Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Kierunkowskazy nie działają (awaryjne ok)


szakal21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy mam problem z kierunkowskazami, a dokładnie z ich nie działaniem wczoraj po wyłączeniu awaryjnych zgasło mi podświetlenie przycisku świateł awaryjnych i przestały działać kierunki. Przeszperałem forum, ale w starszych postach nikt nie pisał o braku podświetlenia przycisku awaryjnych ani czy to ma jakieś znaczenie, główne podejrzenie jest na przerywacz albo manetkę. Zastanawia mnie najbardziej czy brak podświetlenia przycisku znaczy coś konkretnego? Bezpieczniki są ok, wcześniej zdarzało mi się to kilka razy ale wtedy wyciągnięcie bezpiecznika od awaryjnych itd. pomagało czasami włączenie kilka razy awaryjnych "odblokowywało" kierunki a teraz nic. Włączając prawy lewy kierunek cisza nie świecą w ogóle.

Po robocie sprawdzę przerywacz czy odbija.

Z góry dzięki za sugestie w czym może być problem.

Ps. w jednym poście ktoś pisał że jest instrukcja jak wymontować manetkę kierunków, ale nie mogę tego znaleźć jak by ktoś podrzucił linka będę wdzięczny.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku rozwiązanie było nieco tańsze, wymontowałem przełącznik spiąłem go na krótko w kostce z tyłu (styk 1 i 6) sprawdziłem, że kierunki zachowują się jak powinny tzn. świecą ciągłym światłem w trakcie przełączania manetką. Następnie rozebrałem przełącznik i i wyczyściłem styki zaznaczone strzałkami na zdjęciu:

dsc01123f.jpg

podpiąłem ponownie przełącznik i się odezwał. Wszystko działa elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojego kolego pomogła regulacja kierownicy tzn, odpięcie zabezpieczenia odusnięcia jej na maxa następnie wsunięcia. sprawdź może tylko kostka nie łączy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki już biegne zobaczyć bo już zaczołem szukać manetki a czy z polifta pasuje do przed taka z tempomatem,

nie nie pomogło bezpieczniki dobre,

ale dziwnie wyło najpierw zaczeło sie kopcić przy awaryjkach zgineły awaryjne teraz ani kierunków ani awaryjnych

jeszcze jedna uwaga nie swiecą sie swiatełka wewnątrz auta, ani jedno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiekkbc przekaźnik wyciąga się dość prosto weź jakiś plastikowy płaski kawałek plastiku grunt żeby był twardy. Wpychasz delikatnie pod przednią część pstrykacza awaryjnych i podwarzasz trochę z dołu trochę z góry na zmianę. Cały pstrykacz wychodzi bez potrzeby demontażu ramki radia. Tylko uważaj żeby nie uszkodzić przedniej części przycisku. Jeżeli poczujesz, że nie wychodzi to najlepiej wybrać dłuższą drogę i zdemontować ramkę radia, tylko najpierw musisz radio wymontować dopiero wtedy masz dostęp do dwóch śrub mocujących ramkę.

Pozdro[br]Dopisany: 07 Październik 2011, 19:04_________________________________________________LuCaS_gr44 możliwe, że zacięło Ci "wahadełko" przekaźnika wyciągnij przełącznik awaryjnych, rozbierz, podłącz i spróbuj wtedy włączyć kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...