie albo silniczek wycieraczki. Może za mocno dokręciłem i coś się z gwintem stało. Jak to dziadostwo odkręcić następnym razem?

https://imgur.com/a/LnUNS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zdjąć ten element?  gdzie są spinki? śruby? bo szukam i szukam i są poradniki tylko jak zdjąć środkowe słupki, a o tym nigdzie nie ma

jest to poszycie tylnego słupka, który znajduje się w bagażniku a4b7 avant. image.pngEdit: jeden wcisk sprężysty znajduje się blisko miejsca tego gdzie wchodzi roleta, a drugi mniej wiecej na środku tego trójkąta, należy energicznie pociągnąc i wyskoczy. 
Oraz w miejscu mocowania siatki do sufitu , pod tą zapadką znajduje sie śruba na torx 40 + na samym końcu od strony pasażera który siedzi z tyłu jest taki jezyczek, ale tam też należy energicznie pociągnąć i wyskoczy. 

Edytowane przez michall51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu potrzebuje pomocy bo sam nie znalazłem w tych miejscach gdzie wkręca się torxa w klapie musi być jakieś gniazdo montażowe żeby tego torxa wkręcić u mnie ktoś chyba to połamał i nie ma nic tylko dziura nie ma jak zamontować tapicera wisi , gdzie to znaleźć romix przejrzałem nic allegro też pomocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adzard_99 napisał:

Podłącze się do tematu potrzebuje pomocy bo sam nie znalazłem w tych miejscach gdzie wkręca się torxa w klapie musi być jakieś gniazdo montażowe żeby tego torxa wkręcić u mnie ktoś chyba to połamał i nie ma nic tylko dziura nie ma jak zamontować tapicera wisi , gdzie to znaleźć romix przejrzałem nic allegro też pomocy 

mówisz o tej tapicerce klapy bagażnika ? ja ją wyjmowałem kilka razy bo naprawiałem kamerę cofania i czyściłem połączenia. spinek zapomniałem Ci dać bo mam do tej klapy jeszcze sporo jak i do boczków drzwi.

co do tej klapy to musisz kupićużywkę  zaznaczając dużymi literami, żeby ZACZEPY/MOCOWANIA NIE BYŁY POŁAMANE. to nie kosztuje dużo. wtedy zamontujesz i nic Ci nie będzie wisieć. ja nie zdążyłem tego zrobić ;) ta klapa Ci właśnie dlatego wisi bo zaczepy są urwane. jak się przyjrzysz to zobaczysz

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomOskroba napisał:

mówisz o tej tapicerce klapy bagażnika ? ja ją wyjmowałem kilka razy bo naprawiałem kamerę cofania i czyściłem połączenia. spinek zapomniałem Ci dać bo mam do tej klapy jeszcze sporo jak i do boczków drzwi.

co do tej klapy to musisz kupićużywkę  zaznaczając dużymi literami, żeby ZACZEPY/MOCOWANIA NIE BYŁY POŁAMANE. to nie kosztuje dużo. wtedy zamontujesz i nic Ci nie będzie wisieć. ja nie zdążyłem tego zrobić ;) ta klapa Ci właśnie dlatego wisi bo zaczepy są urwane. jak się przyjrzysz to zobaczysz

Już znalazłem te gniazda pod torx ułamane jest tylko jedno od środka od blaszek reszta ok sprawdzę na tych gniazdach jak się uda to na razie tak zostanie, uszkodzona jest klapka od trójkąta ale to akurat mniejsza ważne żeby nie wisiała i dało się spokojnie klapę zamknąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...