Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż tapicerki klapy bagaznika


fisher

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio robiłem to u siebie, ponieważ ułamał mi się wąż spryskiwacza w prawym zawiasie klapy. Ja robiłem to w następujący sposób:

1. Demontaż i rozłączenie lampki.
2. Odkręcenie czterech śrub T25.
3. Delikatne naciągnięcie tapicerki.
4. Wsunięcie długiego, dużego, płaskiego śrubokrętu i odhaczenie sześciu zatrzasków
5. Rozłączenie dolnej tapicerki od górnej poprzez zwyczajny nacisk kciukiem na górną tapicerkę w stronę klapy. Kciuk należy przyłożyć tuż przy łączeniu górnej części z dolną.
6. Demontaż tapicerki dolnej
7. Wykręcenie dwóch śrub T25 mocujących górną tapicerkę
8. Oderwanie zatrzasków tapicerki górnej zaczynając od lewej i prawej strony, a następnie góry.

Mam nadzieje, że komuś się przyda sposób opisany w pkt. 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam się do tematu. Mianowicie w moim Avancie nie chce zamykac sie klapa. Przy otwartej klapie wciskam dzyndzel w pozycje zamknieta naciskam "klamkę" i nic... nic sie nie dzieje. Mam otwarty bagażnik i muszę się prosić znajomych o użyczenie garażu - niezbyt przyjemne. Ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny? co wymienić? Zmierzył bym się z ściąganiem tej tapicerki tylko co dalej?:P dzięki za odp

---------- Post dopisany 12-02-2013 at 21:02 ---------- Poprzedni post napisany 10-02-2013 at 17:42 ----------

Jakby co mój problem tkwił również w silniczku. pozdrawiam

---------- Post dopisany at 21:03 ---------- Poprzedni post napisany at 21:02 ----------

Jakby co mój problem tkwił również w silniczku. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na początku 'tajemniczym zagiętym przyrządem' pociągnijcie do góry dolny plastik... a dopiero potem rwijcie resztę zatrzasków energicznym ruchem... chyba że ktoś ma szczypeczki takie specjalistyczne i włoży łapkę pod tapicerkę... nigdy w odwrotnej kolejności... temu wam do góry nie chce schodzić jak na początku rwiecie te 6 spinek a potem resztę w górę...

Ściągałem dla paru osób u wszystkich poszło bez bólu... pierwszy raz sam popełniłem ten błąd i walczyłem 2 godziny...

Witam,

sorry, że odgrzewam kotleta ale mam właśnie problem z odczepieniem górnych zatrzasków. Przyznam się ze wstydem, że początkowo odpinałem metalowe spinki ale po przeczytaniu Waszych postów wiem, że trzeba zacząć od plastikowych spinek.

Moje pytanie to czy "tajemniczym przyrządem" trzeba zahaczyć te zatrzaski czy "szarpiemy" wyłącznie plastikową część tapicerki? Boję się, że ją jakoś uszkodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

sorry, że odgrzewam kotleta ale mam właśnie problem z odczepieniem górnych zatrzasków. Przyznam się ze wstydem, że początkowo odpinałem metalowe spinki ale po przeczytaniu Waszych postów wiem, że trzeba zacząć od plastikowych spinek.

Moje pytanie to czy "tajemniczym przyrządem" trzeba zahaczyć te zatrzaski czy "szarpiemy" wyłącznie plastikową część tapicerki? Boję się, że ją jakoś uszkodzę.

Dziś to przechodziłem. Nie jest łatwo.

Spróbuj pociągnąć za ten plastik blisko brzegów, bo tam właśnie te zatrzaski trzymają się metalowych rowków klapy. Ja próbowałem wiele razy, aż w końcu przy kolejnym szarpnięciu tapicerka się poddała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem kawałek płaskownika zagiętego ,ze 2 cm szeroki około 4 mm gruby zagięcie około 3 cm ,takie rozmiary bo taki znalazłem , wsunąłem w środku przesunąłem na bok i pociągnąłem i poszło , w efekcie zamówienie ebay silnik i ramie wycieraczki , do przesmarowania jeszcze silniczek od zamka bo czasem niedomaga i mam nadzieje że już tam nie będę zaglądał, radze zrobić / znaleźć taka blaszkę bo śrubokrętami i palcami tylko się męczyłem

o widzę że odgrzebałem kotleta :)

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcia jak rozebrać tapicerkę tylnej klapy w avancie w B6. Te wszystkie co są wcześniej nie działają niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcia jak rozebrać tapicerkę tylnej klapy w avancie w B6...

