Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Brak przyspieszenia ale znalazłem przyczynę


Thoma23

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałem się z wami podzielić takim wątkiem, może komuś się przyda.

Od jakiegoś czasu miałem problem z przyspieszeniem... moja A4 bardzo słabo przyspieszała i muliła się. Z początku myślałem że to może wina sprzęgła ( po wymianie) Wybaczcie naiwność laikowi :). W warsztacie w którym regularnie robię przegląd "fachowiec" stwierdził że to wina jakiegoś zaworka (nazwy nie pamiętam :)). Po krótkiej lekturze forum wyrok padł na przepływomierz albo przewody. Coś mnie jednak tknęło żeby zanim zacznę wymiany jeszcze raz sprawdzić vagiem. Po kolejnej diagnostyce u innego fachowca okazało się, że....przewody podciśnieniowe były NIE PODŁĄCZONE i to w aż 3 miejscach.... :angry: Po podłączeniu nagle się okazało że samochód znowu umie przyspieszać...

Żeby było śmieszniej, to już druga podobna sytuacja z tego wartszatu... Po zakupie robiłem rozrząd, przed wyjazdem na wczasy okazało się że klima nie została podłączona...Po wymianie sprzęgła znowu okazało się że przewody nie są podłączone...Zaczynam podejrzewać albo celowe sabotowanie mojej A4 albo wyjątkową nieudolność...mowa o tym samym warsztacie...Co sądzicie?

Pozdrawiam,

Thoma 23

Ps. teraz autko kula jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z tym, że u mnie Audinia ciągnęła do 1900 obr/min a po 3000 juz był koniec. Okazało się, że wystarczyło wyregulować zapłon ;] Teraz ciągnie od 1800 obr/min aż do 4200 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo podobnie po zakupie mojej Audi nie wchodzila na obroty tak jak powinna i dochodzila tylko do 4900. po wymienia wkladki filtra powietrza na sportowy K&N simga jak burza :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...