Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Alternator nie ładuje - pilne, prosze o pomoc


zizel

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj odpalilem samochod po czym zauwazylem ze kontrolka ladowania nie zgasla, zatrzymalem sie i zauwazylem ze obroty na biegu jalowym troche faluja, ale pojechalem dalej bo nie mialem czasu sie zatrzymac, po jakichś 15 km konrolka aku zgasla, wiec pomyslalem ze juz mu przeszlo ze jakas chwilowa usterka, dojechalem do celu zgasilem samochod i odpalilem kilka godz pozniej po czym konrolka ladowania zgasla normalnie wiec jade i po kilku km zaswiecily sie kontrolki od abs i esp, wiec zgasilem samochod i chcialem odpalic ale mi sie juz nie udalo, chyba za slaby akumlator juz byl, wiec poszedl na popych, jade dalej ale z kazda minuta bylo coraz gorzej przestawaly swiecic swiata nie dzialaly zegary i nawet samochod nie chcial jechac robil sie coraz slabszy ledwo dotoczylem sie na jakis parking.

mierzylem napiecie i alternator nie laduje bo aku na odpalonym pokazuje ok 11.6V, co ciekawe kontrolka aku sie nie swieci, jedynie jak przekrece kluczyk to po jakims czasie wyskakuje kontrolka od abs i esp.

co moze byc padniete? regulator napiecia? mozna to jakos sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

identyczne objawy byly u mnie przy regulatorze, ale nie chce prorokowac. Regulator Bosch 130 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem...

z tego co sie przygladalem to nie powinno byc problemu z demontazem regulatora napiecia, wystarczy odkrecic go z tyly alternatora, jak sie myle to mnie poprawcie i podpowiedzcie na jakie przeszkody moge trafic. silnik ajm/atj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nasadkę torx to żadnych przeszkód o ile to regulator, ja swój altek regenerowałem i podobny objaw był ale jak się jedno uzwojenie rozlutowało.Najlepiej sprawdź sobie regulator przed zakupem, bo jak zaczniesz regenerować altek to koszty zaczną wzrastać, a w dobrych pieniądzach idzie kupić w dobrym stanie używkę. -lus jest taki że jak wymienisz regulator,łożyska jak się już odzywają, to masz spokój na dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz udac sie do serwisu albo pozyczyc od kogos regulator :), ja wymontowalem z A3 mojego taty i awaria byla ustalona natychmiastowo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana regulatora napiecia pomogla

dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...