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/207772-wymiana-trzeciego-swiatla-stopu-avant/#entry2909978

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkladalem dlon pod , co prawda reka bolala ale wyszly wszystkie zaczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkladalem dlon pod , co prawda reka bolala ale wyszly wszystkie zaczepy

To szacunek, że zrobiłeś to ręką. Dziś się namęczyłem ale nie udało mi się zdjąć tapicerki. Wszystkie metalowe spinki puściły ale to mocowanie po bokach to jakaś masakra. Wiem, że tak się nie robi dlatego później próbowałem najpierw rozpiąć te zatrzaski u góry. W którym miejscu dokładnie trzeba chwycić? U mnie pośrodku tapicerka jest luźna? Tak powinno być? Po śladach widzę, że ktoś przede mną już tam coś kombinował. Tak to wygląda u mnie:

bnzxcz2e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=S-io_SuWlpY

Najlepiej mieć ściągacze do tapicerki, ale bez tego też bez problemu można sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś wielki. Fakt, że na filmikach to wszystko wygląda na proste ale z taką pomocą dam radę. Tam gdzie wkładał ten specyficzny śrubokręt nie mogłem dojść dłonią. Muszę coś podobnego sobie zrobić i ogarnę temat.


Po kilku próbach stwierdzam, że najlepiej to opisał wtct:

5. Rozłączenie dolnej tapicerki od górnej poprzez zwyczajny nacisk kciukiem na górną tapicerkę w stronę klapy. Kciuk należy przyłożyć tuż przy łączeniu górnej części z dolną.

Próbowałem podważyć metalowym kątownikiem albo ciągnąć dłonią z całej siły. A wystarczy jak opisał kolega ścisnąć górną tapicerkę a dolna praktycznie sama wyskoczy. Na prawdę banał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić

NARZĘDZIA DO DEMONTAŻU TAPICERKI DŹWIGNIE 4SZTUKI i będzie po kłopocie

Z tych narzędzi co podałeś to żadne się nie przyda. Są za mało zagięte. Z własnego doświadczenia najlepiej się spisują grube,szerokie i mocno zagięte. Jak przyciemniam szyby i zdejmuję tapicerki klientom to właśnie takie co opisałem w 90% się używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sciągałem 2 razy u siebie bez żadnych pomocy tylko palcami podważyłem odpowiednio i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych narzędzi nie trzeba. Ewentualnie płaski śrubokręt i podważanie w odpowiednich miejscach (przy spinkach) i nie ma problemu ze zdjęciem tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście o torxach są chyba 4 dwa.na wierzchu i dwa pod trojkat em.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z dobraniem się do silnika tylnej wycieraczki... oglądałem filmiki na yt, czytałem opisy ale NIGDZIE nie widzę wzmianki o 2 śrubkach które u mnie występują:
0MCM6u5.jpg
aFQ2ShZ.jpg

one trzymają ten element:
EZlDISP.jpg

Jedną z nich odkręciłem do połowy kluczem w kształcie L, ale dalej nie wykręcę bo już nawet nie mam jak go włożyć (za mało miejsca). Nikt o nich nie wspomina, gość na tym filmiku w ogóle ich nie ma: https://www.youtube.com/watch?v=S-io_SuWlpY

Jak mam to zdjąć kiedy nie zdejme samego welura, muszę sciągnąć razem z plastikiem, a plastiku nie sciagne bo jest przykrecony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Już 3 razy podejście robiłem, klucze z przelotem na przegubie a i tak za diabła nie idzie. Tylko do połowy, co dalej???


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te śruby nie trzymają dolnej tapicerki a plastikową obramówkę szyby. 

 

Obejrzyjcie wideo, tapicerką albo trzeba chamsko szarpnąć mając nadzieję, że się nie połamie albo podważyć jak na filmie i zejdzie.  Przećwiczyłem to dziesiątki razy.

Edytowane przez golfagn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...