Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy spasuje Dyferencjał od B5 po lifcie?


martin_rs4

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

od jakiegos czasu zaczelo mi szarpac w mojej 2.8 quattro (AAH) lekko przy zmienie biegow. wymienilem podpore, troche sie zrobilo lepiej , ale nadal szarpie. na podnosniku stwierdzilismy ze znajomym ze to dyfer ma lekki luz ( przy poruszaniu np. prawym tylnim kolem , lewe dopiero po chwili sie rusza i slychac do tego stukniecie) tak wiec szukam dyferencjalu do mojej A4. jest ich troche lecz nie wszystkie od mojego modelu AAH. jest sporo po lifcie po 96 roku, od silnika 2,8 ktory ma 193 KM a nie jak moj 174KM. prosilbym o konkretna odpowiedz...pasuje ?? TAK czy NIE...

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ważnym czynnikiem jest dobranie dyfra do przełożenia w twojej skrzyni biegów. Pierw sprawdź jakie masz oznaczenie s.k.b a później na forum ktoś ci powie za pomocą ETKI jakiej powinieneś szukać dyfra. Nie wiem czy jest sens wymiany dyfta bo znaleźć drugi o mniejszym luzie to będzie ciężko.Zobacz sobie jeszcze luz na przegubach wew i zew. Był tu kiedyś kątek o tym szarpaniu. Forumowicz wymienił wszystko z przeniesienia napędu i nadal lekko szarpało. Taki urok quattro bo auta nie są nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wymienione poloski i przegluby, takze sprzeglo Sachs swierzutkie...tzn jakies 0.5 roczne. np. przy puszczaniu lub dodawaniu gazu na biegu, galka od biegow skacze mi non stop w przod i w tyl. hmmm w kazdym razie sprawdzalem na niemieckich stronach i tam twierdza ze wszystki dyfery, ktore maja oznaczenie "D.A.J" czyli wszystkie pomiedzy 1994 a 1999 powinny pasowac. a poznajdywalem takze oferty z tzw. gwarancja rozruchowa...kiedys sie to sypnie, tak wiec jezdzic az do rozsypki, czy wyminiac.

to pierwsze Quattro jakie mam. juz od prawie 3 lat jezdze i oprocz drobnych napraw nic tam nie ma!!!!!! :good: to jest pierwszy taki jakby powaznieszy problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyfer DAJ,CKH ma przełożenie 35:9. nie wiem czy w tych rocznikach były takie same. Może. Osobiście bym to olał. Może poduszki pod skrzynia są naderwane? Jeżeli masz DAJ to szukaj DAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyfer DAJ,CKH ma przełożenie 35:9. nie wiem czy w tych rocznikach były takie same. Może. Osobiście bym to olał. Może poduszki pod skrzynia są naderwane? Jeżeli masz DAJ to szukaj DAJ

w jednym jak i drugi jest 35/9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dyferencjaly nie sa w sumie drogie miedzy 250 a 600 PLN. i tak jak pisalem z tzw gwarancja rozruchowa. kupie, zamontuje, sprawdze, jak by cos bylo nie tak to sprzedam..itp.

a jak z olejem? po kupnie uzywanego wymienc olej czy lepiej tylko dolac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyfer DAJ,CKH ma przełożenie 35:9. nie wiem czy w tych rocznikach były takie same. Może. Osobiście bym to olał. Może poduszki pod skrzynia są naderwane? Jeżeli masz DAJ to szukaj DAJ

w jednym jak i drugi jest 35/9

tak jak napisałem że ten i ten ma takie same przełożenie wiedz może szukać 2ch.

te dyferencjaly nie sa w sumie drogie miedzy 250 a 600 PLN. i tak jak pisalem z tzw gwarancja rozruchowa. kupie, zamontuje, sprawdze, jak by cos bylo nie tak to sprzedam..itp.

a jak z olejem? po kupnie uzywanego wymienc olej czy lepiej tylko dolac?

na pewno zobacz, czy nie ma wycieków, a po drugie, skontroluj stan oleju(dolać,wymienić). Chodź tak jak pisałem czy to ma sens? Każdy kto ma quattro boryka się z tym problemem(mniejszym, większym) stukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...